Top hledané
Výsledky (0)
30. 11. 2018 - 25. 3. 2019

Podél řeky kabelů do zkušebny Tata Bojs! 30 let kapely v DOXu

Eva Ledecká
30. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Výstava TATA 30JS

Milana Caise pravděpodobně nemusíme představovat. Spoluzakladatel skupiny Tata Bojs, hudebník a vizuální umělec. Skládá pro kapelu hudbu, zpívá a je autorem vizuálů spojených s kapelou. Především on stojí za neuvěřitelně pestrou, interaktivní, zábavnou i uměleckou výstavou v DOXU, ale samozřejmě je to práce celé kapely. A na co konkrétně vás lákají?

30 let je dost dlouhá doba na to, aby mohla vzniknout jedinečná výstava, pokrývající plochu 500 m².

„Prostory DOXu jsou inspirativní a já myslím, že se nám podařilo dát dohromady hodně pestrou a košatou expozici, která dá lidem možnost na chvíli vniknout do vizuálně-hudebního světa Tata Bojs,“ říká Milan Cais.

Kapela od svého vzniku v roce 1988 vydala celkem 9 alb. Každému z nich na výstavě věnovala samostatný prostor. Vystavená díla se třeba jen tématicky, časově nebo úplně přímo dotýkají vizuální myšlenky alba, konceptu nebo okolnosti jeho vzniku. Najdete zde Caisovy kresby, malby, 3D vizualizace, nechybí zvukové instalace nebo skleněné plastiky, které dle Caisova návrhu vytvořil sklářský mistr Martin Janecký. Je zde i cyklodráha ve tvaru ležaté osmičky odkazující na jedno z jejich úspěšných alb.

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Jděte podél řeky kabelů do zkušebny Tatáčů

Samozřejmě nechybí samotná alba ani fotografie. Můžete nahlédnout do staré zkušebny, která je zde vytvořena jako malý pokojík, stejně jako nahrávací studio. Pomocí virtuální reality se můžete dostat do různých období kapely Tata Bojs a ocitnout se s nimi přímo při zkoušení.

Sledujte v DOXu řeku z kabelů, ta vás zavede do prostor, kde se výstava nachází. Začněte v přízemí u luxusní instalace s pianem! Přejeme vám skvělé kulturní, hudební a umělecké zážitky.

Součástí jsou komentované výstavy a koncerty. Info najdete na stránkách DOXu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Centrum současného umění DOX
Poupětova 1 Praha 170 00 Česká republika
+420 295 568 123