Top hledané
Výsledky (0)
Je Vám znám pocit blaha rozlévající se po celém těle, hřejivý dotek tepla z mihotajících se plamínků? Oheň, jakožto ničím nespoutaný živel, upoutával lidský zrak od nepaměti. Dopřejme si pohled na hru plamenů a vnesme do našeho domova atmosféru pohody a luxusu zároveň.

Hřejivé kouzlo krbu

Mgr. Jana Höger
22. prosince 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Locati Architects

Střípky minulosti

Přesné doklady o počátcích používání krbů nejsou. Známy jsou stavby krbů pocházející přibližně z 9. století z Itálie a Švýcarska, kdy se k ohništi připojoval komín. Během 19. století se začaly v Anglii a Americe vyrábět dřevěné zápalky, čímž se začalo více skloňovat slovo krb a vzrůstal o ně zájem. Před sto lety byl jediný druh krbu krb otevřený. Otevřené krby, jak je známe teď, jsou využívány nejen k vytápění, ale právě pro svou příjemnou luxusní atmosféru. Dnes již máme takové věci, jako jsou automatické elektrické zapalovače, kdy stačí pouze nastavit čas spuštění kamen a o nic víc se nestarat.

Různorodost

Dále se setkáváme s různými druhy krbů akumulačními, teplovzdušnými, teplovodními a venkovními otevřenými krby. Dle hlediska využití plamenů tepla se dělí na otevřené krby bez krbové vložky a na krby obezděné s krbovou vložkou. Dnešním trendem moderního bydlení jsou ekologické elektrické a krby na biolíh.

Povolte uzdu své fantazii

Současné trendy bytové architektury kladou důraz na vizuální „odlehčení prostoru“. U některých typů krbů je skrytý odvod spalin do komína spodem v podlahovém kanálu, s některými je možno dle potřeby otáčet až o 360°. U některých typů je jakákoliv absence odvodu skrze komín. Tímto typem se profilují bio krby, neboli krby na biolíh. Bio krby jsou ve své podstatě speciální topidla spalující tekuté palivo na bázi líhu. Tyto luxusní krby se obejdou bez komínu a provozují se přímo v obytných místnostech jako topidlo s otevřeným plamenem. Teplo luxusních Bio- krbů je na rozdíl od elektrických krbů teplé a opravdu hřeje. Každý bio-krb je vyroben z kvalitních a nezávadných materiálů, ať se jedná o keramický či kovový bio-krb.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Krby Style

Je firma zabývající se osobitým, jedinečným pojetím a komplexním řešením realizací, jenž vám vykouzlí z krbu dominantu vašeho pokoje. Zkrátka to, čemu se říká design, který hřeje.

Není luxusnějšího pocitu, než se hřát u krbu se sklenkou vína, zatímco venku sněží…

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Krby Style
Klicperova 10, 150 00 Praha-Smíchov
+420 725 500 009