Top hledané
Výsledky (0)
73. ročník festivalu Pražské jaro odstartoval a vy se můžete těšit na luxusní koncerty klasické hudby.

Pražské jaro zahájeno! Nenechaly si ho ujít ani známé osobnosti.

Dominika Žejdl
14. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Královna Pařížské Tamara Kotvalová

Nádherné prostředí, luxusně oblečení posluchači a velmi příjemná atmosféra. Tak odstartoval festival Pražské jaro v jedinečných prostorách Obecního domu. V hlavním sálu bylo patrné, jak se známé osobnosti - královna Pařížské Ulice Tamara Kotvalová, módní návrhářka Liběna Rochová nebo herečka Hana Maciuchová, nemohli dočkat velkolepého začátku.

V sobotu večer Česká filharmonie v čele s dirigentem Tomášem Netopilem zahájila již 73. ročník mezinárodního festivalu Pražské jaro klasickou básní Má vlást od skladatele Bedřicha Smetany. Skladba na festivalu zní každý rok, akorát v podání jiného dirigenta. Obecní dům, kde se zahájení konalo, byl úplně vyprodaný a plný nadšených posluchačů. 

Oslava 100. výročí od založení Československé republiky

Linkou letošního Pražského jara bude připomínka stého výročí od založení Československé republiky. A to po celou dobu konání festivalu, který bude zakončen 3. června koncertem v režii Slovenské filharmonie s šéfdirigentem Jamesem Juddem. 

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Speciálním hostem bude houslista Julian Rachlin

Vzhledem k tomu, že festival klasické hudby vždy nabízí nějaké překvapení, ani letos nezklame. Milovníci klasické hudby se mohou těšit na šedesát luxusních koncertů plných úžasné hudby, emocí a života. Speciáním umělcem bude houslista Julian Rachlin. 

Klasická hudba má co nabídnout mladé generaci

"Mladé posluchače lákáme na to, že klasika je zajímavá, stojí v kontrastu s dnešním životem, který je hodně hektický a elektronický. Toto je umění, které je produkováno třeba sto hudebníky orchestru na pódiu, což je to ohromně vzrušující. Je to protiklad tomu, co mladou generaci běžně obklopuje a ta odlišnost je strašně lákavá," prozradil tiskový mluvčí festivalu Pavel Trojan. 

Z historie festivalu Pražské jaro

Luxusní festival Pražské jaro odstartoval v roce 1946 prvním ročníkem mezinárodního festivalu klasické hudby. Jeho založení zinicioval světoznámý dirigent Rafael Kubelík, záštitu poskytl tehdejší československý prezident Dr. Edvard Beneš a založil tím tradici, která trvá dodnes. 

Kde si můžete klasickou hudbu užít i vy? 

Podívejte se na seznam míst, kde se festival Pražské jaro koná. Výstaviště Praha, Španělská synagoga, Obecní dům - Smetanova síň, Národní divadlo v Praze, Kostel sv. Lukáše, Aněžský klášter, Národní technické muzeum a další luxusní místa, která stojí za to navštívit. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Pražské jaro
Pražské jaro, o. p. s. Hellichova 18 118 00 Praha 1
+420 257 312 547