Pagani Zonda HP Barchetta: limitovaný korunní klenot automobilového světa

Luxusní auto svým označením odkazuje na jméno zakladatele Horacia Paganiho. Svým designem, zpracováním i jízdními vlastnosti vypovídá o tom, že jde o jedinečný mistrovský kousek! Už cítíte ten vítr ve vlasech?
21. září 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Velký šéf Horacio Pagani a příběh „Zondy“

Zakladatel Pagani automobilů, Horacio Pagani se rozhodl na počátku 90. let přerušit vazby s Lamborghini a vybudoval si vlastní podnikání. Auta Pagani Zonda, první výrobní supercar, debutovala v roce 1999 a výroba skončila až v roce 2017. I když její speciály, jako je například Zonda HP Barchetta, se vyrábí na soukromou zakázku dodnes. „Pagani Zonda, " auto argentinského inženýra, zůstává jedním z nejoblíbenějších vozů všech dob.

HP Barchetta luxusní „modrásek“

Tento model je výsledkem zdokonalení a inženýrství na modelech Zonda v průběhu let, které kombinují to nejlepší, co tento výrobce hyperaut vyvinul ve svých výrobních cyklech. Použití nových materiálů, jako jsou Carbo-Titanium a Carbo-Triax HP-52, snižuje váhu při přidávání tuhosti, které je známo pouze ve formuli 1 a ve vojenském leteckém průmyslu. Váha luxusního auta je 1,250 kg. HP Barchetta je vybavena motorem V12 s výkonem 7,3 litrů. Výkon automobilu se pouze odhaduje, protože zůstává v tajnosti, a to na přibližně 800 koní.

Nejvýraznější částí konstrukce je jakoby osekané čelní sklo. Barchetta je charakteristická kompletně otevřeným designem s minimální hmotností a zaměřením na výkon. Interiér je neméně luxusní a tvoří ho hravé prvky v podobě bílých čalouněných sedadel rozbitých kostičkovým vzorem barevně laděným s tónem auta.

Luxusní byt na prodej 267m
Luxusní byt na prodej 267m, Praha 6

Kdo si pospíší, ten bere!

Zájemci by neměli dlouze otálet, neboť na prodej jsou pouze dva ze tří vyrobených kusů. První kousek si pro sebe zamluvil sám zakladatel automobilky Horacio Pagani. Cena zbývajících luxusních vozů by se měla pohybovat přibližně okolo 15 miliónů dolarů v přepočtu přes 300 milionů korun českých, což je už hezká suma. Troufnete si?

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger
Via dell’Artigianato
5 – Vill. La Graziosa
41018 San Cesario sul Panaro (MO)
Italy
info@pagani.com
+39 059 4739201