Top hledané
Výsledky (0)

Umění, nad kterým zůstává rozum stát! Podzimní výstavy NG ve Veletržním paláci zahájeny.

Eva Ledecká
19. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Veletržní palác, StartPoint 2017

18. 10. zahájila Národní galerie v Praze podzimní sezónu svých výstav ve Veletržním paláci. Pokud vás zajímá, jakým směrem se ubírá moderní umění v dnešní době, nenechte si nové expozice ujít. Jsme si jisti, že tento kulturní zážitek na vás zanechá stopy a možná odsud odejdete trochu zmatení.

Co vlastně definuje umění a kde je jeho hranice? Otázka, kterou si pokládá mnoho milovníků luxusních děl, lajků a někdy i umělců samotných. Je to také otázka, kterou si pravděpodobně položíte vy, až budete po shlédnutí výstav přemýšlet nad skleničkou luxusního vína, co že jste to vlastně právě viděli.

Co nejzajímavějšího Veletržní palác nabízí?

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

13 manifestů, 13 podob Cate Blanchett

První patro patří audiovizuálnímu projektu Manifesto, který má na svědomí berlínský umělec Julian Rosefeldt a podílela se na něm Cate Blanchett. Expozice zahrnuje celkem 13 pláten, na kterých herečka ve svých 13 zcela odlišných podobách pronáší umělecké i politické manifesty. Cate Blanchett tak můžete spatřit jako dělnici, bezdomovkyni, učitelku, loutkoherečku nebo reportérku.

Luxusní tmavý prostor Veletržního paláce se tak mění na 13 malých kin v „open spacu“, kde můžete pozorovat luxusní herecké umění Cate Blanchett a zamyslet se nad významem, původem a poselstvím, které z pláten vycházejí.

StartPoint 2017 – to nejlepší od evropských absolventů

Při prohlídce 5. patra Veletržního paláce možná zapřemýšlíte nad pocity nové generace, která k nám hovoří skrz svá umělecká díla. Z vystavených děl od vybraných absolventů evropských výtvarných akademií čiší kreativita, určitá síla deprese, originalita a láska k technologiím. Kam se však poděla radost a estetika? Možná je v dílech skrytá, jisté je, že však hodně hluboko.

Malby s tématem posedlosti zdravým životním stylem a vlivem všudypřítomné luxusní technologie střídají dekadentní obrazy nainstalované v prostředí špinavého rockového klubu připomínající počmárané záchodky. Pěstírna hub zavěšená na stropě v high-tech stylu, ze které roste hlíva ústřičná představuje organické zemědělství, které můžete provozovat prakticky kdekoliv.

Podivné kompozice ještě podivnějších předmětů vás nutí ptát se: Proč?

Navštivte Veletržní palác sami a možná si tuto otázku klást nebudete, třeba budete mít hned jasno. Podzimní výstavy ve Veletržním paláci rozhodně stojí za vidění! Můžete je navštívit do 7. ledna, instalaci StartPoint 2017 však jen do 10. 12.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Národní galerie
Národní galerie v Praze Staroměstské nám. 12 110 15 Praha 1
(+420) 224 301 122