Top hledané
Výsledky (0)
Paříž a kabaret – to jsou dvě věci, které patří neodmyslitelně k sobě. Nahlédněte s námi do doby, kdy vznikl Moulin Rouge, nejznámější kabaret na světě.

Pařížský Moulin Rouge: červený mlýn plný vášně

Eva Ledecká
12. února 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Vznik kabaretu

Francie byla předurčena pro vznik kabaretu už tím, že od středověku oplývala vinárnami a hospodami, kde se scházeli umělci a básníci. V té době se těmto podnikům říkalo le cabaret litteraire, odkud možná název pochází, avšak s kabaretem tak, jak ho známe nyní, neměl nic společného.

Historicky první kabaret vznikl na Montmartru už v roce 1881 s názvem Chat Noir (Černá kočka). Zakladatelem byl Rodolphe Salis, který byl tehdejším majitelem hostince, pro nějž kabaret založil.

Moulin Rouge: nejslavnější kabaret světa

Moulin Rouge byl založen v roce 1889, v témže roce, kdy byla poprvé lidem odhalena Eifellova věž. Založil ho Joseph Oller a Charles Zidler. Už od jeho založení se jednalo o extravagantní podnik, jehož interiér dovoloval často měnit dekorace. Oller organizoval opulentní večírky, kde se tančilo a zpívalo, proudem teklo luxusní šampaňské a zábava pro bohaté měšťany probíhala až do rána.

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Zrození kankánu

V Moulin Rouge se zrodil jedinečný tanec, francouzský kankán, který se později šířil jako lavina do celého světa. V době jeho vzniku byl však odsuzován tiskem a církví a byl považován za vysoce nemravný, neboť odhaloval tanečnicím nohy.

Celkovému pohledu na tehdejší kabaretovou zábavu rozhodně nepomohla událost, která se zde stala v roce 1893. V tomto roce proběhl v Moulin Rouge první striptýz na světě, a to během plesu Akademie výtvarných umění. Tato událost, kdy jedna z dívek vyskočila na stůl a strhla ze sebe oblečení, vyústilo v ještě odvážnější představení v ostatních pařížských kabaretech.

Doriss Girls

Dokud do Moulin Rouge v 50. letech 20. století nezavítala německá baletka Doriss, která tajně chodila na kurzy kankánu, tančily v kabaretu chudé dívky, které si chtěly přivydělat. Doriss, která zde začala pracovat jako choreografka, vytvořila luxusní skupinu 4 profesionálních tanečnic, která jich v současné době čítá 60. Později se přidala skupina Dorris Boys, která své tanečníky pečlivě vyhledává po celém světě. Kabaret tak začal pomalu získávat podobu luxusní zábavy pro bohaté, kde své taneční umění předvádějí profesionální tanečníci a tanečnice.

Fréerie Show

V současné době můžete v kabaretu shlédnout Fréerie Show, ve které vystupuje 80 umělců včetně Doriss Girls. Luxusní podívanou zaručuje 1000 kostýmů z peří, kamínků a flitrů, které byly vyrobeny v těch nejprestižnějších pařížských dílnách. Přepychové luxusní dekorace plné třpytivých barev byly navrženy italskými umělci. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Moulin Rouge
82, Bd de Clichy 75018 Paris France
+33 (0)1 53 09 82 82