Top hledané
Výsledky (0)
Nenositelná móda, ale parádní show, která pobavila!

Show Outsiders Division na MBPFW: Jeden velký blázinec!

Dominika Žejdl
05. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Než se dostaneme k tomu, jaká byla show a přehlídka značky Outsiders Division, je asi na místě značku nejdříve představit. 

Outsiders Division byla založena v roce 2012 španělskými umělci Davidem Méndezem, Albertem Perancho a Alesem Gallifa. Všichni společně hledají inspiraci pro své kolekce z kultovních filmů, undegroundové graffity scény a také z punkového hnutí. Takže už nyní si jistě dokážete představit, co jejich kolekce asi nabízí. Je to směsice bláznivých modelů a vesměs nenositelných outfitů. 

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Show, která byla o zábavě, tanci a šílených outfitech

Když luxusní show začala, rozzářily se obličeje všech návštěvníků Glam-Callasova paláce. Lidé se usmívali nad šílenými modely, ale pobavily je i taneční kreace, které modelové a modelky na parketách předváděly. Občas nám hlavou proběhla myšlenka, jestli jsme opravdu na fashion weeku, nebo jsme se ocitli v nějakém cirkusu.

SS 19 je prostě manifestem

Jak sami návrháři tvrdí, luxusní kolekce SS 19 je takovým jedinečným manifestem, jak se oblékat na zvláštní příležitosti. Nedokážeme si však představit na jaké. Je tím myšlen nějaký festival? Už první model, který přehlídku otevíral, upoutal naši pozornost. Chlupatý oranžový kožíšek, nahé tělo zdobené fialovou taškou, růžové tepláky a modrý klobouk. Kam si něco takového obléknout?

Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5

V kolekci se kombinují vzory, materiály a styly

Tady je jasně viditelné, že návrháři dělají módu pro radost, ale rozhodně ne na nošení. Kombinují se zde všelijaké vzory jako proužky, kostka, zvířecí vzory a nápisy. Kromě toho ale také různé materiály, styly a také střihy. Chvílemi to působí, jako když člověk vyzvedne nějaké oblečení ze ztrát a nálezů a musí si to na sebe všechno obléknout. Nejdivnějším kouskem byl asi fialkový klobouk s květy, který možná ocení malé děti během hraní, ale žádný dospělý si něco takového prostě neoblékne.

Tady udávaly styl celebrity

Ačkoli kolekce SS 19 Outsiders Division byla šílená, zachránily to známé osobnosti svými luxusními outfity. Krásná brunetka Michael Štoudková vypadala jako řecká bohyně, Nikol Trojanová nás zase okouzlila svým francouzským stylem a Kaira Hrachovcová minimalistickým outfitem. Skvěle vypadala i herečka Jana Stryková, která oblékla dlouhé šaty s krajkou. V topu s krajkou dorazila i Berenika Kohoutová, která nás zaskočila svým nahým make-upem. Modelka Jitka Nováčková naopak zvolila perfektní luxusní street style, kdy zkombinovala sukni, sako a krátký top s ledvinkou a teniskami.

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Opravdoví "Outsiders"

Outsiders Division moc dobře věděli, proč si takový název sami pro sebe zvolili. Nebudu vás dlouho napínat. Tahle módní show byla jasnou přehlídkou vyřazených hadrů z 90. let, které doputovaly do domu Armády Spásy. Tam si je následně rozdělili lidé, nad jejichž příčetností bych se pozastavila a bum...tohle je konec!

Ano chápu, že každý fashion week má své ulítlé kolekce. Doby, kdy šlo pouze a jen o elegantní a slušivou módu, jsou už dávno ta tam. Haló, nežijeme přeci v 50. letech uprostřed Paříže! A rozhodně nejsme svědky další kolekce Christian Dior.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze