Top hledané
Výsledky (0)
Chtějí být krásné, úspěšné a cítit se dobře. Jejich váha není v normě a okolí se jim často posmívá.

„Podívej se na sebe, ty stokilová holko," šikanovali kyprou krásku. Dnes je z ní vítězka miss a fotí se i ve spodním prádle

Michaela Hanelová
10. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Ilustrační obrázek

Mnozí se jí posmívali, že vůbec měla odvahu se do soutěže přihlásit. Druzí kritizovali to, jak ve skutečnosti vypadá. To ale její píli a odhodlání neodradilo v tom, aby se soutěže zúčastnila, a nakonec jí i vyhrála. Jak moc se v dnešní době máme koukat na to, kdo jak vypadá?

Letošní Miss Universe Nepál se odchýlila od typických pravidel soutěže krásy a poprvé vybrala jako vítězku plus size modelku. Jane Garrettová mezi více než 20 soutěžícími vynikala nejen svou krásou, ale především silou osobnosti. „Nečekala jsem, že se to stane," přiznala v podcastu modelka, které nevěřila ani její vlastní rodina. Všichni jí od této soutěže odrazovali a tvrdili, že půjde zesměšnit sebe i své okolí.

Nevěřila jí ani vlastní rodina

Dvaadvacetiletá Jane, která má kořeny v Nepálu i v Americe, je silnou zastánkyní pozitivního přístupu k tělu a sebe přijetí. 

„Jako žena, která má křivky a určitě nesplňuje standardy krásy, jsem tu proto, abych zastupovala ženy, které mají křivky, které bojují s přibíráním na váze, které bojují s hormonálními problémy,“

sdílela na sociálních sítích svůj příběh Jane, která pracuje jako zdravotní sestra.

Během konkurzu na Miss Universe před porotci prohlásila, že každá žena má jedinečnou krásu a přesahuje šablonu nastavenou společností. Jak přiznala v podcastu, ani její vlastní rodina nevěřila, že má šanci uspět jako modelka, a mnozí se jí posmívali za odvahu přihlásit se do soutěže. 

Šikana neustupovala, ani když se stala vítězkou„Stále mě šikanují. Šikanovali mě dokonce i večera," přiznala v podcastu Jane, které přes sociální sítě napsal jeden muž a přesvědčoval ji, že se kvůli své obezitě neměla soutěže krásy vůbec účastnit. „Podívej se na sebe, ty stokilová holko," citovala slova, která ve zprávě našla. Jane přiznala, že o sobě na pět vteřin zapochybovala, ale vzápětí si uvědomila, čemu skutečně věří.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Důležité je nekoukat na to, co říkají ostatní

Nová plus size Miss vzápětí prohlásila, že je velmi důležité nekoukat na to, co o vás říkají druzí lidé. Právě v jejich nenávistných komentářích se často mísí zloba, nenávist a závist, kterou leckdy musí ventilovat ven. Takovým lidem nejde o to, jak se budete cítit vy sami, nebo jak na vás ostatní budou pohlížet. Lidé, kteří vám píší na sociálních sítích a vulgárně nadávají, mají pouze chuť a potřebu druhému ublížit, aby sami svému vlastnímu egu ulevili. 

Žiji svůj sen tím, že povzbuzuji tisíce lidí, aby žili zdravým a plnohodnotným životním stylem a zároveň se naučili mít se rádi a vážit si sami sebe. Přijměme se takové, jaké jsme, a zároveň pracujme na zdravém a udržitelném životním stylu,

uzavřela své vyprávění Jane, která chce ze své příležitosti vytěžit maximum.

I v Česku máme plus size modelky

I v České republice se uskutečnilo již několik řad soutěže plus size Miss, která se nese v duchu toho, že i pořádná dívka "krev a mléko" může být krásná. Mezi nimi je i Tereza Salavcová, která pochází z města Ústí nad Labem. Před svým nástupem do této soutěže vážila neuvěřitelných 180 kilo. Se svou váhou se ale rozhodla bojovat, a proto podstoupila několik operací, které ji dopomohly k lepšímu vzhledu a vnitřnímu pocitu. 

„Bála jsem se, že budu muset vynechat některá jídla, ale musela jsem jen výrazně zmenšit porce. Za první tři měsíce jsem měla dole 30 kilo,“

přiznala na sociální síti Instagram.

Dnes Tereza váží 90 kilo a je se svou vahou spokojená. Uvědomila si, že její váha ji omezuje nejen v běžném životě, ale díky tomu trpěla i velkými bolestmi kloubů a zad. „Operace mi úplně změnila život. Už se nestydím za své tělo, zajímám se o módu, rodina a i přítel mě podporuje. Dokonce spravuji webové stránky týkající se léčby obezity, kde se lidé, kteří mají podobný problém mohou dozvědět o velkém riziku obezity, druzích operací a podívat se na příběhy lidí, kteří tento zákrok podstoupili,“ přiznala.

Tereza se navíc všem svým sledujícím nejen na Instagramu, ale i TikToku snaží ukázat, že si svého současného života váží. Tereza ve svém podcastu přiznala, že jí nejvíce baví vydělávat peníze. Sama sebe by dokázala přirovnat ke lvici, protože se v životě cítí velmi silná a bojovná. Jen tak se nevzdává a ráda si jde za svým snem.

Zdroje: YouTube, Instagram, DailyMail, People, Blesk.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze