Top hledané
Výsledky (0)
Před 28 lety založil v Praze Jiří Stopka showroom designového nábytku věhlasných značek. Nyní má své realizace po celém světě. Přinášíme příběh úspěšného podnikatele a jeho názory na design.

Podnikatel Jiří Stopka: Pro Čechy jsou přednější automobily než interiéry

Eva Ledecká
19. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jiří Stopka

Úspěšní lidé jsou silnou motivací pro ostatní a příběhy těch, kteří dokázali z ničeho vybudovat prosperující firmy jsou vždy inspirující. Jiří Stopka nejdříve nábytek navrhoval, poté založil rodinnou firmu, která má nyní své realizace po celém světě – od Moskvy a Londýna přes Švýcarsko a Maledivy až po Karibik!

Showroom Stopka
Showroom Stopka
Jiří Stopka

Jiří Stopka je vzděláním strojař, ale duší umělec. Pro zlatnictví a hodinářství začal v roce 1990 vyrábět nábytek z mosazi a skla podle svých návrhů. Brzy si u něj zákazníci začali objednávat vybavení i do svých soukromých interiérů a především kuchyní. Tady vznikla myšlenka dovážet kuchyně a později i nábytek špičkové úrovně ze zahraničí.

Začalo to kuchyněmi, ta je také nejdůležitější místností v domě Jiřího Stopky.

„Rád vařím, takže kuchyni dobře znám i jako ten, kdo se v ní pravidelně pohybuje. Můžu tak jiným lidem lépe poradit.“

Přestože by se podle Jiřího Stopky měly kuchyně měnit jednou za 10 let, v Čechách se tak děje průměrně po 17 letech. Jiří Stopka to vysvětluje tím, že Češi mají interiéry téměř na posledním místě. Přednější jsou prý pro nás automobily, oblečení, nebo cestování.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Co nového připravuje showroom Stopka?

„Na jaro chystáme novou kolekci nejlepších německých kuchyní SieMatic a dále rozšiřujeme nabídku kuchyní Poliform, která se domnívám patří dnes k absolutní světové špičce. Zároveň jedna z kuchyní bude plně aktivní a budou se zde scházet kuchařské ikony,“ prozradil úspěšný podnikatel.

Společnost také plánuje rekonstrukci celého showroomu: prostor se více otevře, značka Stopka chce být vnímána více jako lifestylová. Hlavní výhodou showroomu Stopka zůstává, že veškeré vybavení interiéru mají zákazníci na jednom místě, což potvrzuje také nové heslo „Perfection in One Cube“.

Přestože jsou vlajkovou lodí firmy kuchyně, najdete v showroomu Stopka spoustu světových značek nejen kuchyní, ale také postelí, šatních skříní nebo nábytku do obývacích pokojů.

„Nejsem zastáncem něčeho, co je designově dokonalé, ale nefunguje to,“ říká Jiří Stopka.

Značky do showroomu jsou vybírány nejen podle designu, ale musí mít i vysokou užitou hodnotu. Funkčnost je také to, co více než design oceňují čeští zákazníci. V Showroomu Stopka však najdete interiérové vybavení, ve kterém se dokáže skloubit obojí. A jaké jsou aktuální interiérové trendy?

„Jednoznačně minimalismus. Jednoduché čisté linie, přetrvává i obliba betonu. Nerez v kombinaci s lesklými bílými povrchy v poslední době začínají vytlačovat stařená měď, mosaz či bronz a teplejší odstíny,“ prozradil Jiří Stopka.

Showroom Stopka nabízí kuchyně značky Poliform a SieMatic, ucelenou řadu spotřebičů Miele, nábytek například od značek Minotti, Walter Knoll nebo Riva 1920, COR, Draenert a také Poliform, postele značky Schramm nebo Interlübke a spoustu dalších. Jedná se o rodinnou firmu, která se věnuje každému klientovi individuálně a seženete zde vše pod jednou střechou. Showroomy Stopka najdete v ulici Klimentská na Praze 1.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Stopka
Klimentská 46 a 48 110 02 Praha Česká repubika
+čěé221851045