Top hledané
Výsledky (0)
Svět přišel o jednoho z nejlepších bubeníků vůbec

Podzimní turné Rolling Stones bude smutné: Dnes zemřel legendární bubeník Charlie Watts

Kristina Vacková
24. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Rolling Stones

Dnes večer zaplakal celý rockový svět. Rozloučili jsme se s legendárním bubeníkem neméně legendární kapely Rolling Stones, Charliem Wattsem. Svět tak přišel o jednoho z nejlepších bubeníků vůbec.

Watts zemřel ve věku 80 let v nemocnici, kde se zotavoval po velmi rychlém a neodkladném zákroku, který jeho rodina zatím odmítla blíže specifikovat. Bubeník byl zřejmě nemocný, protože na začátku srpna odvolal účast na podzimním turné skupiny nazvaném No Filter, kdy měla kapela cestovat po USA. Místo něj se na něj vydá Steve Jordan.

Otevřít v galerii (4)
Charlie Watts
Charlie WattsZdroj: Profimedia

Kapela by měla pokračovat v turné po USA v září po svém loňském odložení v době pandemie koronaviru.

Pronájem luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Pronájem luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5

Charlie Watts zemřel v londýnské nemocnici obklopen svými nejbližšími. Londýnský publicista Bernard Doherty ve svém prohlášení uvedl, že zemřel v míru.

Skalní člen, ale trochu jiný

Charlie byl jedním ze zakládajících členů Rolling Stones, a s kapelou navštívil i Prahu. Stál spolu s Mickem Jaggerem a Keithem Richardemu všech alb skupiny, a kromě hry na bicí se podílel i na návrzích pódiové prezentace, grafiky a designu kapely. Byl velmi populární u fanoušků a spolu s Mickem sklízeli největší aplaus.

Otevřít v galerii (4)
Rolling Stones několikrát rozžhavili Prahu
Rolling Stones několikrát rozžhavili PrahuZdroj: Profimedia

V kapele rovněž působil jako tmelící člen – díky jeho neutuchající energii byl motorem kapely a v době, kdy se její členové potýkali s osobními problémy a spory, byl to právě Charlie, kdo je dával dohromady.

Jeho nenápadný vtip, podhodnocený konverzační styl a láska k oblekům šitým na míru, jež přitom působily velmi neokázale, byly kontrastem k okázalému životnímu stylu spoluhráčů z kapely, zejména Jaggerovi a Richardsovi.

V případě Wattse neplatilo ani pověstné „sex, drogy a rock’n’roll – se svou manželkou byl přes padesát let, a aféry s fanynkami jej nechávaly naprosto chladným.

Dotek zrádné choroby, drogy a alkohol 

Bohužel se mu ale v polovině 80. let vymkla z rukou jeho láska k alkoholu a drogám, což byla i těžká zkouška pro jeho skálopevné manželství.

V roce 2004 se Watts léčil s rakovinou hrdla v londýnské nemocnici Royal Marsden a po čtyřměsíčním boji s nemocí, zahrnujícím šest týdnů intenzivní radioterapie, svou nemoc akceptoval. Byla mu objevena bulky na levé straně krku. Lékaři tehdy provedli biopsii, která potvrdila, že nádor je zhoubný a Charliemu byla diagnostikována rakovina hrdla.

Otevřít v galerii (4)
Nesmrtelná rocková legenda Rolling Stones
Nesmrtelná rocková legenda Rolling StonesZdroj: Profimedia

Jeho mluvčí v té době uvedl, že Wattsova léčba „nezasahovala do žádných turné ani do nahrávání plánů pro skupinu, která „si užívala odpočinku mezi pracovními závazky“.

Po Charlieho uzdravení začala skupina pracovat na svém 22. studiovém albu A Bigger Bang.

Watts, který údajně přestal kouřit v 80. letech minulého století, během rozhovoru pro časopis Rolling Stone v té době řekl, že se cítil „velmi šťastný“, že lékaři rakovinu zachytili brzy.

Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1
Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1
Otevřít v galerii (4)
Charlie Watts patřil k nejlepším bubeníkům světa
Charlie Watts patřil k nejlepším bubeníkům světaZdroj: Profimedia

Truchlí celý hudební svět

Dnes se sociální média zaplnila poctami hvězdnému bubeníkovi, včetně bubeníka The Beatles Ringa Starra, který v příspěvku na Twitteru řekl: „Bůh ti žehnej, Charlie Wattsi, budeš nám chybět, člověče. Mír a lásku rodině, Ringo. '

„Charlie byl váženým manželem, otcem a dědečkem a také jako člen skupiny The Rolling Stones byl jedním z největších bubeníků své generace.

Prosíme vás, aby bylo v této obtížné době respektováno soukromí jeho rodiny, členů kapely a blízkých přátel,"

bylo uvedeno v oficiálním prohlášení.

Mluvčí skupiny požádal média o respekt k rodině a vyzval je, aby truchlící rodinu nerušila.

Turné? Charlie In memoriam 

Kapela by měla pokračovat v turné po USA podle plánu pokračovat již v září, a to vzhledem k odložení turné z loňského roku, kdy důvodem byla pandemie koronaviru. 

Když Watts oznámil svou neúčast a bylo oznámeno, že jej nahradí Jordan, Watts tehdy řekl, že

„mé načasování bylo trochu mimo. Usilovně pracuji na tom, abych byl plně fit, ale dnes jsem přijal radu odborníků, že má rekonvalescence bude chvíli trvat.“

Mluvčí tehdy řekl, že Wattsův postup byl „zcela úspěšný“, ale že potřebuje čas na zotavení.

Uvidíme tedy, jak se Rolling Stones s nenahraditelnou ztrátou vyrovná.

Zdroje: dailymail.co.uk, novinky.cz, TV Nova, Český rozhlas

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze