Top hledané
Výsledky (0)
5. února převezme podle čínského kalendáře "vládu" po psovi prase. Vzdáváme hold nezapomenutelným prasátkům ze slavných filmů!

TOP 3 filmy, kde prase zazářilo! Otevřte oči, čínský rok Vepře přichází...

Redakční tým
04. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Zatímco vepříka mnozí vnímají jen jako symbol nepořádku, ne přílišné krásy a v podstatě podřadné zvíře zavřené někde na farmě, my si naopak myslíme, že je hodně roztomilé! A je to také názor filmových tvůrců. Důkazem jsou tyri 3 filmy, ve kterých si prase střihlo svou luxusní roli.

Prasátko Babe
Jak dostat tatínka do polepšovny
Slavnosti sněženek

1. Prasátko Babe neboli Galantní prasátko (1995)

Americká produkce nezůstala pozadu. V roce 1995 přišla s úsměvnou rodinnou komedií, v níž je herecká akce kombinovaná s animovanou. Je přepisem oblíbené dětské knížky a ve světě se setkala s velikým úspěchem - včetně sedminásobné nominace na Oscara. Prasátko má jasný cíl, neskončit na pekáči, ale splnit si svůj dávný sen, stát se ovčáckým psem. Tímto směrem také upře veškerou svou snahu.

2. Jak dostat tatínka do polepšovny (1978)

Zde se luxusní prasátko objevilo v roli Pepy, který udělá radost hlavně dítěti. Bláznivý, ale "správňácký" děda, je v tomto filmu dědeček snů, co klidně svému vnoučkovi pořídí prase Pepu a přestrojí se za vodníka. Filmový počin je dílo režisérky Marie Poledňákové, ve kterém si zahrály takové hvězdy, jako jsou Jana Preissová, Tomáš Holý, František Němec, Vlastimil Harapes a další.

3. Slavnosti sněženek (1983)

Kdo by mohl zapomenout na legendární spor dvou mysliveckých spolků nad zastřeleným kancem, který vběhl do školy. „Se šípkovou! Se zelím!“ Tak se totiž přetahovali myslivci ve slavném filmu Bohumila Hrabala Slavnosti sněženek. Věděli jste, že divoké prase dostalo tehdejší lepší plat než samotný herec Hrušínský? Bylo přítulné a lidí se vůbec nebálo? Luxusní hvězda, jak má být.

Byt s výhledem na Prahu - Karlín - 308m
Byt s výhledem na Prahu - Karlín - 308m, Praha 8

A jaký je váš nejoblíbenější film s prasátkem?

Na závěr vám přejeme, ať je pro vás čínský rok Vepře opravdu výjimečným!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze