Top hledané
Výsledky (0)
Možná jste si někdy všimli zajímavého domu na rohu ulic Jungmannova náměstí a Národní třídy. Nachází se v něm známé Divadlo Bez zábradlí a vyhlášená stylová Kavárna Adria, původně koncertní kavárna Reunion. Je toho však mnohem víc, co by vás v tomto luxusně působícím objektu mohlo zaujmout.

Palác Adria: divadlo, kavárna a luxusní umění

Eva Ledecká
20. prosince 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Palác Adria

Kdysi, na začátku 19.století, na tomto místě stála palácová rezidence, kterou nechal vybudovat biskup Leopold Leonard hrabě Thun a jeho současná podoba vznikla o 100 let později, kdy byl původní palác zbourán a postaven nový pro jednu italskou pojišťovací společnost.

Rondokubismus

Josef Malínský je autorem plastik, které budovu zdobí a stavbu projektoval architekt Josef Zasche. Fasáda spadá pod styl, kterému se říká rondokubismus, což by se dalo přeložit jako obloukový kubismus. Autorem je architekt Pavel Janák.

Horní patra fasády mají silných věží, čímž připomínají italské paláce v renezančním stylu. Tam se také nachází současná Kavárna Adria, která je zde otevřena od roku 2007.

Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 164m
Luxusní byt k pronájmu Praha 1 - 164m, Praha 1

Pasáž s nádechem luxusu

Budova je významnou kulturní památkou a je více než příjemnou krátkou procházkou, projít budovou skrz její luxusní historickou pasáž. Obložení je vyrobeno z luxusního rakouského mramoru v barvě růžové a hnědé. Mosaz najdete na stěnách, lustrech i ostatním osvětlení. Podlaha je pokryta úžasnou mozaikou z mramoru. Pasáž působí pohádkově a vždy si jen řeknete: proč jen není delší?

Unikátní galvanoplastické sousoší

Jan Štursa se postaral o ozdobu v podobě sousoší Adrie, která je umístěna na římse parapetu. Jedná se o galvanoplastické sousoší a tvrdí se, že je snad největší na světě. Bylo vyrobena v Německu ve speciálním ústavu a je vysoké 5 metrů a váží necelé 4 tuny. Najdete ho přímo nad nápisem Palác

Orloj a sousoší zvěrokruhu

Adria Ve dvoraně najdete orloj a sochařskou výzdobu Bomumila Kafky: Den a Noc, Slunce a Měsíc a 12 sousoší Zvěrokruhu.

Až budete mít cestu, prohlédněte si dům z blízka a zajděte třeba na výbornou kávu. Celkové prostředí tohoto místa se vám postará o velice příjemný zážitek.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Palác Adria
Jungmannova 31 110 00 Praha Česká republika
www.cafeadria.cz