Top hledané
Výsledky (0)
Luxusní módní dům Prada nás opět nadchnul svou velkolepou kolekci FW 2018, ve které převládají výrazné neonové barvy, neuvěřitelné doplňky a materiály.

Prada F/W 2018: neonové barvy, boty s řasením a netradiční hra materiálů

Dominika Žejdl
23. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Prada F/W 2018

Přehlídka v nedokončené věži s dechberoucím výhledem a to nejen na krásný italský Milán, ale především na módní kolekci.

Komplex Fondazione byl opravdu skvělou volbou pro uspořádání očekávané přehlídky podzimní a zimní kolekce Prada 2018. Prostory byly jednoduše krásné, čisté, minimalistické a na úžasu jim přidával výhled na osvětlený Milán, který stejně jako většina měst, vypadal v noci neodolatelně a romanticky. Na přehlídce převládla sofistikovaná atmosféra, když se na mole konečně objevily modelky v luxusních křiklavých modelech. 

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Dialog mezi módou, architekturou a nádherným městem, taková byla atmosféra Prady

Luxusní přehlídka FW 2018 odstartovala tmavými barvami v kombinaci s neonovým tylem, který oblečení dával úplně jiný rozměr. Na modelech převládaly bundičky, kabátky, sukně, ale i šaty z jemné lesklé černé látky, kterým neonové barvy dodaly šmrnc a život. Z jednoduché černé barvy se tak stal jedinečný kousek s poutavými detaily. Tyl se na modelech postupně ukazoval čím dál častěji a to hned v několika stylech. Průsvitná látka modelům dodala pořádnou dávku rafinovanosti a extravagance, což bylo lehce pobuřující, ale zároveň neodolatelné. 

Oversize neopren, hrubá i jemná kostka a lesklá jemná kůže: To jsou kabátky a vesty, které ovládnou letošní podzim a zimu

Na podzim a zimu 2018 se tedy můžeme těšit na výrazné barvy, jemné, ale i hrubé materiály a na stále trendy oversize styl. V kolekci Prada FW 2018 se objevily velmi nestrukturované kabátky, které si jen tak někdo neobleče. Nejen, že je jejich střih neforemný, možná i dost sportovní, ale také jeho neoprenový materiál vypadá velmi zvláštně. Na několika z nich bylo výrazným detailem zapínání u krku na suchý zip.

Když se však na módním mole objevily modelky v kostkovaných kabátcích s luxusními koženými detaily, spadl nám kámen ze srdce. Velkým šokem pro nás byl módní kožený kabátek s nepřehlédnutelným barevným chlupatým zdobením.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Prada se v kolekci zaměřila na jedinečné detaily

V kolekci nás zaujalo tolik krásných luxusních detailů, že jim v dnešním článku musíme dát prostor. Na přehlídce se nám líbilo, že téměř každý model byl doplněný vyššími ponožkami, které dodaly outfitům šik a styl. Takový doplněk není zrovna pro každého, ale tento trend vypadá úžasně, zvláště, když je dobře zkombinovaný. Dalším výrazným prvkem byl recyklovaný materiál, který je v módním světě oblíbeným prvkem. Byly z něj vytvořené střapce, které vytvářely sukně, šaty, ale i topy. 

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Kolekce jako z Armády spásy...

Neonová divočina od Prada mě docela zaskočila. Jistě, prostředí přehlídky bylo sice úchvatné, ale samotná móda jako taková vypadala tak trochu jako výběr hadrů z Armády spásy!! Rozhodně ne jako modely jejichž cena se pohybuje ve stejné cenové relaci jako menší městské auto.

Nejhorší z toho všeho jsou z mého pohledu ty neonové přifouklé pseudovesty, ke kterým jsou vždy ve stejném odstínu vyrobené jakési kloboučky. Můj bože, i záchranné vesty v letadle vypadají líp! Tohle musel vymyslet snad jen člověk pod práškama, protože jinak tomu vůbec nerozumím.

Abych ale nebyla jen negativní, našla jsem jeden model, který by se dal vzít i mezi naše pozemšťany. Jsou to ty lesklé černé šaty doplněné vespod o tyrkysový tyl. Dokonce mi k tomu sedí i ty pytlíčkové lodičky se silonovými ponožkami. Něco takového se podle mě hodí například na návštěvu Fashion Weeku v prvních řadách. Na běžné schůzky po městě to ale už není...

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze