Top hledané
Výsledky (0)

Ženeva: Italský sporťák Battista vzbuzuje respekt svými 1900 koňmi

Redakční tým
16. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Pininfarina Battista

Na autosalonu v Ženevě to nejenom pořádně vře silnými motory, ale můžeme se i pokochat neotřelými designy aut, moderními elektroautomobily i zcela luxusními auty vhodnými i pro běžného smrtelníka.

Karosárna Pininfarina v Ženevě všem vyrazila dech.

Firma Pininfarina, která je známá svou spoluprací se stájí Ferrari, přivezla do Ženevy svůj vlastní kousek Pininfarina Battista. Nutno říci, že je jedná opravdu o úctyhodné luxusní žihadlo. Jde o hypersport, jenž přijde na trh v roce 2020. Předpokládá se, že výrba zahrne pouhých 150 kusů: 50 bude čekat na objednávku své majitele v Americe, dalších 50 v Evropě a posledních 50 bude k dispozici v Asii/Blízkém východě.

"Pro naši rodinu je uvedení tohoto vozu splněným snem. Můj děda vždy snil o tom, že pod jeho jménem bude existovat celá řada vlastních aut," říká šéf karosárny Paolo Pininfarina.

Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská
Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská, Praha 1

Luxusní auto budoucnosti

Vysokého výkonu dosahuje díky optimalizované aerodynamice, průlomovým technickým řešením a extrémně výkonné energii, kterou elektrifikace nabízí. Battista je skutečně automobilem budoucnosti.

Elektromobil má výkon 1900 koní, zrychlení zvládne z nuly na 100 km/h pod 2 sekundy. Nejvyšší možná rychlost auta bude 350 km/h a dojezd na jedno nabití slibuje optimálních 450 km.

Ženevský autosalon – více než sto let poctivé tradice

První výstava v Ženevě se konala už v roce 1905. Více než sto let stará tradice ženevského autosalonu řadí tuto výstavu mezi nejvýznamnější v Evropě i na světě. Švýcarsko je pozoruhodné tím, že nemá žádnou vlastní velkou automobilovou značku, takže nikomu nestraní. Ženevský autosalon se koná na místě výstaviště Palexpo. V sedmi obrovských halách tu naleznete nejžhavější novinky automobilového průmyslu, zajímavé doplňky či designové návrhy aut.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze