Top hledané
Výsledky (0)
Art Paris Art Fair bude hostit 140 galerií z celého světa pod skleněnou kopulí luxusního Grand Palais v Paříži.

Paříž chystá největší veletrh současného umění (31. 3. - 2. 4.)

Eva Ledecká
12. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Všem formátům světového umění jsou zde dveře otevřené a luxusní prostory s vystavovanými díly budou přístupné pro všechny návštěvníky.

Art Paris Art Fair představí širokou škálu moderních i současných děl prostřednictví největšího veletrhu tohoto formátu konaném ve Francii. Svá nejlepší díla představí luxusní galerie z Paříže, Londýna, New Yorku, Madridu, Amsterdamu, Bogoty a spousty dalších měst.

Město Paříž se tak stane od 31. března do 2. dubna Mekkou kreativity, ve kterou se promění luxusní stavba Grand Palais.

Byt Malá Strana Vřes 31m
Byt Malá Strana Vřes 31m, Praha 1

Honosná budova Grand Palais

Rozlehlá luxusní budova Grand Palais byla postavena na současné Avenue Winston Churchill. Tradičně se využívá pro konání různých veletrhů a kulturních akcí a také důvodem k její stavbě nebylo nic jiného něž světová výstava. Původně stál na tomto místě Průmyslový palác, který byl postaven v roce 1855. Grand Palais v roce 1900 slavnostně otevřel tehdejší prezident Francie, Émile Loubet. Od roku 2000 je celý objekt chráněn jako historická památka.

Budova je vyrobena ze skla a ze železa a má křížový půdorys. Architekti byly vybíráni pouze z řad Francouzů. Plán nakonec sestavili společně Henri Deglane (návrh přední části), Albert Louvet (návrh prostřední části) a Albert Thomas (návrh zadní části). Výška budovy pod skleněnou kupolí je 43 metrů.

Budova se využívá pouze při zvláštních příležitostech, jakou právě tento mezinárodní veletrh současného umění je.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Art Paris Art Fair
Grand Palais 3 Avenue du Général Eisenhower 75008 Paris France