Top hledané
Výsledky (0)
Industriální prostory Fait Gallery v Brně se 26. ledna 2019 již po osmé otevřou jedné z nejluxusnějších společenských událostí nejen v moravské metropoli, ale v celé České republice.

Ples jako Brno bude plný osobností současných i historických (26.1.2019)

Eva Ledecká
19. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Ples navštěvují známé osobnosti

Osmý ročník Plesu jako Brno bude opět luxusní!

Ples se ponese v duchu významných osobností, a to nejen těch, kteří sem zavítají jako hosté. Budou se oslavovat především ti, kteří se postarali o dnešní podobu města Brna. Organizátoři tak nechali vyrobit speciální vstupenky, které nesou jména 4 významných továrnických rodin, které jsou spjaty s brněnskými dějinami.

Přestože ples každoročně navštěvují známé tváře českého showbyznysu, nadcházející ročník tentokrát vzdá hold osobnostem trochu jiného rázu.

4 významné osobnosti, 4 luxusní stavby!

Čtyři kategorie vstupenek nesou jména Bauer, Wannieck, Stiassni a Tugendhat a jsou již v prodeji!

Všechny čtyři výše zmíněné továrnické rodiny zanechaly v Brně svůj odkaz. A to i v podobě významných staveb. Viktor Bauer byl známým cukrovarníkem a své pozemky v Pisárkách věnoval městu, aby zde mohlo být postaveno Brněnské výstaviště. Textilní továrníky Fritze Tugendhata a Alfreda Stiassneho spojují velkolepé, nadčasově pojaté vily, ve kterých si z důvodu německé okupace užili jen chvíli. Dodnes jsou však architektonickou chloubou města.

Brněnský rodák Friedrich Wannieck založil na ulici Trnitá moderní strojírnu, když mu bylo sedmadvacet let. Pohnutými osudy zdevastovaný areál se naštěstí podařilo zachránit a díky náročné rekonstrukci zde vznikl úžasný prostor, v němž se může konat Ples jako Brno!

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Alespoň jeden den v roce v dokonalém luxusu!

Ples jako Brno je prestižní galavečer, který vznikl díky iniciativě úspěšného restauratéra Tomáše Pakosty a PR specialisty Bedřicha Snášela. Měli jasný koncept: nabídnout návštěvníkům luxusní večer se vším všudy. O hosty se po celou dobu starají příjemné hostesky, přímo u stolu jsou k dispozici sommeliéři, baristé a barmani. Až do ranních hodin jsou podávány gurmánské speciality připravované přímo na místě. Samozřejmostí je pravé šampaňské.

„Sami sobě nasazujeme každý rok laťku výš a výš, abychom ji o rok později mohli znovu překonat. Víme, že když se nám letošní ročník povede, ten další bude zase o něco těžší,“ usmívá se Tomáš Pakosta.

Ples nepostrádá svou charitativní stránku, součástí je dobročinná dražba a peníze při ní získané putují do nadačního fondu Pro dětský smích. Navíc květiny a dobroty, které se nestačí sníst, věnují organizátoři azylovým domům. Novinkou osmého ročníku je zapojení nadace Taťány Kuchařové Krása pomoci, která pečuje o seniory.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze