Top hledané
Výsledky (0)
Šampaňské teklo proudem

Manifesto na Florenci přežilo karanténu a hlásí plno! Tohle můžete ochutnat..

Karolína Lišková
19. června 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Manifesto Marketu na pražské Florenci byl předpovídán pouhý jeden rok existence. Vzhledem ale k tomu, že se v blízkém okolí ještě nezačalo stavět, oslavilo toto úžasné místo plné dobrého jídla a pití již druhé narozeniny. A to to vypadalo, že se po koronavirové krizi už možná nenadechne.

Karanténa přišla prý v den, kdy se mělo Manifesto otevírat po zimní pauze. To byla šílená rána hlavně pro restauratéry.

„Ustáli jsme to tak, že jsme nájemcům zmrazili nájmy a začali jsme hledat cesty, jak aktivitu udržet. Takže jsme spustili delivery, systém sloučené dovážky, který tady nikdo jiný nedělá,“

vysvětlila mluvčí neziskové organizace reSITE, Radka Ondráčková.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Také dodala, že jejich dovážka je jedinečná v tom, že si lidé můžou nakombinovat dobroty ze všech různých restaurací, co Manifesto má, a přijede jim jeden kurýr s jednou taškou a třeba se třemi různými pokrmy z různých restaurací.

Otevřít v galerii (3)
Narozeniny přišlo oslavit hodně lidí.
Narozeniny přišlo oslavit hodně lidí. Zdroj: Manifesto

Setkání po dlouhé pauze s nebem nad hlavou

Provozovatelé Manifesta se obávali, aby lidé vůbec po karanténě přišli, ale k velké úlevě všech, je od 11. května plno.

“Po dvouměsíční izolaci se lidé vracejí a Manifesto se stalo vyhledávaným místem, kde si můžete spolu posedět nad voňavým jídlem, s nebem nad hlavou a spláchnout tíhu dobrým pitím,”

sdělil guru myšlenky Manifesta Martin Barry.

„Lidé chodí, naštěstí. Očividně nás mají rádi a my máme rádi je. Na tu narozeninovou párty je tu opravdu narváno, chodí sem i větší skupinky lidí. Máme tu dva dýdžeje, takže si každý přijde na své,“

raduje se Ondráčková, která dodává, že byla také otevřena terasa pro pozvané hosty, kde Veuve Clicquot tekl proudem.

Manifesto se pomalu, ale jistě také navrací ke kulturnímu životu. Na Smíchově se pořádá každou středu letní kino a také už tam funguje bazének. Na Florenci se naopak budou konat večírky a akce spojené s vařením pod taktovkou Marka Pavaly. Týden Eat Italia začne 25. června, je to pocta italské kuchyni, vínům a bublinkám. Mottem této sezony je „Holiday everyday“.

Otevřít v galerii (3)
Párty jak má být.
Párty jak má být.Zdroj: Manifesto

„Třetího a čtvrtého července se přeneseme do Mexika, koncept Alebrijes bude slavit třetí narozeniny s pravou mexickou hudbou a speciálním menu,“

láká zakladatel Manifesta Martin Barry.

Kromě večírků, DJů a školy vaření se ale můžete těšit na nové podniky. Na Florenci se nově čepuje v zařízení Beer & Beer District (Bar by Manifesto: Pilsner Urquell + Vinohradský pivovar) nebo „ginuje“ v baru Gin & Bubbles District. Co se jídla týče, můžete se těšit na podniky jako Chicko Chicken, Fuego Wild dinner, Hanzu a v průběhu června dorazí i šéfkuchaři ze SaSaZu.

Otevřít v galerii (3)
Je libo drink?
Je libo drink?Zdroj: Manifesto

Samozřejmě všude je k dispozici dezinfekce a počet stolů byl omezen. Nic z toho ale nekazí atmosféru tradičního Manifesta.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze