Top hledané
Výsledky (0)
Tok technologických novinek sice nezastavíme, ale stále si můžeme vsadit na úctyhodnou klasiku skutečného psaní - papír. Nebo dáváte přednost elektronickému papíru? Chcete také docenit snahu Sony, která se již několik let snaží tvořit luxusní zařízení s e-ink displejem?

Papír versus tablet - Sony e-ink notes DPT-RP1

Mgr. Jana Höger
24. června 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Sony DPT-RP1

Sony e-ink notes DPT-RP1

Jedná se o luxusně tenké pružné digitální zařízení, které spojuje výhody klasického papíru a moderních technologií. Navíc má speciální povrch, který má imitovat psaní na skutečném papíru. E-ink tablet DPT-RP1 je 13,3“ velký, má rozlišení 1650 x 2200 pixelů a jeho rozměry jsou výška 5,9 mm, šířka 224 mm, hloubka 302,6 mm. Tloušťka tabletu je méně jak 30 listů klasického papíru a je extrémně lehký. Váha je 0,349 kg. Vnitřní paměť je luxusních 16GB, což má vystačit na 10 tisíc PDF dokumentů.

Pokud by jste někdy potřebovali sdílet svůj obsah, není nic jednoduššího než použít kabel USB, Wi-Fi a Bluetooth. Přístroj můžete odemknout pomocí chytrého telefonu s NFC funkcí a nebo s jakoukoliv jinou NFC kartou.

Sony e-ink notes DPT-RP1
Sony e-ink notes DPT-RP1
Sony e-ink notes DPT-RP1

Velká výhoda

Velkým pozitivem E-ink displeje je nízká spotřeba energie. Jakmile je obraz jednou na displeji zobrazen, další energie pro jeho udržení již není třeba. Proto mají čtečky s E-ink displejem několikanásobně vyšší výdrž baterie než například čtečky s LCD displeji.

Luxusní byt Troja 111m
Luxusní byt Troja 111m, Praha 7

Co všechno dokáže?

Je jasné, že toto moderní elektronické zařízení poslouží skvěle jako čtečka knih a dokumentů v PDF. Hravě si také poradí s brouzdáním a sledováním videí, jen menší „ale“ to přeci jen má, vše bude černobílé. Příjemným bonusem je psaní poznámek pomocí dotykového pera, chcete-li stylusu. Díky němu budeme moci psát, mazat nebo zvýrazňovat.

Tento „elektronický“ papír bude k dispozici v červnu 2017 za částku 17.500 Kč.

Pro mnohé luxusní papír. Nebo raději luxusní tablet? 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze