Top hledané
Výsledky (0)
Pojďte se s námi projít ulicemi Paříží, jedinečného luxusního města plného krásné architektury, umění a romantické atmosféry. Zavítáme na Montmartre, dáme si kávu v příjemné zahradě a najdeme vzkaz na Zdi lásky. Co nám asi říká?

Paříž, miluji tě!

Eva Ledecká
01. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení

Montmartre – čtvrť s jedinečnou atmosférou

Historická čtvrť na kopci, ze kterého se naskýtá krásný podhled na město. Typické pro Montmartre jsou křivolaké uličky, venkovní umělci, hudebníci, úžasné kavárny a malebná atmosféra. Jedná se o ideální místo na romantické procházky, na jehož vrcholku trůní proslavená bazilika Sacré-Coeur.

Sněhově bílá stavba tvoří jednu z hlavních dominant Paříže a je turisticky hojně navštěvovaná především kvůli své výjimečné poloze na kopci, kam vede spousta schodů.

V polovině 19. století si tuto čtvrť vybralo mnoho umělců a bohémů jako své místo pro život. Monmantre tak získal svůj neopakovatelný ráz. V 2. polovině 20. století získala oblast nechvalnou pověst, neboť zde vznikaly erotické kluby, peep show a podobné podniky. V současné době je situace zase jiná. Na Montmartru žijí převážně bohatí Pařížané, kteří zde tráví čas v luxusních podnicích.

Prodej funkcionalistické vily Praha - 360m
Prodej funkcionalistické vily Praha - 360m, Praha 8

Zeď lásky: 311 jazyků pohromadě

Když už se na našich romantických toulkách luxusní Paříží pohybujeme na Montmartru, byla by škoda nenavštívit jednu z novodobých atrakcí Paříže, Zeď lásky. Najdete ji v parku Square Jehan-Rictus, uprostřed náměstí Place des Abbesses. Jedná se o stěnu, na které je 311 jazyky všech 192 zemí členských států OSN napsáno „Miluji Tě“. Zeď má plochu 10 x 4 metrů a je tvořena 612 dlaždicemi ze smaltované lávy. Turisté sem chodí hledat nápis ve svém rodném jazyce. Najdete ho i vy?

Na kávu do romantické zahrady

Ve čtvrti Saint-Geoges pod Montmartrem, existuje místo, které je luxusní oázou klidu. Jmenuje se Muzeum romantického života, ale žádnou sbírku romantických předmětů tu nehledejte. Je to dům, který si nechal postavit holandský malíř Ary Scheffer v roce 1830, jenž zde žil a vytvářel svá díla.

Muzeum se z něj stalo po jeho smrti v roce 1983. Najdete tu obrazy jeho a jeho přátel a dobové vybavení. V přední části podél aleje se nachází 2 ateliéry, kde se scházeli umělci jako Delacroix, Dickens, nebo Rossini.

Luxusní exteriéry domu však v mnohém předčí interiéry. Unikátní atmosféra zahrady a domu se světle zelenými okenicemi a tepaným zábradlím způsobí, že si budete připadat jako v jiném světě. V bývalém skleníku je umístěna luxusní kavárna se zahrádkou, která nabízí prvotřídní klid uprostřed zeleně.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Musée de la Vie romantique
16 Rue Chaptal 75009 Paris France
+33 1 55 31 95 67