Hlavní stránka Nové články

Každý z nás už někdy přemýšlel o tom, jak bude vypadat svět za několik let. Začnou nám implantovat čipy? Budou nás operovat roboti? Jaká bude budoucnost bez hotovosti? V bratislavském zážitkovém centru vědy Aurelium byly představeny zajímavé technologické trendy a novinky, které by nás v budoucnu mohly čekat. Pojďte se na ně s LP-Life.cz podívat.

Svět bez hotovosti?

Bezkontaktní platby jsou ve světě stále oblíbenější. Podle Richarda Labaše z firmy Flowy objem on-line nákupů v nejbližších letech vzroste.

„Jelikož lidé v tomto sektoru zpravidla nakupují stejné věci pravidelně, dokážeme jim automaticky připravit jejich nákupní seznamy, oni je následně jen potvrdí a zrealizují platbu kartou. Nemusí už dělat nic jiného. Potraviny jim přijdou přímo domů,“

říká Labaš.

Zároveň věří, že v budoucnosti už nebudeme chodit do obchodů nakupovat, ale budeme se do nich chodit dívat jen na novinky a povídat si o nich.

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m, Praha 8

 

Umělá inteligence

Michal Valko, odborník na strojové učení ze společnosti DeepMind, mluví o umělé inteligenci jako o nástroji, který posune lidstvo dál. Spolu s všeobecnými kognitivními schopnostmi bude umělá inteligence schopná nacházet i řešení takových problémů, pro něž nebyla naprogramovaná nebo s nimiž se nikdy nesetkala.

„Mou obrovskou vizí je mít jednoho dne doma sprchu, do které se postavíte a ona vám přes různé senzory a lasery změří teplotu a vše potřebné, udělá MRI a podobně, a když vyjdete ven, upozorní vás, co všechno je ve vašem těle v nepořádku,“

řekl Martin Herman, výkonný ředitel startupu Powerful Medical.

Z toho plyne, že umělá inteligence postupně překročí hranice inteligence lidské. Stane se nejinteligentnější formou života na Zemi. To bude zásadní bod, který změní historii lidstva. Největší potenciál bude mít v lékařských oborech.

Umělá inteligence
Umělá inteligence • Zdroj: Freepik.com

Intenzivní virtuální realita

Vědec a psycholog Martin Polák přinesl na Slovensko koncept expoziční terapie ve virtuální realitě. Na akci hovoří o rozšíření vnímání. Když se dnes připojíme do virtuální reality, zapojujeme jen zrak a sluch. Nejnovější vývoj v neurovědě se pokouší do tohoto zážitku zahrnout i čich a hmat.

Smart řešení budov

Josef Šachta z české společnosti Sharry představil koncept, dle něhož firmy namísto velkých center upřednostní více poboček v jednom městě, ale nebudou sídlit v jedné budově. Jeho společnost dodává smart řešení do nejmodernějších kancelářských budov ve světě. Nacházejí se i v jednom z nejvyšších mrakodrapů v USA.

 

Ačkoliv budoucnost není možné předpovědět stoprocentně, futurologové, opírající se o vědecké výzkumy, nabízejí mnoho vizí budoucího vývoje. Mnohé z nich napovídají, co nás možná čeká už za několik let.

Svět řízený počítači

Známý futurolog společnosti Google Ray Kurzweil hovoří o konci éry pilotů a řidičů. Letadla a automobily už nebudou potřebovat lidskou obsluhu, namísto nich budou kompletně řízeny počítačem. Technika pokročí. Inteligence běžně dostupných počítačů překročí inteligenci lidskou. V letech 2045 – 2099 se svět podle Kurzweila změní v jeden obrovský počítač. V roce 2050 budou trendem létající auta s pohonem na biopaliva nebo solární energii.

Robotický sex

Podle futurologa Iana Pearsona budou lidé do roku 2050 v sexuální oblasti upřednostňovat roboty před vlastním biologickým druhem. Pohlavní styky mezi roboty a lidmi převáží nad sexem mezi lidmi navzájem. Nastane éra digisexuálů. Digisexuál je označení pro člověka, jehož přitahují roboti, pravděpodobně proto, že je může ovládat, nemají vlastní názor, nehádají se a lze s nimi velmi jednoduše budovat vztah. Sex-robot bude mít podle vědců v porovnání se sexuálním partnerem z masa a kostí jisté výhody: nehrozí riziko otěhotnění, přenosu pohlavní choroby, nemusíte se obávat odmítnutí. Nový partner/partnerka bude mít ocelové klouby, kostru z PVC a svaly ze silikonu. Američtí vědci varují před psychologickou hrozbou pro morálku jednotlivců i společnosti. Hrozí, že lidé ztratí schopnost navázat reálný vztah s opačným pohlavím.

Dospívající robot
Dospívající robot • Zdroj: Freepik.com
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město, Praha 2

Nanotechnologie

Do popředí se dostanou nanotechnologie (obor, využívající technologií v měřítku atomů). Předvídá se, že na nanotechnologiích budou založena „nová lidská těla“.

„Začnou se využívat nanoboti, kteří budou mít na starosti celý náš imunitní systém. Náš imunitní systém je sice úžasný, ale vyvíjel se ještě před tisíci lety, kdy panovaly úplně jiné podmínky,“ 

předpovídá Ray Kurzweil.

Zároveň věří, že nanoboti budou fungovat jako bílé krvinky, které se dnes využívají k ničení rakovinných buněk. Stačí je jen naprogramovat proti veškerým patogenům.

Nanotechnologie
Nanotechnologie • Zdroj: Freepik.com

Kolem roku 2030-2040 si budeme schopni předávat myšlenky telepaticky, prostřednictvím bezdrátových sítí. Budeme umět měnit i vzpomínky. S pomocí nanotechnologií se zvýší senzorické schopnosti mozku včetně paměti.

Nanotechnologie pod kůží umožní dle odborníků i opravy poškozených částí našeho biologického těla, obnoví například ztracené zuby nebo odstraní jizvy. Elektronická svalová soustava poskytne nadlidskou sílu.

Zařízení ovládaná myslí

Robot versus člověk
Robot versus člověk • Zdroj: Freepik.com

Ovladač na televizor už nebude v módě. Protože se podle předpokladů změníme v androidy, veškeré ovládací technologie budou ukryty pod naší kůží. Akademici hovoří o bezdrátové komunikaci mezi lidským tělem a elektrickým zařízením. Myšlenkou tak budeme schopni rozsvítit světlo, zapnout televizi nebo nastartovat elektromobil. Umožní to malé podkožní implantáty spolu s naším mozkem, to vše napojené na počítač o velikosti zrnka rýže. Vědci předpokládají, že budeme-li schopni tyto miniaturní počítače bezpečně implantovat do hlavy, mohli bychom získat bezprostřední přístup k obrovskému množství informací z internetu.

Řeč zvířat

Podle futurologa Iana Pearsona umožní technologické výdobytky v budoucích letech komunikaci lidí se zvířaty. Myšlenky si budeme moci vyměňovat prostřednictvím miniaturních implantátů, umístěných přímo v hlavě. Díky nim se o tom, že váš domácí mazlíček chce jít na procházku, dozvíte dřív, než vám začne škrábat na dveře.

Virtuální školy

Podle Web Earth 2050 bude většina studentů namísto navštěvování přednáškových místností a tříd studovat z domova. Vzniknou virtuální třídy, a ne ledajaké. Děti i učitelé je budou navštěvovat ve formě hologramů z domova. Pokud by se žák rozhodl jít „za školu“ a jeho hologram by byl neaktivní, rodičům se odešle zpráva, že jejich dítě virtuální třídu opustilo.

Naše myšlenky budou zálohované

Naše myšlenky a zkušenosti se budou nahrávat do vzdálených datových úložišť. Pokud by se takto podařilo zálohovat i vědomí, pak podle Pearsona zřejmě nikdy nezemřeme. Biologické tělo sice ztratíme, ale naše vědomí zůstane uložené na pevném disku nebo v internetovém cloudu na internetu navěky. Připojíme-li k tomu umělé tělo jako v Terminátorovi, jsme opět na světě i s uloženými vzpomínkami.

Budoucnost bez práce?

Některé pracovní pozice v budoucnu zcela nahradí robotizace a automatizace. Tento trend bude pokračovat. Výhodné je to pro firmy, které ušetří peníze a nebudou muset platit lidskou pracovní sílu. Podle profesora Christiana Schweigera z Durhamské univerzity ve Velké Británii nebývají roboti v pracovní neschopnosti, nechodí do práce pozdě a méně chybují. Zaměstnavatelé za ně nemusí platit odvody a nehrozí jejich stávka.

Podle odborníků budou v budoucnosti žádaná pracovní místa v oblasti kybernetiky, genetiky, ekologie a lékařství. A které pozice zaniknou? Podle některých odborníků se kvůli rozmachu autonomních vozidel budou muset po nové práci porozhlédnout řidiči. Samoobslužné kiosky mohou nahradit práci číšníků, prodejců či operátorů výroby. Podle počítačových vědců Moshe Vardiho z Riceho univerzity a Barta Selmana z Cornellovy univerzity hrozí i zánik prostituce, nejstarší řemeslo bude vytlačeno specializovanými sex-roboty.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
16 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1

4 + KK 149 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m
Praha 9

Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m

2 + KK 56 m², bal. 3 m²
6 699 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
12 235 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 95 m²
64 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 93 m²
29 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m
Praha 1

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m

3 + KK 75 m²
9 595 250 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks