Top hledané
Výsledky (0)
Prada představila sportovní a elegantní kolekci SS19.

Prada SS19: průhledné látky, hluboké sexy výstřihy a modelky ve stylu Twiggy

Dominika Žejdl
22. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení
Speciální rubrika
Kolekce Prada SS19.

Milan Fashion Week přivítal luxusní značku Prada! V kolekci SS19 představila především módu se sportovním duchem, ale nechyběla ani šmrncovní elegance. Tohle je móda určená speciálně pro moderní ženy, které se chtějí na ulici odlišit.

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Krátké vlasy, výrazné řasy a ozdobné čelenky nebo čepice

Show ve stylu Prada, která se konala v Miláně byla plná mnoha překvapení. Jedním z nich bylo třeba to, že betonová podlaha byla celá obalená plastem a diváci neseděli na klasických židličkách, ale na nafukovacích kostkách. Show tak působila velmi zvláštně a originálně.

Poté se na "mole" začaly objevovat modelky, které do jedné měly stejnou vizáž: krátké vlasy a k tomu make-up ve stylu známé modelky Twiggy z šedesátých let. Jejich look navíc perfetkně podtrhly zdobené čelenky a čepice. 

Sportovní móda by chtěla více ženskosti

Luxusní módní dům Prada v poslední době do módního světa přináší kolekce se sportovním duchem a jinak tomu není ani u SS19. Že by reagoval na přání svých zákaznic a vsázel na užitečnou a nositelnou módu? Nutno dodat, že celé kolekci chybí ženskost. A to je velké mínus.

Siluety jsou zaměřené na volnější oversize modely a ničemu nepomohly ani větší luxusní výstřihy, které nádherně odhalují dekolt. Ženskosti trochu pomáhají luxusní flitrované šaty a také průhledné látky, které jako druhá vrstva na jiných materiálech vypadá senzačně. 

Historická kancelář na prodej 198m2 na Praze
Historická kancelář na prodej 198m2 na Praze, Praha 1

Ponožky v asexuálních sandálech 

Luxusní boty z kolekce Prada nám připomínají módu z šedesátých let nebo jako z nějakého sci-fi filmu. Rozhodně se nedá nazývat obuví luxusní, ale spíše zvláštní. Různé pásky, zvláštně tvarované podpatky, silonové ponožky v extravagantních sandálech: to si podle nás moc žen neobuje. Ale těžko říct. Když se něco stane "must have kouskem" , nezáleží často na tom, jak prapodivně to vypadá, ale hlavně, že je to trendy. 

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Topy s obřím výstřihem ANO, silonové podkolenky NE!

Prada mě tentokrát vážně překvapila svým neobvyklým smyslem pro ženskost. A možná bych si i nějaký ten kousek vybrala do svého šatníku. Pokud by tedy zkrachovaly módní domy typu Gucci, Fendi a Christian Dior.

Největším překvapením jsou rozhodně různobarevné topy na tělo s obřím výstřihem. Docela šok na značku, která poslední léta chtěla ženy zahalovat do všemožných hábitů, do kterých by se vešla průměrná čtyřčlenná rodinka… Nejpovedenější z nich je pro mě rozhodně ta tmavě modrá verze s červeným vzorem, kde se objevuje i roztomilý baret alá 60. léta. Lolita styl vybízející k nadměrné představivosti.

Co bych ale rozhodně zakázala, jsou ty silonové podkolenky. Toto naprosto na poli módního průmyslu nechápu. A to ani v případech, kdy je tento typ silonek schován do kalhot. Zkrátka asexuální prvek první třídy! Už jen chybí vyčuhující chlupatá dámská kolena a byla by to konečná.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze