Top hledané
Výsledky (0)
Letadla Red Bull Air Race za miliony

Parádní show: Omrkněte letadla za 27 milionů!

Karolína Lišková
05. června 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Letošní Aviatická pouť na letišti v Pardubicích nabídla divákům pecku. Vůbec poprvé v historii České republiky předvedli akrobatičtí piloti Martin Šonka a Petr Kopfstein ukázku ze závodů, které lítají po celém světě, a to i přes to, že se vedení Redbullu rozhodlo s Red Bull Air Race skoncovat.

Nad adrenalinovými kousky obou pilotů luxusních letadel zůstával divákům rozum stát. Pokud byste ale čirou náhodou po takovém stroji zatoužili, musíte patřit opravdu mezi skalní fanoušky. Letadla byla totiž vyrobena výhradně pro soutěžení a zdá se, že sedmadvacet milionů, kterých stroje dosahují, se takhle před očima diváků proletělo naposled. 

„Ještě je brzy jednat o jejich osudu, ale ty stroje jsou v podstatě neprodejné, je to jednoúčelový stroj. Na jiný účel než na závodění ho těžko použijete. To by si leda mohl koupit nějaký fajnšmekr, který potřebuje být o víkendu hodně rychle na kávě na druhém konci republiky,“

míní náš nejlepší akrobatický letec Martin Šonka a Petr Kopfstein dodává:

„Je to unikátní stroj, který pro mě osobně má i sentimentální hodnotu. Ta letadla jsou pro nás dnes už součástí rodiny.“

Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská
Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská, Praha 1

Luxus za hodně peněz

Letadlo na závody v letecké akrobacii má cenu 10 milionů korun a to druhé na Red Bull 17 milionů korun. Vedení závodu se zatím nevyjádřilo, jak se stroji naloží.

Na 29. ročníku Aviatické pouti byly k vidění také letouny Vzdušných sil Armády České republiky, historická letadla z první a druhé světové války v komponovaných scénách nebo třeba akrobatická skupina The Flying Bulls Aerobatic Team. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

Sdružení Aviatické pouti

Aviatická pouť
Pražská 179, letiště Pardubice 530 06 Pardubice 6