Top hledané
Výsledky (0)
Změny se dějí v životě pravidelně. Nyní se otřese v základech i oblíbená taneční show.

Pořad StarDance se otřese v základech, Chlopčík končí. Mluvčí pořadu prozradila, že to není jediná změna

Michaela Hanelová
04. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Jan Tománek a Marek Eben

Pořad StarDance na podzim přinese svou další řadu oblíbeného diváckého pořadu. Pravidelně ho vysílá Česká televize a diváci si za posledních několik řad zvykli na stálý tým porotců a moderátorů. V letošním ročníku se však porota změní a odejde z ní jeden obávaný člen poroty. Je to důvod k radosti anebo se soutěžící mají čeho obávat? To zjistíme, až se pořad vrátí zpět na televizní obrazovky.

Vítězný pár roku 2023
Iva Kubelková a Martin Prágr
Ročník StarDance 2023
Ve finále StarDance Eva Adamczyková zazářila

Příznivci populární taneční show jsou zmateni a zároveň znepokojeni novinkou, že Zdeněk Chlopčík (67), dlouholetý člen poroty v soutěži StarDance, by mohl být brzy nahrazen jeho tanečním kolegou. Podle dostupných informací se Česká televize rozhodla jít cestou obměny a na Chlopčíkovo místo plánuje dosadit jeho dřívějšího kolegu Jana Tománka (52), který si minulý rok zatančil po boku Ivany Chýlkové.

Portál Expres.cz přinesl informace o významných změnách v porotě tanečního pořadu StarDance, které mají diváky potěšit. Podle zdroje blízkého produkci soutěže bylo rozhodnuto o obměně v porotě, a to konkrétně o nahrazení jednoho z dlouholetých členů. Tato změna byla oznámena dotyčnému členu poroty telefonicky a ten prý na novinku reagoval bez jakýchkoli připomínek. „Zavolali mu z produkce a po telefonu mu oznámili, že chtějí změnu. Vzal to bez problému, nijak to neřeší,“ řekl webu zdroj z prostředí taneční soutěže. 

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5

Porotou třinácté řady oblíbené taneční soutěže StarDance, která se těší velkému zájmu diváků, bude opět tvořit trio porotců. Mezi nimi se objeví známá tvář, choreograf a tanečník Jan Tománek, který má za sebou už čtyři účasti jako profesionální tanečník a ve funkci porotce se představil během desáté a jedenácté série. Nová řada soutěže, kterou přinese Česká televize, je naplánována na letošní podzim. Porota se však postupem času měnila a složení, na které jsme zvyklí dnes, v minulosti bylo zcela jiné. Jediný, kdo je stálicí porotců, je výše zmíněný Zdeněk Chlopčík.

Například ve vůbec první řadě taneční soutěže StarDance do poroty usedl Vlastimil Harapes, Michael Kocáb nebo Eva Bartůňková. V roce 2007 v porotě zasedli Mahulena Bočanová a Richard Hes. V roce 2008 se naopak v porotě objevil Jaroslav Kuneš a Leona Kvasnicová. V roce 2010 porotu obohatil Petr Zuska a Petra Kostovčíková. V posledních letech se v porotě objevoval Jan Révai a Radek Balaš.

Jan Tománek vystřídá kata Chlopčíka

„V historii StarDance se v porotách představilo celkem šestnáct osobností. Například Vlastimil Harapes, Michael Kocáb nebo Jan Révai. Změny ve složení poroty tedy nejsou vůbec ničím neobvyklým. Už teď mohu potvrdit, že se v připravované řadě vrátí Jan Tománek, který nahradí Zdeňka Chlopčíka. Ten v dosavadních dvanácti ročnících zvládal svoji roli skvěle a za to mu patří dík,“ prozradila redakci LP-Life kreativní producentka Lucie Kapounová.

Mluvčí České televize Vendula Krejčová dodala, že jsou přípravy na další řadu pořadu v plném proudu a nelze dopředu nic prozrazovat. Pokud tedy další členové poroty zůstanou tak, jak jsou diváci zvyklí, můžeme se těšit na složení Richard Genzer, Tatiana Drexler a Jan Tománek. Zda se i přesto v soutěži objeví i Zdeněk Chlopčík, momentálně není jisté a neví se, zda je toto obsazení poroty definitivní nebo nás čeká ještě jiné překvapení. 

„Přípravy jsou v plném proudu a s tím i změny, nelze dopředu nic prozrazovat, bude to překvapení,“ 

sdělila redakci LP-Life tisková mluvčí Vendula Krejčová, která dále neupřesnila, na co se diváci mohou těšit.

Otevřít v galerii (1)
Jan Tománek a Ivana Chýlková v roce 2023.
Jan Tománek a Ivana Chýlková v roce 2023.Zdroj: Česká televize/ se svolením

Jan Tománek si svůj návrat užívá

Jan Tománek se StarDance zatím účastnil častěji v roli tanečníka než porotce. Doteď na parketu vytvořil pár se čtveřicí VIP osobností. Hned v prvním ročníku, v roce 2006, s moderátorkou Jolanou Voldánovou, o šest let později s modelkou Pavlínou Němcovou, v roce 2013 s trojskokankou Šárkou Kašpárkovou a loni s herečkou Ivanou Chýlkovou„Jsem šťastný, že mi ČT dala znovu příležitost zúčastnit se tohoto úžasného projektu a těším se na každý soutěžní večer StarDance. Bavilo mě být na parketu i v porotě. Coby porotce budu odborný, laskavý a doporučovat všem účastníkům, jak se kolo od kola zlepšovat,“ říká Jan Tománek, staronový porotce nadcházejícího třináctého ročníku.  

Zprávy o změně v porotě taneční soutěže StarDance vyvolaly mezi fanoušky rozporuplné reakce. Mnozí z nich vyjádřili svůj jasný názor na to, že Zdeněk Chlopčík je v porotě nenahraditelný a že Jan Tománek, navzdory jeho profesionálnímu tanečnímu pozadí a předchozím zkušenostem v porotě, nemá potřebné charisma a energii, kterou tomu dodával vždy obávaný Zdeněk Chlopčík. Chlopčík totiž uměl svůj názor vždy podat tak, aby nikoho neurazil, ale zároveň naznačil, když bylo něco špatně. Nejeden soutěžící i jeho taneční partner měli právě z jeho verdiktu velké obavy.

StarDance vychází z britské předlohy pořadu

StarDance je českou verzí celosvětově úspěšné televizní taneční soutěže britské veřejnoprávní BBC, která ji uvádí pod názvem Strictly Come Dancing. V programu ČT1 se objevuje od roku 2006. Loni deset sobotních přímých přenosů sledovalo od října do prosince v průměru 1,7 milionu dětských i dospělých diváků. 

Zdroje: redakce, autorský text, vlastní dotazování, Česká televize,Expres.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze