Top hledané
Výsledky (0)
Bydlet v blízkosti centra, ale zároveň v poklidu je sen, který si chce splnit každý z nás.

Stěhuji se do Třeboradic: Na místo, kde chce žít každý Pražan. Klid i centrum na dosah ruky

Michaela Hanelová
22. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Stěhuji se do Třeboradic

Praha – Třeboradice. To je část Prahy, která je známá svou klidnou atmosférou a příjemným prostředím. Jedná se o jednu z městských čtvrtí, které nabízejí ideální kombinaci městského života a přírodního klidu. Tato čtvrť, jež je situovaná na severovýchodním okraji Prahy, poskytuje obyvatelům vyvážený životní styl, který je atraktivní pro rodiny, mladé profesionály ale také seniory.

Třeboradice

Pražské Třeboradice, které jsou nyní známé jako klidná rezidenční část Prahy, mají za sebou bohatou historii, která sahá až do středověku. První písemná zmínka o Třeboradicích pochází z roku 1167. Během 13. až 15. století tuto ves vlastnilo několik majitelů, včetně kapituly Pražského hradu a různých šlechtických rodů, jako byli Kostkové z Postupic nebo rod z Ústí. Historie Třeboradic je úzce spjata s existencí Slaviborova dvora a farního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Slaviborův dvůr je oceňován ve staré i současné literatuře jako cenný historický objekt s fascinující minulostí. 

Podle legendy dvůr v 9. století patřil Slaviborovi, poslednímu pšovskému knížeti, jehož dcerou byla svatá Ludmila, babička svatého Václava. Lokální tradice také hovoří o tajné podzemní chodbě vedoucí z dvora až do Staré Boleslavi, symbolizované malou kapličkou v poli, která připomíná poutní cestu. V 18. století pak obytná budova dvora prošla přeměnou na okouzlující zámek. 

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

V průběhu dějin se majetkové poměry v oblasti měnily, což ovlivnilo i rozvoj vesnice. V Třeboradicích stávala také tvrz, která je známá jako Slaviborův dvůr. Ta byla v polovině 20. století ve velmi špatném stavu, a nakonec byla v roce 1979 zbořena. Tvrz měla bohatou historii a v 18. století ji vlastnila hraběnka O´Kelleyová, která zde založila okrasný park.

Dobrá dopravní dostupnost je na prvním místě

Třeboradice jsou dobře dostupné jak veřejnou dopravou, tak osobním automobilem. Blízkost autobusových zastávek a rychlé spojení s centrem města činí tuto lokalitu praktickou pro denní dojíždění za prací či studiem. Zároveň rychlý přístup k hlavním dopravním tepnám jako je dálnice D8 usnadňuje cestování mimo Prahu, takže nic nebrání klidné dovolené mimo rodné město.

Jednou z hlavních předností Třeboradic je jejich blízkost k přírodě. Lokalita se může pochlubit přístupem k rozsáhlým zeleným plochám, jako je přírodní park Klánovice-Čihadla. Tento park nabízí množství stezek pro pěší, cyklisty a milovníky běhu, a je ideálním místem pro odpolední procházky nebo víkendové pikniky s rodinou.

Kulturní vyžití a dobrá občanská vybavenost

Třeboradice, i když jsou na okraji města, nabízejí skutečně bohatý kulturní život. Pravidelné komunitní akce, jako jsou místní trhy, festivaly a kulturní představení, podporují silné sousedské vztahy a přátelskou atmosféru. Místní knihovna a kulturní centrum jsou středisky společenského a kulturního dění. Co se týče občanské vybavenosti, Třeboradice nabízejí kompletní infrastrukturu potřebnou pro každodenní život. 

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

Najdete zde školy, mateřské školky, lékařská zařízení, obchody a služby, což obyvatelům zajišťuje pohodlí městského života bez nutnosti častého cestování do centra. Třeboradice jsou známy svou nízkou kriminalitou a vysokou úrovní bezpečnosti. Tato čtvrť je ideální pro ty, kteří hledají klidné a bezpečné místo pro život. Nízká hustota zástavby a rozptýlená uspořádání domů poskytují dostatek soukromí.

„Katastrální území Miškovic a Třeboradic je téměř čistě rezidenční. V Třeboradicích výrazně převažuje zástavba rodinných domů s přirozeným centrem na Slaviborském náměstí v sousedství rybníka a kostela Nanebevzetí Panny Marie. Miškovice jsou rovněž převážně rezidenční oblastí, v centrální části katastru se však nachází i bytové domy včetně panelových,“

píše se na stránkách MěÚ Praha-9.

Krásné, ale zároveň klidné prostředí si vybere každý

Třeboradice jsou vhodné pro široké spektrum obyvatel. Od mladých rodin, které ocení blízkost škol a přírody, přes profesionály hledající klidné bydlení s dobrou dopravní dostupností, až po seniory, kteří preferují pohodlí a bezpečnost. Tato čtvrť je také atraktivní pro investory v oblasti nemovitostí, kteří hledají lokalitu s Třeboradice, skrytý klenot na severovýchodním okraji Prahy, představuje ideální místo pro ty, kteří hledají klidné bydlení blízko přírody s výborným přístupem do centra města. 

Tato čtvrť, ačkoliv je součástí hlavního města, si zachovává atmosféru klidného předměstí, které je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro jednotlivce hledající místo pro relaxaci a odpočinek. Třeboradice jsou známé především svou strategickou polohou, která kombinuje rychlou dostupnost do centra Prahy s blízkostí přírodních oblastí. K dispozici jsou také školy, školky a univerzity.

V pražských Třeboradicích se nachází teplárna, která má za úkol přihřívat vodu dodávanou z Elektrárny Mělník. Tuto vodu teplárna rozvádí do hlavního města. Dominantním prvkem teplárny je 155 metrů vysoký komín, který se řadí mezi nejvyšší teplárenské komíny v České republice. Na pomezí Třeboradic a sousedních Čakovic se vedle sebe rozkládají dva hřbitovy, třeboradický a čakovický. Tyto jsou odděleny ulicí U hřbitovů, která tvoří hranici mezi oběma lokalitami. 

Zdroje: redakce, autorský text, Y&T Luxury Property, prahaneznama.czWikipedia.czMěÚ Praha-9

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze