Top hledané
Výsledky (0)
Prada byla založená už v roce 1913 v Miláně.

Pánská kolekce od Prady rozděluje společnost: Dříve šlo o luxus, teď o snahu zaujmout, rozčilují se někteří

Denisa Zajíčková
22. ledna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Luxusní značky se snaží vzbudit zájem svých zákazníků

Cílem nové zimní pánské kolekce pro rok 2024 - 2025 značky Prada je dostat lidi ven z tepla jejich domovů. A tak není překvapením, že molu dominovaly teplé kabáty, pláštěnky a koupací čepice. Volba barev symbolizuje roční období. Tentokrát přinesla značka velmi rozmanitou nabídku. Vyberou si i ti, kteří se obvykle drží zemitých barev. Ačkoliv ani ty tu pochopitelně nechybí - včetně společenských bot bez podpatku, aby byla zachována potřebná elegance. Co se ale na nové kolekci kritikům nelíbí?

Výrazným prvkem celé kolekce jsou čepice
Barvy a teplé kabáty - to je nová kolekce
Budou sluneční brýle nepostradatelným doplňkem další sezóny?
Do šatníků se zase vrací kravaty

Raf Simons, kreativní ředitel společnosti Prada, se nechal slyšet, že kolekce odkazuje na vodu v jejích mnoha podobách: moře, déšť, potok i led. Spolupracoval na ní s Miucciou Prada. „Chtěli jsme změnit a zpochybnit módu,“ řekl Simons svou prvotní myšlenku, která vedla k přání navrátit do pánských šatníků klasiku a eleganci. Do kanceláře by se tak mohly vrátit kravaty, které se dříve nosily s dvoubarevnými košilemi. Kožené opasky na kalhotách byly tentokrát rovnou všity. „Cítíme potřebu být připoutaní k něčemu tak základnímu pro lidskou povahu, jako jsou roční období. Aby oblečení souviselo s vnějškem, s počasím, s realitou,“ řeklo vedení Prada. A tak se také stalo. Hosté při přehlídce seděli na otočných kancelářských židlích uspořádaných vedle sebe a pečlivě vše sledovali. Na sociálních sítích to ale vřelo! A to přitom jednou z hlavních myšlenek celé kolekce je lidi od internetu odpoutat a navrátit je zpátky k souladu s přírodou. 

Symbolem luxusu je kvalitní kabát

Někteří kolekci hanili, dalším nepřišla zajímavá. Simons však považuje za svou hlavní inspiraci vodu a za produkty si stojí. Prada s ním teď vytváří všechny kolekce a obvykle se ve svých záměrech neplete. Je však právě ta nová důvodem, proč se zákazníci od Prady odvrátí? Skutečně na ní není nic zajímavého? Na internetu se to hemžilo diskuzemi, že jde jen o snahu zaujmout a šokovat. Navzdory tomu ale Prada navrací styl a klasiku do pánských šatníků, což je jeden z hlavních cílů pro rok 2024. Kravata, která dnes už dávno není samozřejmost, by tak tento rok mohla zas ovládnout pánské skříně. 

Vzhledem k tomu, co bylo v poslední době v Miláně a ve Florencii k vidění na pánských přehlídkách, je evidentní, že se oblečení znovu navrací k dospělejší náladě. To oceňují nejen starší zákazníci, ale především ti mladší, pro které je oblečení často synonymem pro sociální statut. Raf Simons promluvil o tom, že si ráno raději vychutná chvilku klidu u kávy a vezme si ji na zahradu. Nezní to lákavěji než procházení sociálních sítí? Možná, že elegantní a kvalitní kabát vám dá do duše klid a vůli zpomalit. 

Otevřít v galerii (1)
Do kolekce se promítá také ženský element. Vidět je zejména na svršcích
Do kolekce se promítá také ženský element. Vidět je zejména na svršcíchZdroj: Profimedia

Kde se vzala Prada?

Prada je italská módní značka, která byla založena v roce 1913 v italském Miláně bratry Mariem a Martinem Prada. Původně byla založena jako obchod s kufry, kabelkami a jinými luxusními koženými výrobky. Prada postupně rozšířila svou nabídku na oděvy, obuv, brýle a další módní doplňky. A dnes je jednou z nejznámějších na světě. Je synonymem pro životní styl, luxus a společenské postavení.

Značka Prada je známá svým moderním a inovativním designem, vynikající kvalitou materiálů a nadčasovým stylem. Módní kolekce Prada jsou často předmětem diskuzí za své odvážné a avantgardní přístupy k designu, které kombinují tradiční prvky s futuristickým nádechem. 

Prada také provozuje řadu butiků a obchodů po celém světě, a získala si renomé jako jedna z předních světových luxusních značek. Její výrobky jsou oblíbené mezi módními ikonami, celebritami a milovníky drahého životního stylu. Vedle módy se Prada také angažuje v uměleckých a kulturních projektech. Značka Miu Miu, která je také součástí skupiny Prada, je mladší a více experimentální odnoží založenou Miucciou Prada, vnučkou jednoho ze zakladatelů, Mariem Pradou.

Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha
Prodej exkluzivního mezonetu s terasou, Praha, Praha 5

Sídlo ponechali v Evropě

Většina výroby pro značku Prada probíhá v Itálii. Ta je tradičně považována za centrum luxusního oděvního průmyslu a Prada je jednou z mnoha italských značek, které vyrábějí své výrobky na domácím území. Prada si zakládá na kvalitě a řemeslném nadání, které jsou spojeny s italskou módní tradicí.

Sídlo společnosti Prada se nachází v Miláně, což je italské módní centrum. Je také domovem mnoha renomovaných módních návrhářů a značek a hraje klíčovou roli v celosvětovém módním průmyslu. Prada však nemá pouze vazby na Itálii. Stejně jako mnoho globálních módních značek má Prada distribuční centra, showroomy a butiky po celém světě. To umožňuje značce Prada dostat své výrobky k zákazníkům po celém světě a zároveň udržovat spojení s různými módními trhy.

Zdroj: prada.com, wwd.com, apnews.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze