Top hledané
Výsledky (0)
Politici jdou příkladem pro voliče a vyzývají k volbám. Kdo už odvolil?

Politici jdou ve volbách příkladem. Okamura volil koalici Spolu, Bartoš výzvu k volbám zarappoval

Barbora Večeřová
24. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Miloš Zeman poprvé volil v Lánech

Dnes je poslední den komunálních a senátních voleb. Politici se v nich snaží jít příkladem a vyzývají své voliče, aby k volbám dorazili v co nejhojnějším počtu. Kdo se na sociálních sítích pochlubil fotkou z volební místnosti? A o jakou bizarní situaci se postaral Tomio Okamura? 

Prezident Miloš Zeman volil poprvé v Lánech 

Do volební urny vhodil svůj hlas prezident Miloš Zeman. Po odevzdání svého hlasu v základní škole v Lánech, kde žije, řekl, že voliči by měli chodit k volbám, aby jejich obce neřídili „pitomci“. Podle mluvčího Hradu měl prezident jasno, kdo konkrétně získal Zemanovy sympatie Jiří Ovčáček ale neprozradil. Prý to budou takoví politici, za kterými je v Lánech vidět dobře odvedená práce. 

 

Andrej Babiš

Volit se v Průhonicích vydal i expremiér a předseda Hnutí ANO Andrej Babiš. Na sociálních sítích se pochlubil fotkou z volební místnosti a vyzval všechny, ať každému, koho  potkají vzkáží, ať volí právě jeho hnutí. 

Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2
Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2, Praha 7

 

Petr Fiala vyzval k volbě demokratů 

Současný premiér odvolil v Brně. Zároveň vyzval všechny, ať k volbám dorazí a podpoří demokratická uskupení proti populistům a extremistům. Česká republika podle něj obzvlášť v tomto složitém období úspěch demokratických stran potřebuje. 

 

Ivan Bartoš rappoval 

Ivan Bartoš patří k politikům, který se snaží být velmi aktivní na sociálních sítích a nebojí se cílit na mladší voliče. Proto asi nikoho nepřekvapilo, že k volbám vyzval vtipným videem parodujícím písničku rappera Yzomandiase, který je oblíbený hlavně mezi mladší generací. 

„Škrrr-tni Pirááty. Hrrr k volbám!“

Napsal pod svůj příspěvek. 

V pátek se pochlubil snímkem s manželkou. Oba kroužkovali celou kandidátku Pirátů, a to na magistrát a také na radnici Prahy 2. 

 

Markéta Pekarová Adamová 

Fotku z volební místnosti sdílela také předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

 

Tomio Okamura chtěl vyjádřit odpor k vládě, omylem však volil koalici Spolu 

Volit se vydal i Tomio Okamura. Na Praze 6, kde Okamura volil, nekandidoval žádný zástupce SPD, tak chtěl ve volbách alespoň demonstrativně vyjádřit odpor k současné vládě. Na protest tedy do urny vhodil přeškrtnutý a natržený volební lístek současného senátora za Prahu 6 Jiřího Růžičku kandidujícího za Spolu. Tento volební lístek je ale platný, pokud jsou z něj patrné potřebné údaje. TOP 09 Okamurovi na sociálních sítích poděkovala a pochválila jeho volbu. 

Zdroje: lidovky.cz, zprávy.aktualne.cz, sociální sítě 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze