Top hledané
Výsledky (0)
Kde najdete Pařížskou v Paříži? Nejslavnějším nákupním bulvárem je Zlatý trojúhelník, který navazuje na legendární Avenue Champs Elysées.

Pařížská v Paříži?! Sem prostě musíte!

Simona Deutou
14. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Nedávno jsem se procházela po Pařížské ulici v Praze a vychutnávala si její atmosféru při růžovém západu slunce. Tento nákupní bulvár je nejluxusnější pražskou lokalitou! Ceny nemovitostí se šplhají do nebeských výšin, celebrity si tu podávají kliky a turisté jsou okouzlení její krásou. Slyšeli jste ale už o Pařížské v Paříži?

Jak obecně v Paříži platí, ponořte se do nitra, vyberte se boční uličkou a až tehdy objevíte tu pravou Paříž. Většina lidí se dostane pouze na Champs-Élysées, ale její okolí nabízí mnohem více. Tato nákupní mekka známá jako Zlatý triangl (Triangle D'OR) se rozprostírá na ulici Avenue Montaigne, Avenue George V. a Rue Francois 1er v 8. obvodu Paříže, když se vydáte přes Seinu od Eiffelovy věže.

Bulvár Champs-Élysées je velkolepý už jen svou rozlohou. Má délku 1,9 km a šířku 70 metrů, která prochází mezi Place de la Concorde a Place Charles de Gaulle a pro slávu a vznešenost je to nejslavnější ulice světa.

Věděli jste, že pokud se postavíte k Arc de Triomphe a podíváte se směrem dolů, po pravé straně se nachází ty luxusnější butiky jako Loius Vuitton, Rolex, dokonalé restaurace a i luxusní pekárna Ladurée. Po levici najdete dostupnější značky, jako Zara, Adidas a můžete si i vychutnat kávu ve známé pekárně Paul.

Otevřít v galerii (5)
Butik Gucci na Avenue Montaigne.
Butik Gucci na Avenue Montaigne.Zdroj: Lp-Life

Pokud byste chtěli bydlet v tomto nákupním centru, zklamu vás, koupit nemovitost na Champs-Élysées je téměř nemožné, většinu budov vlastní stát.

Nováčkem na Champs-Élysées je Apple store, který se vyjímá oproti butiku Louis Vuitton. Dalším nově otevřeným obchodem je Citaduim, který nabízí koktejl různých sportovních značek jako Puma, Fred Perry a Nike.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Začátkem zlatého trojúhelníku je Avenue Montaigne. Přizpůsobuje se těm nejnáročnějším!

Avenue Montaigne je okouzlující, komorní a jedna z nejexkluzivnějších ulic v hlavním městě. Pokud by se George Clooney vydal na nákup svého nového obleku, bylo by to pravděpodobně tady. Značky jako Chanel, Christian Dior, Louis Vuitton, Chloé, Céline, Saint Laurent Paris, Prada, Gucci si tu vybrali domov. Pokud byste hledali butik Dior s tou nejluxusnější vánoční výzdobou, která zaplavila instagram, najdete ho právě zde!

Otevřít v galerii (5)
Butik luxusní módy pro maých princů a princezny Bleu comme gris.Nachází se na ulici Francois 1er.
Butik luxusní módy pro maých princů a princezny Bleu comme gris.Nachází se na ulici Francois 1er.Zdroj: Lp-Life

Víte jaký je rozdíl mezi butikem Louis Vuitton na ulici Montaigne a na Avenue Champs-Élysées? Na Avenue Montaigne je komornější a nestojíte zde v řadě, abyste se dostali dovnitř. Louis Vuitton na Champs-Élysées je zároveň i módním muzeem, kde při vstupu projdete bezpečnostní kontrolou.

Najdete zde také známý luxusní hotel Plaza Athénée, který byl uveden v závěrečné sérii známého seriálu Sex ve Městě.

Trojúhelník pokračuje na ulici Rue Francois 1er, kde si můžete užít nákupy v butiku Rochas, COURREGES, Balmain či Dolce & Gabbana. Najdete zde i neobyčejný butik luxusní módy pro malé prince a princezny Bleu comme gris. Architektura Haussmannských budov je neuvěřitelná. Pokud z toho nákupního šílenství dostanete hlad, na konci ulice Francois 1er si můžete vychutnat oběd v jedné z nejvychytanějších "celebritních" restaurací L'Avenue a třeba potkáte Kylie Jenner. 

Zlatý trojúhelník uzavírá Avenue George V., kde také sídlí hotel Four Seasons. Tato ulice začíná od části Alma a vede až po Avenue des Champs-Élysées, kde na rohu najdeme nejpopulárnější butik Louis Vuitton a restauraci Fouquet's, která je francouzským symbolem prosperity. Na této klidné ulici najdeme butiky známých designérů jako Kenzo, Hermes, Elie Saab, Balenciaga, The Kooples, Emporio Armani a BVLGARI.

Otevřít v galerii (5)
Celebritní restaurace L
Celebritní restaurace L'Avenue na Avenue Montaigne.Zdroj: Lp-Life

Pokud máte cestu do Paříže, určitě sem zavítejte. Atmosféru v té nejexkluzivnější pařížské části budete milovat!
Pro mě má pořád větší kouzlo Pařížská v Praze, možná právě kvůli těm růžovým západům slunce, jaké nespatříte nikde jinde.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze