Top hledané
Výsledky (0)

Ples ve vídeňské Opeře: přehlídka luxusu, návštěva Porošenka a aktivistka z FEMEN!

Eva Ledecká
09. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Korunka pro debutantky Dolce & Gabbana s krystaly Swarovski

Jednou ročně se luxusní prostředí Vídeňské státní opery přemění na nejslavnější sál světa. Letos se tak stalo ve čtvrtek 8. února, v den, kdy se zde konal jeden z nejočekávanějších plesů sezóny, což dokazuje velký mezinárodní zájem.

Jedná se o speciální večer nejen pro mladé debutantky a jejich doprovod. Luxusní róby, překrásné účesy, nádherné make-upy, krásní muži, záře a lesk všude, kam oko dohlédne. K tomu překrásná hudba, vybrané pochoutky, ohromující květinová dekorace: vítejte v magickém prostředí luxusní elegance!

Přeměna operního sálu na impozantní prostor

Celý operní sál na tento den, tento jedinečný večer, získá zcela novou, úchvatnou podobu. Několik týdnů před zahájením plesu se pracuje na renovacích. Sedadla jsou odstraněna, leští se podlaha, upravuje se pódium, chodby jsou dekorovány, vznikají nové bary. Květinová výzdoba se vždy instaluje co nejpozději, aby byly květy co nejčerstvější a tvořily překrásnou kulisu celému prostředí.

Nový příval energie přišel s novou organizátorkou Marií Grossbauer, která na svou pozici nastoupila teprve loňský rok. Díky její kreativitě a mnoha nápadům došlo k luxusním renovacím a byly vytvořeny zcela nové designy místností.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

Mnoho známých tváří a jedna aktivistka

Na plese bylo k vidění mnoho celebrit a známých osobností. Kromě rakouského prezidenta se objevil také ukrajinský prezident Petro Porošenko a "s ním" dorazila i aktivistka z hnutí FEMEN. Ta elegantní atmosféru lehce narušila svým odhaleným vrškem s ne příliš lichotivým nápisem na adresu ukrajinského prezidenta: Porošenko - Get the Fuck Out of the Ball. Aktivistka Alisa Vinogradova informovala na červeném koberci návštěvníky plesu o tom, že je nepřístupné, aby někdo takový, jako je Porošenko, obviňovaný ze zpronevěry, seděl u aristokratického stolu.

Není to však poprvé, kdy se podobná negativní reakce na plese nebo během jeho konání objevila. Téměř každý rok mohou být návštěvníci svědky protestů, například také v oblasti nošení pravých kožichů. Luxus a elegance však k tomuto plesu neodmyslitelně patří.

Mezi důležité politické hosty patřil starosta Vídně Michael Häupl, rakouský kancléř Sebastian Kurz a další představitelé místní vlády: státní tajemnice Spolkového ministerstva vnitra Karoline Edtstadler, ministr Gernot Blümel, Elisabeth Köstinger z Rakouské lidové strany nebo Johann Gudenus ze Svobodné strany. 

Samozřejmě dorazilo velké množství umělců, kteří reprezentovali rakouskou i mezinárodní scénu. Věhlasná operní pěvkyně Valentina Nafornita se známým tenorem Pavolem Breslikem, baletní tanečnice Liudmila Konovalova, herečka a zpěvačka Maxi Blaha, modelka Barbora Maier zavěšena do podnikatele Klemense Hallmanna, německý herec Hainer Lauerbach, herečka Silvia Schneider, spisovatelka Waris Dirie nebo slavný Dj Ötzi. Fotografům pózoval také kulturní manažer Daniel Serafin se zpěvákem Hareldem Serafinem nebo herec Gregor Bloeb s umělkyní Ninou Proll.  Svými róbami vynikaly módní návrhářka Eva Poleschinská a zpěvačka Dorretty Carter ve zlatých šatech od návrháře Maurizia Giambra. 

Mezi mnohými ples hostil také manželku zesnulého miliardáře Karla Flicka či dědičky šperkařského impéria Alexandru a Nadju Swarovské. Hosty po celou dobu vítal ředitel Státní opery Dominique Meyer. A že se nezastavil! Příval známých tváří se zdál být nekonečný. 

Na korunkách se podílel Swarovski a Dolce & Gabbana

Korunka pro debutantky pochází z dílny luxusní značky Dolce & Gabbana. Úžasný kousek byl inspirován Mozartovou operou Figarova svatba, tvoří ho květinový design, kde se jemné květy setkávají s lístky za použití 702 krystalů Swarovski.

Luxusní hudba doprovázela tanečníky po celý večer

Tradičně na plese nejdříve zní fanfára, potom rakouská hymna a následuje evropská hymna. Ples zahájil baletní soubor Státní opery a představil sólistku Olgu Esinu, Marri Yakovlevu a sólisty Roberta Gabdullina a Romana Lazika. Orchestr Vídeňské opery hrál pod vedením Frédéricka Chaslina. Své umění předvedl celý sbor i jednotlivci jako například hvězdný tenorista Pavol Breslik.

Na luxusní ples bylo pořízeno:

1300 lahví šumivého vína a šampaňského

900 lahví vína

900 lahví piva

1300 porcí gulášové polévky

320 obsluhujících u cateringu

150 hudebníků

171 kytic a 480 květinového aranžmá

Celkem 30 hodin práce zabrala přeměna operního sálu v plesovou místnost, 21 hodin bude trvat demontáž. Plesu se celkem zúčastnilo 144 debutantských dvojic ve věku 17-24 let.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze