Top hledané
Výsledky (0)
Krása Pinkasova paláce je spjata s historickým objektem, nejstarším kamenným mostem v českých zemích – Juditiným mostem. Smutný faktem zůstává, že byl vydražen v největší nedobrovolné dražbě v Česku.

Co lze stihnout za 5 minut? Prodat Pinkasův palác za 480 miliónů!

Mgr. Jana Höger
22. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Pinkasův palác

Pinkasův palác jako skrytá perla schovaná v blízkosti Karlova mostu

Luxusní dům na Kampě je jedním z mála solitérů svého druhu, které lze na pražské Malé Straně najít. Navenek se nám jeví jako přehledně koncipovaná palácová stavba. Uvnitř nás ale čeká velké překvapení, je bohatě „srostlý“ s několika původními objekty postupně přeměňovanými v čase až do nedávné doby. Původní omítky byly plně nahrazeny novými na vápenné bázi včetně konečné povrchové úpravy čistě vápenného nátěru ve třech odstínech - písková, cihlová a do zelena.

Pinkasův palác
Pinkasův palác pohled dovnitř
Pinkasův palác

5 minut to trvalo a palác byl prodán

Nedobrovolná dražba probíhala v luxusních prostorech hotelu InterContinental. Pinkasův dům byl vydražen za číslo, při kterém se vám zamotá hlava. 480 miliónů, tak si ceníme této památky. Aukce se zúčastnily pouhé dva subjekty. Nedobrovolná dražba je označení pro veřejnou dražbu, která je realizována na impuls dražebního navrhovatele, aniž by souhlasil vlastník draženého předmětu nebo nemovitého majetku u dražby nemovitosti. 

Pro nás to znamená, že máme o jednu nádhernou luxusní kulturní památku méně. Není to škoda? Je v rukou soukromého majitele a je jen na něm, jak s takovým skvostem naloží. Doufáme jen, že bude ohleduplný k historickému pozadí, a že zachová její krásu.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Historické pozadí. Neuhádnete, jak byl přezdíván!

Objekt v severní části Kampy byl nazýván Prachovnou. Své jméno získal podle měšťana Prachaře, kterému patřil v roce 1557. Později v roce 1648 dům byl však poničen Švédy. Svoji podobu změnil na konci 17. století, kdy byl vypracovaný plán přestavby a následně zrekonstruován v 60. letech 18. století. V letech 1807-1810 získal palác jednotnou klasicistní fasádu. Podle rodiny Pinkasovy, které patřil v letech 1815–1908, byl přejmenován. Ladislav Pinkas byl advokát, poslanec a zakladatel Českého klubu šermířského. V roce 2014 prošel rozsáhlou rekonstrukcí, při níž byly ve sklepích objeveny dva pilíře románského Juditina mostu, předchůdce dnešního Karlova mostu.

Takových památek bychom si měli vážit!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze