Top hledané
Výsledky (0)
Honzík má konečně svého kašlacího asistenta

Předání kašlacího asistenta malému Honzíkovi proběhlo právě včas. Momentálně ho trápí covid, asistent pomůže

Barbora Večeřová
07. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Honzík je odkázán na pomoc ostatních

Honzíkovi, chlapci, na kterého byla nadací Naše plíce vypsána sbírka, už nový kašlací asistent pomáhá. A to výrazně. Předání přístroje mělo sice proběhnout původně až pátého prosince, nakonec se předání urychlilo kvůli Honzíkovu testu na přítomnost koronaviru. Kašlací asistent tak bylo potřeba předat co nejdříve. Jak na tom Honzík teď je? A co dárcům vzkazuje vděčná maminka? 

Honzíček je od samotného narození odkázán na vozík a pomoc druhých, od tří let o něj pečují sestřičky v domově sociálních služeb v Háji u Duchcova nedaleko Teplic. V tomto domově se momentálně nachází 23 pacientů, kteří potřebují zvýšenou péči na speciálním oddělení. Honzík je jedním z nich. Již od malička ho trápí mozková obrna a s ní spojené problémy s dýchacími cestami a odkašláváním. Kašlací asistent pro Honzíka znamená hodně, nepomůže navíc jen Honzíkovi, ale také Martínkovi, který má porobný osud a kašlací asistent pro něj může znamenat velkou úlevu. 

Nadace Naše plíce se tedy na malého Honzíka s Martínkem rozhodla vypsat sbírku. Sbírka byla úspěšná a celou částku na potřebný přístroj se podařilo vybrat. A právě včas. 

 

Pozitivní test na covid 

Honzíkovi měl přibližně před týdnem pozitivní test na covid. Nebylo tedy na co čekat. Původně se měl kašlací asistent předávat až na Mikuláše, ale vzhledem k tomu, že koronavirus zásadně ovlivňuje dýchací cesty, se kterými má Honzík problém, bylo jasné, že je potřeba dovézt do domova sociálních služeb v Háji u Duchcova co nejdříve. I proto má Honzíček asistenta k dispozici už od počátku prosince. 

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Co v životě dáš, se ti vrátí 

Ve sbírce se na asistenta podařilo vybrat více než 168 tisíc. Společně s kašlacím asistentem se předávali také další pomůcky, mezi které patří příslušenství pro používání přístroje a antidekubirní matrace. Od organizátorek sbírky si přístroj převzala ředitelka domova sociálních služeb, Kateřina Zemanová. 

"Chtěla bych jim za naši organizaci, za Honzíka a za Martínka velmi poděkovat. Za rychlost a pružnost s jakou jednali. Obrovský dík ale patří především všem dárcům, kteří na vybavení pro Honzíka a Martínka přispěli. Vyrazilo nám dech, jakou rychlostí se celá částka nasbírala. To, že se na ni podílelo 77 dárců, je úžasné," 

děkovala dárcům Kateřina Zemanová. 

Paní ředitelka zastává heslo, že co v životě dáš, to se ti vrátí: 

"Věřím, že všichni, kdo se na zajištění tohoto přístroje podíleli, ať už finančně nebo svou prací, nepřijdou zkrátka a vše se jim vrátí v jiné podobě. Minimálně dobrým pocitem z vědomí, že opravdu hodně pomohli dvěma klukům, kteří v životě měli hodně málo štěstí. Honzík a Martínek teď mohou konečně volně dýchat, lépe se jim spí, jí, raduje, žije…. Velmi děkujeme. Mít tento přístroj v organizaci je pro nás neocenitelné,"

dodala ředitelka Kateřina Zemanová. 

Podobné pocity má bezprostředně po předání i maminka malého Honzíka. 

"Chtěli bychom poděkovat nadačnímu fondu Naše plíce za to, že dokázali pro našeho Honzíčka vybrat potřebné peníze na přístroj, který mu ulehčí trápení s dýcháním. A také poděkovat lidem kteří na tento přístroj přispěli, protože jim není lhostejný život nemocných a postižených dětí. Díky těmto lidem může Honzíček a jiné nemocné děti lépe žít a my rodiče a jejich rodiny můžeme být o něco klidnější. Ale největší poděkování patří panu doktoru Ciprovi za to, že oslovil tuto nadaci. Bez jeho zájmu by se tato pomoc pro Honzíčka a Martínka neuskutečnila,"

děkovala maminka Honzíka Kateřina Chudobová. 

Otevřít v galerii (1)
Kašlací asistent byl předán
Kašlací asistent byl předán Zdroj: Nadace Naše plíce

Honzík i Martínek budou moci prožít o kapku lepší život. A to díky všem dárcům, kteří do sbírky přispěli. V tomto případě se každá koruna opravdu počítala a měla smysl. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze