Preciosa: Česká premiéra luxusního světla Pearl Drop a Siren

Společnost Preciosa Lighting v rámci Designbloku představila ve svém pražském showroomu svá nová horká želízka Siren a Pearl Drop. Letos tato osvětlení rozzářila veletrhy Salone del Mobile v Miláně a Maison & Objet v Paříži.
26. října 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Designblok ve spojení s Preciosou

Největší událost na poli designu a umění Designblok probíjá ve dnech 25. až 29. října. Součástí je také představení nové tvorby Presiosy. Unikátní značka transformuje historická svítidla do novodobého kontextu, přičemž ale zachovává jejich původního ducha. Společnost využívá konceptu Cultivation of Chandelier, kultivace lustru, přičemž během Designbloku bude odkazovat ve svém showroomu i na svá sklářská náčiní.

Video

Bájná Siren jako nejnovější přírůstek do rodiny Preciosa

Luxusní lampa si pohrává s tajemnou hravostí založenou na experimentování s klasickým zvonovým tvarem stínidla. Autorem tohoto unikátní svítidla je Dima Loginoff. Svítidlo v sobě ukrývá tři na sebe vrstvené zvony, které schovávají a odhalují kouzelné kombinace barev a textur. Různé možnosti nasvícení značí, že Siren vždy nabízí skrytá tajemství, která stojí za to poodhalit.

„Siréna je mýtická bytost, krásná, tajemná a nebezpečně vábivá. K návrhu tohoto jednoduchého, stylového a minimalistického svítidla mě inspiroval svět fantazie,“ vysvětluje designér Dima Loginoff.

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m, Praha 1

Pearl Drop jako luxusní ztělesnění elegantní sofistikovanosti

K vytvoření tohoto skvostu vedly designéra Franka Tjepkema luxusní ženské šperky, které byly vyobrazovány na historických obrazech. Svítidlo je vyrobeno z ručně foukaných opálových koulí připomínajících tradiční perly, které jsou navzájem spojené mosaznými detaily.

„Konkrétně šlo o obraz z 15. století Žena čtoucí dopis od Gerarda ter Borcha. Byl jsem zcela pohlcen myšlenkou vztahu mezi lustrem a šperkem, který měla vyobrazená žena na krku," vysvětluje designér. Svojí elegancí připomíná osvětlení nádherný náhrdelník. Na výrobu svítidla bylo použito pouze sklo a kovové části.

Luxusní svítidla značky Preciosa ozvláštní každý interiér! V době trvání Designbloku jsou k vidění ve flagship storu značky Preciosa v Rytířské ulici v Praze.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (12)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger
Rytířská 29
110 00 Praha 1
showroom@preciosa.com
+420 739 520 220