Top hledané
Výsledky (0)
Po několika týdnech mohou lidé opět navštívit oblíbené pražské památky a prostory.

Praha ožívá: Otevřeno hlásí Petřínská rozhledna, muzea i galerie. Planetárium zve k pozorování Betlémské hvězdy

Martina Šmalclová
07. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Žena v galerii

V minulém týdnu přivítala první návštěvníky Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště na Petříně nebo výstavní prostory Muzea hlavního města Prahy. Také Národní galerie láká na prodlouženou retrospektivu Mikuláše Medka nebo na reprezentativní výstavu věnovanou Rembrandtovi van Rijn, kde bude pro velký zájem prodloužena otevírací doba. Tento víkend se rovněž otevře Planetárium a hvězdárny a 16. prosince se chystá na znovuotevření i holešovický DOX. Na návštěvu divadel nebo koncertů si však budou muset lidé ještě chvíli počkat.

„I když všichni kulturní aktéři dělali maximum pro to, aby nám kulturu zprostředkovali online, jsem moc ráda, že už zase můžeme žít kulturně nejen virtuálně ale i naživo. Věřím, že epidemická situace bude i nadále příznivá, abychom si ještě před vánočními svátky stihli kulturu pořádně užít nebo koupí dárkových poukazů na kulturní zážitky na příští rok podpořit naše oblíbená divadla, kluby a galerie,“

říká Hana Třeštíková, radní při kulturu a cestovní ruch.

Otevřít v galerii (3)
Hana Třeštíková
Hana TřeštíkováZdroj: Profimedia

Divadla zůstanou zavřená do konce roku

Právě divadla nebo koncerty se totiž musí konat stále ještě bez diváků. Divadla zřizovaná Prahou po dohodě s radní Hanou Třeštíkovou ohlásila, že zůstanou minimálně do konce roku zavřená nehledě na stav protiepidemického systému. K tomuto kroku se přidala i některá další pražská divadla.

Provoz divadel reaguje jen velmi obtížně na změny vládních opatření. Divadelníci proto využijí čas k přípravě a zkoušení stávajícího repertoáru a nových her nebo online programu pro diváky.

Otevřít v galerii (3)
Ženy tančící balet
Ženy tančící baletZdroj: Pixabay.com/carlitocanhadas

Kam můžete vyrazit už nyní?

Přesto všechno existuje v Praze spousta míst, kam můžete vyrazit už nyní. Otevřeno hlásí výše avizovaná Petřínská rozhledna a s ní spojené Zrcadlové bludiště, Prašná brána, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Svatomikulášská městská zvonice a Novomlýnská vodárenská věž, část Židovského muzea (Staronová Synagoga a Starý hřbitov), Museum Kampa, Mucha Museum, Muzeum Franze Kafky, Muzeum MHD nebo Muzeum Karlova mostu.

Otevřena je také Galerie hlavního města Prahy, Národní galerie – Palác Kinských, Muzejní komplex Národního muzea (Historická a Nová budova), České muzeum hudby nebo Náprstkovo muzeum asijských, afrických amerických kultur.

Otevřít v galerii (3)
Petřínská rozhledna
Petřínská rozhlednaZdroj: Profimedia

Kam vyrazit o nebo po víkendu?

O víkendu přibude možnost navštívit Planetárium Praha a Ďáblickou hvězdárnu pro pozorování zimní oblohy. Těsně před Štědrým dnem (21. prosince), nastane na nebi úkaz, který viděli lidé naposledy před téměř osmi sty lety za éry Přemyslovců – Betlémská hvězda. Jedná se o těsnou konjunkci Jupitera a Saturnu. Pozorovat ji bude možné také ze Štefánikovy hvězdárny, která by měla být pro tento účel uvedena do provozu.

Holešovický DOX bude otvírat ve středu 16. 12. s třemi novými výstavami.

Při návštěvě platí protiepidemická opatření

Na všechny prostory se vztahují opatření stanovená dle protiepidemického systému stupně 3. Většinou se jedná o omezení počtu osob, dodržení dvoumetrových rozestupů či další opatření jako roušky, dezinfekce a upravená otevírací doba.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 Štěrboholy –, Praha 10
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze