Chcete potkat medvěda nebo lichtenštejnského prince? Vydejte se do národního parku!

24. květen - Evropský den parků. Poznejte nejkrásnější parky Evropy
24. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Kdo z nás nikdy nezatoužil si jen tak hodit na záda batoh a vydat se do divočiny, jako to udělala Reese Witherspoon ve vynikajícím životopisném dramatu Wild. Vydala se na Pacific Trail, prošla trasu více než 1500 kilometrů se svým "monstrem" na zádech. Setkala se s medvědem, byla v ohrožení života a nahlédla do svého nitra.  Příroda jí byla největším pomocníkem. Dnešní den je významný pro ochránce přírody, milovníky zeleně a chráněných krajinných oblastí a národních parků. Zkrátka a dobře, 24. května se slaví Evropský den parků.

Divočina - film, který zanechal v mnoha z nás stopu, a na náš "bucket list" přihodil položku cest přírodou, ať už v podobě Camina de Santiago, nebo i Pacific Trialu. Někteří z nás se dokonce na tuto cestu už i vydali. A objevili kouzlo přírody, jež je dovedla k sobě samým.

Cheryl ( Reese Witherspoon) ve filmu DIvočina (Wild)
Cheryl ( Reese Witherspoon) ve filmu DIvočina (Wild) • Zdroj: Bob Industries / Fox Searchlight Pictures / Pacific Standard / Profimedia

Reese Witherspoon ztvárňuje ve filmu dívku Cheryl, jež se zrovna ocitne na dně - zemře jí matka, krachne manželství... a ona sáhne k drogám a náhodným známostem na jednu noc. Když už se nemůže propadnout hlouběji, udělá impulsivní rozhodnutí, které jí změní život: Vydá se na vysokohorskou stezku PCT - Pacific Crest Trail, aniž by měla jakékoli zkušenosti, průpravu, fyzičku či dostatečné vybavení. Při cestě, kdy se psychicky i fyzicky dostane díky vzpomínkám a vnitřnímu boji opět na samé dno, ji pomáhá kouzlo přírody. Krása a čistota původního světa. Bytí jen sám se sebou a v sobě.

A toto příroda umí. Nejen obří národní parky Ameriky či kanadská příroda. Své kouzlo mají i mnohem menší parky, kultivované a lidskou rukou udržované. Jaké jsou ty nejkrásnější parky Evropy?  

Evropský den parků, který spadá na 24. května, vznikl v roce 1999 a slaví jej zejména ochránci přírody po celé Evropě. Ti pak všem lidem připomínají, jakou roli a jak moc jsou důležité národní parky, zeleň i chráněné krajinné oblasti.

Proč jsou národní parky po celém světě tak důležité?

Zajímalo by vás, proč jsou národní parky v Evropě, a vlastně nejen v té, ale i po celém světě, tak důležité? Odpověď je velmi jednoduchá. Právě národní parky chrání přírodu a umožňují její vývoj téměř bez lidského zásahu. Díky svému kouzlu pak lákají k návštěvě, odpočinku od ruchu civilizace a nabízejí nahlédnutí nejen do světa rostlin, ale také do světa vzácných divokých zvířat ve svém přirozeném prostředí.

Antilopa v přírodě
Antilopa v přírodě • Zdroj: Unsplash

Někdy zde číhá i nebezpečí, ale je to paradox: Abyste potkali třeba medvěda, museli byste mít velké ŠTĚSTÍ.

Princ zastřelil medvěda. V březnu 2021!

Například v Rumunsku existuje kromě dalších národních rezervací 14 národních parků, z nichž některé jsou chráněné organizací UNESCO. Právě zde se stal před několika týdny kuriózní příběh, když lichtenštejnský princ zastřelil v březnu při lovu „největšího“ medvěda v Rumunsku, dokonce pravděpodobně i v Evropské unii. Případ nyní vyšetřuje rumunská policie.

„Arthurovi bylo 17 let a byl to největší známý medvěd v Rumunsku a zřejmě i v Evropské unii,“ 

uvedl Gabriel Paun z ekologického spolku Agent Green s odvoláním na svědectví hajného ve středorumunské župě Covasna.

Setkání s medvědem hnědým hrozí i na česko-slovenském pomezí
Setkání s medvědem hnědým hrozí i na česko-slovenském pomezí • Zdroj: Freepik

I když je lov medvědů v Rumunsku zakázaný, princ Emanuel, který žije na rodinném hradě v Rakousku, dostal výjimku k odstřelu agresivní medvědice podezřelé z loňských útoků na několik zemědělských usedlostí. Namísto obávaného medvěda ale princ ale v březnu skolil

„samce, který žil uprostřed lesa a k okolním domům se nikdy nepřibližoval“,

uvedl Paun s tím, že od místního loveckého spolku získal plné jméno střelce, které zní „Emanuel Prinz von und zu Liechtenstein“. Úřady identitu lovce nezveřejnily.

„Je jasné, že princ sem nepřijel vyřešit problém, který trápil vesničany, ale aby zabil medvěda a získal největší trofej, kterou si může pověsit na zeď,“

uvedl aktivista.

Rumunsko je domovem zhruba 6000 medvědů hnědých, což představuje asi 60 procent jejich celkových stavů v Evropě. V důsledku jejich vzrůstající populace se v posledních letech množí střety těchto šelem s místními obyvateli. Medvěda je ale možné potkat třeba i na česko-slovenské hranici. 

Útoky zvířat na člověka

Medvědi se nesnaží setkat se s lidmi, ale v poslední době i u nás přibývá přímých pozorování. V této souvislosti se objevují i obavy o bezpečnost lidí, k nimž mnohdy přispívá zveličování rizik ze strany médií. Jak je to tedy s útoky medvědů na člověka doopravdy?

Na tuto otázku se zaměřila první celosvětová studie, jejíž výsledky byly nedávno zveřejněny v prestižním vědeckém časopise Scientific Reports. Ačkoliv lze v porovnání s jinými druhy volně žijících i domácích zvířat napadení medvědem považovat za velmi vzácná, v posledních letech jich podle studie celosvětově přibývá.

Apuseni, národní park v Rumunsku
Apuseni, národní park v Rumunsku • Zdroj: Freepik

V Evropě, kde žije asi patnáct tisíc z celkových dvou set tisíc medvědů hnědých, byl rostoucí trend zvlášť patrný. Ve všech zemích s výskytem šelmy (od Severní Ameriky po dálný východ) bylo v letech 2000 až 2015 zaznamenáno celkem 664 útoků medvěda hnědého, přičemž necelá stovka případů skončila smrtí člověka.

Například Slovensko se řadí mezi země s největší hustotou medvědů v Evropě, žádný střet během sledovaných let však nebyl smrtelný. Pokud byste se chtěli potkat s medvědem, a samozřejmě i s dalšími desítkami divokých zvířat, kam byste se měli vydat? Na tuto otázku vám odpovíme. 

Park, zahrada či městský les?

Zajímal by vás také rozdíl mezi parkem, zahradou a městským lesem? Pojďme se tedy společně podívat na plochy parků, zahrad i na městské lesy, ke kterým se vyjádřil Dan Frantík z Odboru ochrany prostředí z Magistrátu hlavního města Prahy:

„Plochy parků jsou uměle založené plochy zeleně, kde se jedná o kombinaci jednotlivých solitérních výsadeb, plošných výsadeb, lučních a parkových trávníků, cestní sítě, mobiliáře včetně stavebních objektů vybavenosti. Zahrada v užším slova smyslu je plocha zeleně s převahou ovocných stromů, většinou se jedná o takto historicky založené plochy, např. Seminářská zahrada, Velká strahovská zahrada apod. Druhou skupinou zahrad jsou historické palácové zahrady, které se vyznačují vysokou propracovaností všech detailů, většinou poměrně malou, ale intenzivně vyplněnou plochou. Městský les je většinou chápán jako les s poněkud řidší hustotou stromů, částečně též s plochami lučních porostů, a doplněný cestní sítí, mobiliářem apod. vše v menší intenzitě než u parku. Jedná se o přechod mezi parkem a krajinnou zelení.“

Po celém světě je mnoho národních parků a dnes si jich společně několik připomeneme. Možná tak načerpáte inspiraci pro svou letošní dovolenou!

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4, Praha 4

Národní park Ordesa a Monte Perdido, Španělsko

Perla Španělska anebo také druhý Grand Canyon. Národní park Ordesa a Monte Perdido se nachází ve Španělsku, konkrétně v Pyrenejích a nabízí mnoho využití všem svým návštěvníkům. A aby také ne. Monte Perdido, v angličtině Lost Mountain, díky svému dramatickému vrcholu uhrane téměř každého turistu i nadšence do horolezectví.

Národní park Ordesa na podzim, Španělsko
Národní park Ordesa na podzim, Španělsko • Zdroj: Pixabay
Monte Perdido, Španělsko
Monte Perdido, Španělsko • Zdroj: Pixabay

Národní park Ordesa nabízí nejen dramatické výhledy, ale také vodopády, zelené lesy, ve kterých žije divoká zvěř a mnoho horských bystřin i skalních stěn.

Národní park Ordesa na podzim, Španělsko
Národní park Ordesa na podzim, Španělsko • Zdroj: Pixabay

Národní park Ordesa je jedním z nejstarších národních parků ve Španělsku. Národním parkem se stal už v roce 1918. Působivé jsou jeho čtyři ledovcové kaňony, Ordesa, Pineta , Añisclo a Escuain, které jsou vyhledávané turisty z celého světa.

Národní park Saské Švýcarsko

Pokud chcete poznávat krásy přírody a nechcete se vydat daleko za české hranice, nabízí se návštěva Německa. Tam se nachází národní park Saské Švýcarsko, který je právoplatně považovaný za klenot země.

 Most Bastei, Saské Švýcarsko
Most Bastei, Saské Švýcarsko • Zdroj: Pixabay

Možná jste už slyšeli o mostu Basteibrück, jednom z nejnavštěvovanějších míst, na které se dá podívat i v rámci celodenního výletu z Prahy a který se klene nad propastí Mardertelle.

Most Bastei, Saské Švýcarsko, panorama
Most Bastei, Saské Švýcarsko, panorama • Zdroj: Pixabay

Basteibrück společně s vyhlídkou Bastei, jež se tyčí nad hladinou řeky Labe, jsou jedněmi ze symbolů Saského Švýcarska. Národní park Saské Švýcarsko v sobě ukrývá až neskutečné pískovcové skalní útvary, ze kterých vede právě zmiňovaný most, hluboká údolí i divokou přírodu.

Durmitor, Černá Hora

Národní park Durmitor na severu Černé Hory je vyhledávaným místem milovníků adrenalinových sportů. Nalézt jej můžete nedaleko hranic s Bosnou a Hercegovinou. Vhodné je také poznamenat, že je od roku 1980 zařazený na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Durmitor, Černá Hora, panorama
Durmitor, Černá Hora, panorama • Zdroj: Pixabay

V Durmitoru se nachází mnoho druhohorních vápencových vrcholů, podmanivé, divoké a husté borovicové lesy, jezera, horské štíty, a působivé řeky. Jednou z nejznámějších řek je Tara, která je vyhledávaným místem pro rafting a protéká hlubokým kaňonem.

Durmitor, Černá Hora
Durmitor, Černá Hora • Zdroj: Pixabay

Zkrátka a dobře, pokud plánujete dovolenou v Černé Hoře, nezapomeňte na Durmitor. Získá si vaše srdce.

Plitvická jezera, Chorvatsko

Kdo by neznal národní park Plitvická jezera, jednu z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v Chorvatsku. Národní park je právem jedním z obecně nejznámějších evropských národních parků. Plitvická jezera jsou nejstarším a největším národním parkem v Chorvatské republice, nacházejícím se mezi pohořím Mala Kapela a pohořím Lička Plješivica.

Plitvická jezera, Chorvatsko, vodopády
Plitvická jezera, Chorvatsko, vodopády • Zdroj: Pixabay

Coby turistická atrakce nabízí Plitvice svým návštěvníkům husté lesy, ve kterých žijí medvědi, jeleni, vlci, kanci a mnohá další zvířata a láká k procházkám kolem vyhlášených smaragdových jezer. A přestože vyhlášená smaragdová jezera téměř vybízejí k osvěžení a plavání, právě to je ve všech oblastech parku přísně zakázané.

Plitvická jezera, Chorvatsko,
Plitvická jezera, Chorvatsko, • Zdroj: Pixabay

Zajímavostí je, že park tvoří převážně lesní vegetace a menší travnaté porosty. Ta nejatraktivnější část, jezera, je pouhým zlomkem celého parku, přičemž v parku naleznete 16 pojmenovaných a několik menších, nepojmenovaných jezer, kaskádovitě přecházejících jedno do druhého.

Plitvická jezera, Chorvatsko, Žena s batohem
Plitvická jezera, Chorvatsko, Žena s batohem • Zdroj: Pixabay

Plitvická jezera se v roce 1979 zapsala na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Národní park Triglav, Slovinsko

Pokud vás láká návštěva jednoho z nejstarších evropských parků, neváhejte navštívit klenot Julských Alp, národní park Triglav. Najdeme jej ve Slovinsku a je i jediným národním parkem této země. Nese název po nejvyšší hoře, která leží v samotném srdci parku a je nejvyšším vrcholem Slovinska.

Triglav, Slovinsko, hora
Triglav, Slovinsko, hora • Zdroj: Pixabay

Národní park se rozprostírá podél italských hranic a poblíž rakouských na severozápadě Slovinska. Pro zajímavost, Triglav zabírá 4 % území Slovinska. Oblast patří mezi nejstarší evropské parky a poprvé byla prohlášenou za chráněnou oblast už v roce 1924, kdy byl také založený Alpský památkový park.

Jezero Bohinj, Slovinsko
Jezero Bohinj, Slovinsko • Zdroj: Pixabay

Na rozdíl od Plitvických jezer si zde můžete zaplavat v křišťálové vodě největšího ledovcového jezera ve Slovinsku – jezera Bohinj, anebo se můžete vydat po stezkách vedoucích přes vrcholky hor i neuvěřitelných vodopádů. Nezapomeňte se zastavit u vodopádu Savica a vodopádu Peričnik, bezpochyby vám vezmou dech.

Česká republika a její národní parky

I u nás, v České republice, máme několik národních parků. Mnoho z vás už určitě alespoň jednou zavítalo do Krkonošského národního parku, Národního parku České Švýcarsko, Národního parku Podyjí anebo do podmanivého Národního parku Šumava.

Pravčická brána, České Švýcarsko
Pravčická brána, České Švýcarsko • Zdroj: Pixabay

České Švýcarsko je v současnosti nejmladším národním parkem v České republice, od roku 2000. Turistům zprostředkovává nádhernou krajinu čítající nevídaná skalní města, divoké rokle, romantická údolí a mnoho vinoucích se cest, skalních převisů a hlubokých lesů.

Národní park Podyjí, panorama
Národní park Podyjí, panorama • Zdroj: Pixabay

Národní park Podyjí, který se nachází na Znojemsku, je jediným moravským národním parkem a zároveň také nejmenším národním parkem v České republice. Turisty láká na hluboké meandrovité údolí mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí.

Šumava, Lesy a mlha
Šumava, Lesy a mlha • Zdroj: Pixabay

Národní park Šumava je jedním z nejvyhledávanějších míst v České republice. V roce 1990 byla zapsaná do seznamu UNESCO jako Biosférická rezervace Šumava. Rozprostírá se na území Jihočeského a Plzeňského kraje. Národní park je lákadlem pro milovníky turistiky, ale i odpočinku a rekreace.

Krkonoše, Horská chata
Krkonoše, Horská chata • Zdroj: Pixabay

Krkonoše byly pro svou výjimečnost a krajinnou hodnotu v roce 1963 prohlášené národním parkem a jsou tudíž nejstarším českým národním parkem. Zároveň jsou také nejvyšším pohořím České republiky, o které se, jak už jste zcela určitě slyšeli, stará bájný Krakonoš. Pro milovníky turistiky zde láká ke svému výšlapu nejvyšší hora České republiky, Sněžka.

Zeleň v betonové džungli

Nicméně neměli bychom zapomenout ani na parky ve městech, do kterých se uchyluje ve svém volném čase mnoho z nás. Jak říká Dan Frantík:

„Jedná se primárně o veřejná prostranství, navíc plochy zeleně. Takovýchto ploch není nikdy dost, zejména plní funkci pro krátkodobou rekreaci obyvatel města.“

Praha, panorama
Praha, panorama • Zdroj: Pixabay

Například v Praze se velké oblibě těší Královská obora, Stromovka, či Riegrovy sady.

„Stromovka je největší pražský park, je kvalitně udržovaný, dopravně dostupný v atraktivní části Prahy.  Nabízí kvalitní pobytové plochy i květnaté louky, průběžně obnovované porosty stromů, revitalizované vodní plochy se zajímavou faunou i florou i reprezentativní květinové záhony. Park je klidovou přírodní zónou i místem pro sportovní aktivity, místem pro setkání v příjemné zelené oáze uprostřed velkoměsta. Park je vybaven dětskými hřišti, fit prvky, piknikovými místy, mobiliářem. Velkým bonusem pro park Stromovka jsou nově vybudované vodní plochy v centrální části a také kompletně obnovený parter před Šlechtovou restaurací,“

dodává Dan Frantík z Odboru ochrany prostředí z Magistrátu hlavního města Prahy.

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m, Praha 6

Zeleně zkrátka není nikdy dost, nabízí prostor k relaxaci, odpočinku i volnočasovým aktivitám. Díky národním parkům se zachovává příroda v celé své kráse. Právě ta pak poskytuje úkryt a prostor divokým zvířatům.

Věříme, že se vám letos poštěstí alespoň jeden národní park navštívit!

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Přes den milovnice knih, cestování a dobrého jídla. A po večerech? Tvůrkyně ilustrací se svým vlastním světem.
Barbora Mikešová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Rodinný dům na prodej Praha 4 - Braník - 217m
Praha 4

Rodinný dům na prodej Praha 4 - Braník - 217m

5 + KK 217 m²
21 594 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Průhonicích
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej v Průhonicích

4 + 1 500 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 526m
Praha 5

Vila na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 526m

526 m², ter. 24 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
69 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej rodinného domu na Praze 5-191m
Praha 5

Prodej rodinného domu na Praze 5-191m

5 + KK 191 m²
19 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky
Praha 5

Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky

5 + KK 189 m², ter. 41 m²
16 995 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m

6 + KK 212 m², bal. 5 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v Praze
Praha 6

Prodej luxusní administrativní budovy v Praze

966 m²
42 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej, Staré Město - 215

Obchodní prostor na prodej, Staré Město - 215

215 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem s výhledem na řeku
Praha 1

Luxusní byt na pronájem s výhledem na řeku

3 + 1 94 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník -217m
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník -217m

5 + KK 217 m²
22 396 514 Kč
Zobrazit nemovitost
Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník
Praha 4

Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník

5 + KK 217 m²
21 365 218 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji 149m
Praha 7

Luxusní byt v Troji 149m

3 + KK 149 m²
23 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks