Top hledané
Výsledky (0)
Knižní trilogie erotického románu míří do kin. Poslední díl s názvem Padesát odstínů svobody uvidíte během Valentýna

Potřetí a naposled: Padesát odstínů jde do finále

Jana Fikotová
30. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Padesát odstínů svobody

Závěrečný díl veleúspěšné erotické trilogie, film Padesát odstínů svobody, přijde do kin 8. února 2018, a opět představí luxusní svět výstředních vášní milionáře Christiana Greye (Jamie Dornan) a jeho manželky Anastasie (Dakota Johnsonová).

Padesát odstínů svobody
Padesát odstínů svobody
Fifty Shades Freed

S přicházejícím svátkem zamilovaných souběžně do kin přichází i poslední setkání s charismatickým boháčem Christianem Greyem. Jak luxusní erotická trilogie dopadne, zjistíte, pokud si na film dojdete od 8. února. Film slibuje více napětí, boje o svobodu a především mnohem více erotického dobrodružství, které se v mnohém překlene až do sadomasochistických scén.

Nové postavy

Dějová linka slibuje i další zápletky v podání bývalého šéfa Anastasie či exmilenky hlavního hrdiny Christiana, kterou ztvární herečka Kim Basingerová, která se jako Elizabeth z filmu 9 a půl týdne (1986) se tak vrací na místo činu. Tentokrát však jako tajemná paní Robinsovová alias Elena Lincoln, luxusní bondage učitelka a obchodní partnerka Christiana. 

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Píseň For You

Úvodní píseň společně pro třetí díl nazpívala zpěvačka Rita Ora a Liam Payne. Skladba se jmenuje For You a tři dny před Vánocemi byla představena na serveru YouTube. Liam Payne, bývalý člen boybandu One Direction, je dalším z této formace, který nazpíval písničku pro film o Christianu Greyovi a Anastasii Steelové. Před ním se jeho bývalý kolega Zayn Malik objevil ve filmovém duetu nazvaném I Don't Wanna Live Forever s americkou zpěvačkou Taylor Swiftovou. Ve filmu se tentokrát obějí Rita Ora coby Greyovu mladší sestru Miu.

Kniha nebo film?

Knižní série Padesát odstínů patří mezi nejúspěšnější bestsellery 21. století a první díl autorky E. L. Jamesové se ve Spojeném království stal nejrychleji prodávaným paperbackem všech dob. Byl přeložen do 52 jazyků a prodalo se ho po celém světě více jak 125 miliónů. Filmová adaptace za první víkend trhla luxusně historický rekord, v ČR ho zhlédlo 254 385 diváků a vydělal 36,62 miliónu korun. Svou návštěvností a výdělky zvítězil nad závěrečným dílem trilogie Hobit a první část Harryho Pottera a relikvii smrti. Celosvětově film vydělal asi 571 miliónů dolarů, přitom rozpočet byl 40 miliónů dolarů.

U kritiků neuspěl, u diváků ano

Byť se na román i jeho filmové zpracování snáší ze stran recenzentů negativní kritiky, nevzalo mu to nic na jeho popularitě. Díky luxusní písni Love Me Like You Do od britské zpěvačky Ellie Gouldingové, která zazněla v prvním díle Padesáti odstínů šedi, se objevil i v nominacích na Zlatý glóbus a Oscara.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze