Top hledané
Výsledky (0)
Lahodné doušky luxusního Piper Heidsieck si uměla s patřičnou noblesou vychutnávat Marilyn Monroe. Laurel & Hardy ho „zapracovali“ do svých scénářů. Nechybí nikde, kde se děje něco opravdu vzrušujícího.

Piper-Heidsieck: Šampaňské hvězd Marylin Monroe i Laurela & Hardyho

Mgr. Jana Höger
13. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Nezvyklé spojení filmu s šampaňským

Výjimečné věci přitahují celebrity i filmový průmysl a toto šampaňské není výjimkou. Zahrálo si "vedlejší roli" a oblíbily si ho i ty největší hvězdy filmového plátna. V roce 1933 bylo šampaňské Piper Heidsieck spjato s filmem Laurela a Hardyho Sons of the Desert (1933), kde debutovalo na stříbrném plátně.

Miláček Hollywoodu Marilyn Monroe dokonce v roce 1953 prohlásila:

„Jdu spát s několika kapkami Chanel No.5 a každé ráno se probudím se sklenkou šampaňského Piper Heidsieck".

Každý velký příběh začíná setkáním…

Jak už to tak bývá, žena je mnohdy důležitým impulsem, hnacím motorem a inspirací. Florens Louis Heidsieck se zamiloval do Agathe Perthois a právě ona byla důvodem, proč usiloval o vznik vína, které by dosahovalo žádoucího luxusu.

Muž původem z Německa objevil region Champagne a s velkým odhodláním se o první vína pokoušel už v roce 1777. Královna Marie Antoinetta se stala prvním velvyslancem značky poté, co ochutnala první cuveé. Z její strany to byla láska na první „doušek“ a tomuto šampaňskému vínu zcela podlehla.

Co v sobě ukrývá lahodný alkoholický nápoj s blahodárnými bublinkami příjemně ovlivňující naší mysl?

Piper Heidsieck je mimořádně suché, plné šampaňské víno aromatické chuti. Barva je nádherně zlatavá se smaragdovými záblesky. Je jiskřivé a přitom křišťálově průzračné. První tóny by se daly popsat jako minerální až květnaté. Později přicházejí ke slovu ovocné tóny, hlavně švestky a lehké závany mandlí. Zraje v luxusní láhvi 4 roky.

Toto víno je opravdu elegantní a velmi ušlechtilé! Podpoří každou slavnostní atmosféru a skvěle se hodí k přípitku.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Zajímavosti o šampaňském Piper Heidsieck

Značka nese jména dvou svých zakladatelů, jimiž byli Henri-Guillaume Piper a Florens Louis Heidsieck. Vyrábí se z těch nejlepších místních surovin, jaké si lze představit – z vinné révy vypěstované na vlastních místních vinicích. Nejčastěji se používají odrůdy Pinot Noir a Chardonnay. Vyrábí se šampanizací, to znamená druhotným kvašením v láhvi směsi zákonem povolených odrůd Chardonnay, Pinot noir a Pinot meunier.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Piper Heidsieck
Premier Wines & Spirits s.r.o. U Silnice 949, 161 00 Praha 6-Ruzyně. Česko
+420 777 777 074