Top hledané
Výsledky (0)
Pavol Dendis zářil na pražském týdnu módy. Co bylo inspiraci celé kolekce a jak probíhala tato nadčasová přehlídka?

Pavol Dendis jako nový Alexander McQueen. Nejraději pracuju pod tlakem, psychických problémů se nebojím, říká

Kateřina Částková
17. dubna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

S talenty ze slovenské módní scény se v poslední době doslova roztrhl pytel. Mladí talentované návrháři sklízí jeden úspěch za druhým. Mezi jedny z nejlepších a nejvýraznějších patří jednoznačně Pavol Dendis, který se vyznačuje originalitou a kromě jedinečných modelů převedl údernou show se skvělou hudbou. Není tak divu, že některé jeho kousky jsou již předem vyprodané. Kolekce Pavola Dendise se nesla ve znamení leopardi módy, jednoduchosti, minimalismu zdůrazněného ve střizích a černé a bílé barvy. Měli jsme možnost vidět úžasné kabáty na jaro i podzim v nejrůznějších délkách a stylech. Jako jeden z mála návrhářů se věnuje dámské i panské módě. Kdo ho nejvíce inspiruje? A jak probíhaly přípravy na show? A co na kolekci říkají návštěvníci fashionweeku?

Inspirací je McQueen, psychických problémů se Dendis nebojí 

Pavol se netaji odvahou tvořit a nepodléhá trendům módních diktátů. 

"Inspirací byla energie, zvířecí vzory, to tam bylo hodně vidět, pak hlavně kombinace materiálů, ženskost, jednoduchost a mladost,"

popisuje svou inspiraci Pavol Dendis. 

"Velmi rád pracuju pod stresem a tlakem, čím více toho mám, tím mám lepší výsledky. Vždycky se snažím přinést nějaký nový element,"

řekl o svém tvůrčím procesu. 

Jeho vzorem je Alexander McQueen. Psychických problémů, s nimiž se právě jeden z nejznámějších světových návrhářů potýkal a které mohou souviset právě s velkým tlakem, který je na módní návrháře vyvíjen, se prý nebojí. 

"Ne, já se ve svém životě snažím dělat jen to, co mě baví. Takže kdyby mě moje práce nebavila, nebyla pro mě inspirací nebo mě zatěžovala, tak si si dám pauzu. Každá věc, kterou dělám, mě musí bavit, beru to hodně pocitově,"

říká. 

Uvidíme ho někdy na světových fashionweecích?

"Takovou ambici zatím nemám, ale kdyby byla možnost, jasně, jdu do toho,"

usmíval se po úspěšné přehlídce talentovaný návrhář. 

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

Na samotné show se přišly podívat celebrity, ale také influenceři a módní stylisté

Jako první jsme si popovídali s youtuberem Karlem Kovy Kovářem. Jeho outfit, který se nesl ve znamení minimalismu a kombinaci bílé šedé barvy mu neposkládal nikdo jiný, než jeden z nejlepších českých stylistů, jeho přítel Miroslav Romaniv. Pánové k sobě krásně ladili a oba se pyšnili šperky Roberta Coina. Miroslav je zdůraznil černými detaily a béžovošedou kombinaci. Oba se přiznali, ze Pavolova tvorba je opravdovou “kulturní jízdou”, a že si celý týden módy opravdu užívají.

"Těším se moc, je to takový svátek jednou za rok. Letos jsem měl problém vybrat, nejradši bych šel na všechny a přizpůsobovali jsme to hodně naší práci a tomu, kde zrovna pobíháme,"

smál se Kovy.

Měli jsme možnost zpovídat i opravdové expertky na modu a modelky působící úspěšně v zahraničí jako je Zuzana Stráská nebo Denisa Dvořáková. Jedny historicky nejúspěšnější modelky vůbec ze stáje si přehlídku užily tentokrát jen v roli diváků. Zuzana si outfit stylovala sama, móda neodmyslitelně patří k jejím koníčkům a dnes se z ní stala také práce. 

Natálie Kotková ukázala, že módě opravdu rozumí a jako jedna z mála se předvedla v outfitu z kolekce samotného Pavola, jehož styl zdůraznila jednoduchými doplňky a rozevlátými vlasy s copánky. Jejim favoritem byl jeden ze závěrečných modelů, který se skládal z originálně střižené černé sukně z hadího materiálu kombinované s odvážně střiženým černým sakem. 

Známá youtuberka Týnuš Třešničková nám doporučila nebát se barev a ukázala, ze skvělý outfit nemusí byt nutně drahý, když máte fantazii a nápad. 

 

Kolekce CORE ve znamení udržitelnosti

Vlna, denim , stoprocentní hedvábí, viskóza - tyhle materiály se staly portfoliem nové kolekce CORE, kterou Dendis na fashionweekuu představil. Zároveň se návrhář snaží hojně využívat také materiály "dead-stock", čímž ukazuje, že udržitelnost je neodmyslitelnou součástí jeho tvorby. Velkou část kolekce tvoří zvířecí vzory, zejména leopardí potisk a také vzor hadí kůže, nechyběly ale ani vzory abstraktní. Celebrity si zamilovaly zejména univerzální modely.

"Přehlídka se mi líbila moc, super playlist, takže jsme si i trochu zatrsali. Je to můj milovaný Dendis, nosila bych pánské i dámské modely, líbí se mi ta univerzalita,"

chválila si přehlídku Natálie Kotková.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

A které z vybraných kousku si získal vás?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze