Top hledané
Výsledky (0)
Vtípky na Davida Pastrňáka neberou na sociálních sítích konce.

Pasta la vista, baby! Česko má nového krále, na mistrovství zastínil i prezidenta. Jágr zklamal

Denisa Zajíčková
28. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
David Pastrňák si s českým týmem došel pro zlato

Hvězdou včerejšího finálového utkání se právem stal David Pastrňák, který dal zlatý gól. Tím pohřbil jakékoliv naděje Švýcarů na prodloužení, zvedl české fanoušky ze židle a dal českému národu po čtrnácti letech naději, že zlato je na dosah. Na řeči o tom, že toho na mistrovství moc nepředvedl, už dávno není prostor. Kdo ale naopak diváky zklamal?

Milan Peroutka byl výsledkem utkání nadšený!
Ondřej Gregor Brzobohatý s manželkou Danielou
Fandila také Patricie Pagáčová
Marek Ztracený si vyrazil s celou rodinou

Hokejista David Pastrňák je jednou z nejvýraznějších person letošního mistrovství. Jeho přílet dal hokejovému týmu energii i naději. A je to jasné - Česká republika má novou celebritu! Jeho dcera si získala přezdívku "baby Pasta", ženy píšou na sociálních sítích, že touží po muži, který se na ně bude koukat jako Pastrňák na svou Rebeccu a hláška "Pasta la vista, baby" možná znárodní. A když přijel včera na Staroměstské náměstí v Praze, lidé se prali o to, aby mu byť jen zamávali. Jak se tohle vlastně stalo?

Je to dítě štěstěny, říká maminka

Velkou oporou je Pastrňákovi nejen jeho milovaná Rebecca a dcerka, stojí za ním také pyšná maminka. "Strašně jsem mu to přála. Davídkovi je 28 let, ještě má něco před sebou, ale dočkal se zlata. Všichni ví, co pro něj reprezentace znamená. Jak miluje fanoušky. Jak miluje hrát za svojí zemi. Ještě teď jsem dojatá, šťastná. Nevím, co říct. Jsem hrozně pyšná na všechny kluky! I když pochopitelně nejvíc na Davida. Že zrovna tohle moje dítě štěstěny dalo gól," řekla.

Za sebou má však velmi silný příběh. K hokeji ho přivedl tatínek Milan, který se sám živil jako trenér. Když bylo Pastrňákovi 17 let, tatínek zemřel. Krutá rána, která ho jako chlapce doživotně poznamenala. Kruté zkoušky tím ale neskončily. Před čtyřmi lety přišli s partnerkou Rebeccou Rohlsson o syna Vigga jen šest dní po jeho narození. „Jménem sebe, přítelkyně Rebeccy a našich rodin chceme poděkovat všem mým spoluhráčům, trenérům, celé organizaci Bruins, celé lize a fanouškům za podporu. Je to těžké období, kterým procházíme a ještě budeme. Máme ale vaši podporu, takže lidi – moc děkujeme,“ napsal tehdy na své sociální sítě. Tragédii tehdy hokejista oznámil na svém Instagramu prostřednictvím černobílé fotky synových nožiček. "Viggo Rohl Pastrnak 17. června 2021 - 23. června 2021. Máme anděla, který nás střeží, a říkáme mu SYN. Budeme tě milovat NAVĚKY."

Snad právě náročné životní situace mu připomínají, aby si vždy zachoval velkorysost a pokoru. Není přitom pochyb, že "obyčejnost", kterou má Pastrňák v srdci, z něj dělá takovou hvězdu. A do budoucna bude jeho sláva jen stoupat.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Kam letíš, Bery?

A fanoušci si hned neodpustili i nějaký ten vtípek. „Pasta navařil a všem chutnalo!“ neslo se sociálními sítěmi hodnocení výkonu Davida Pastrňáka. „Dostal nedostal, novej Hašek,“ směřovali pochvalu k brankáři Lukášovi Dostálovi, který se stal mladým hrdinou letošního mistrovství. Neuniknul jim ani Ondřej Beránek, který ve snaze zahrát co nejlepší hru přepadl přes mantinel k soupeřovi přes mantinel. „Padá Bery, něco si přej!“ zněl jeden z vtípků, které směřovaly k Ondřejovi. 

Velkým překvapením byl pro některé naopak legendární Jaromír Jágr, který se sice na kamery usmíval, později měl ale odcházet s hlavou sklopenou do telefonu a fanoušků, kteří ho zdravili, si prý vůbec nevšímal. Někteří tak byli přesvědčení, že hokejová sláva už Jágrovi není moc po chuti. 

Fandit ale dorazilo také mnoho celebrit! Nechyběla například herečka Patricie Pagáčová, zpěvák Milan Peroutka, tanečník Martin Prágr s partnerkou Anetou, Ondřej a Daniela Brzobohatí nebo zpěvák Marek Ztracený, který si vyrazil s celou svou rodinou. Dorazil ale také prezident Petr Pavel! Ten se celou dobu choval velmi nenápadně, když ale dorazil za hokejisty do šatny, užil si vřelé přivítání. Tentokrát ho však přeci jen zastínila sláva Davida Pastrňáka - co se dá dělat, snad příště!

Zadumaný Jágr fanoušky zklamal

Na sociálních sítích se ale nešíří jen vtípky. Objevilo se také video, jak z O2 areny odchází legendární hokejista Jaromír Jágr, na kterého tam čekalo mnoho fanoušků. Snad doufali, že se s nimi vyfotí, dá jim podpis nebo se na ně jen usměje. Ze zcela nepochopitelných důvodů ale Jágr celou dobu koukal do telefonu a zdálo se, že ho vlastně moc nezajímá, kdo mu co říká. Na Instagramu pak děkoval za podporu, ve skutečnosti bylo ale jeho chování úplně jiné. Alespoň v tomto duchu se vyjádřili fanoušci, kteří měli možnost vidět ho naživo. A někteří neskrývali zklamání! "Není schopný se s lidmi bavit, musí koukat do mobilu, smutný," vzkázali komentující Jágrovi ve skupině Fanoušci českého hokeje.

Otevřít v galerii (1)
Mirai fotku s Jágrem stihnul!
Mirai fotku s Jágrem stihnul!Zdroj: se souhlasem M. Navrátila

Tak zase za rok? Už v roce 2019 bylo oficiálně oznámeno pořadatelství Švédska a Dánska. Závěrečná část turnaje se pak bude hrát ve Švédsku. Stejně jako na letošním mistrovství bude platit zákaz startu pro reprezentace Ruska a Běloruska.

Zdroj: redakce, Instagram, isport.cz, Česká televize

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze