Top hledané
Výsledky (0)
Baba Vanga mimo jiné varuje před blížící se globální hospodářskou krizí a extrémními výkyvy počasí v roce 2024.

Předpovědi Baby Vangy na rok 2024: teroristický útok v EU, atentát na Putina

Kristina Valachyová
29. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
10 minut
Kartářka

Baba Vanga, často označovaná jako Nostradamus moderního věku, byla bulharská mystička, jejíž údajné prorocké schopnosti ji poprvé dostaly do povědomí veřejnosti uprostřed druhé světové války.

 Hrob Baby Vangy
Baba Vanga
Kartářka

Baba Vanga se narodila roku 1911 v Bulharsku. Když jí bylo 12 let, postihlo ji obrovské neštěstí, při kterém nadobro přišla o zrak. K nehodě došlo během silné bouře, která se přehnala nad vesnicí, ve které žila. Tornádo ji mělo odnést pryč z vesnice a kvůli nahromaděnému písku v očích oslepla. Tehdy začaly její jasnozřivé vize. Otevřela se jí cesta do světa proroctví, která se nejednou vyplnila.

Od dětství slepá, ale očividně schopná vidět daleko do budoucnosti, se brzy stala velmi známou osobností. Jejích schopností údajně využívaly významné osobnosti jako bulharský car Boris III. nebo sovětský vůdce Leonid Brežněv. Za svého života předpověděla mnoho dramatických událostí, od tragického potopení ponorky Kursk v roce 2001 až po teroristické útoky z 11. září, které změnily svět. Předpověděla i černobylskou katastrofu, smrt princezny Diany a brexit.

Nejznámější předpovědi

  • Druhá světová válka: předpověděla vypuknutí a průběh 2. světové války.
  • Rozpad Sovětského svazu, Československa a Jugoslávie: předpověděla rozpad těchto zemí.
  • Černobylská havárie: předpověděla katastrofickou jadernou havárii v Černobylu.
  • Smrt Stalina a cara Borise III. přesně předpověděla data jejich úmrtí.
  • Potopení ruské ponorky Kursk: předpověděla i tuto tragédii.
  • Smrt princezny Diany: předpověděla její tragickou smrt, k níž došlo krátce po smrti věštkyně.
  • Zemětřesení v severním Bulharsku v roce 1985: předpověděla tuto přírodní pohromu.
  • Útoky z 11. září: údajně předpověděla teroristické útoky na Světové obchodní centrum.
  • Cunami v roce 2004: předpověděla tuto katastrofu.
  • Zvolení Afroameričana za 44. prezidenta Spojených států amerických: i to byla jedna z jejích předpovědí.

 

Rodinný dům s unikátní zahradou, Praha východ
Rodinný dům s unikátní zahradou, Praha východ, Praha 9

Baba Vanga nebyla schopna psát, takže vše, co řekla, zdokumentovalo její okolí, což znamená, že na papíře neexistují žádné zprávy o jejích vizích z první ruky. Během jejího života Vangu studoval a testoval nespočet bulharských a sovětských vědců, kteří nakonec dospěli k závěru, že ve svých předpovědích byla úspěšná z 85 procent.

Její sláva je o to působivější, vezmeme-li v úvahu nedostatek podrobných písemných záznamů o tom, co přesně udělala nebo řekla.

Přestože Baba Vanga zemřela v roce 1996, mnozí její vize nadále považují za významné. Zdá se, že jedna z jejích předpovědí na rok 2023 – že budeme svědky sluneční aktivity, která by pro Zemi mohla mít vážné následky – byla podpořena skutečnými událostmi.

V srpnu 2023 NASA ohlásila, že objevila obrovskou sluneční skvrnu, která by mohla způsobit sluneční erupce a „koronální výrony hmoty“ sluneční plazmy. Jevy tohoto druhu mohou způsobit výpadky v rozvodných sítích a jiné infrastruktuře se strašnými následky pro společnost.

Co nás tedy čeká v roce 2024?

Změna oběžné dráhy?

Vanga pro nadcházející rok předpovídá extrémní klimatické události a přírodní katastrofy.

Sluneční erupce nebyly jediným astronomickým jevem na věšteckém radaru Baby Vangy. Tvrdí se, že předpověděla ještě neuvěřitelnější událost: změnu samotné oběžné dráhy Země.

Dráhy těles ve sluneční soustavě jsou určeny gravitačními silami a jsou vždy náchylné ke změnám. Takové změny však obvykle probíhají velmi postupně, během dlouhých časových období. Jakákoli náhlá radikálnější změna by měla pro nás všechny dramatické následky. Představte si narušení klimatu, stoupající úroveň radiace a všeobecný chaos, proti kterému bychom byli upřímně bezmocní.

Globální krize

Držte si své peněženky, vážení, protože v roce 2024 zaznamenáme podle Baby Vangy masivní hospodářskou krizi, která způsobí vážné celosvětové změny. Její předpovědi vykreslují znepokojivý obraz, včetně rostoucí úrovně zadlužení, růstu geopolitického napětí a přesunu ekonomické síly ze Západu na Východ.

Pokus o atentát na Vladimira Putina

Pro rok 2024 Vanga předpověděla také pokus o atentát na ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle věštkyně za tím bude někdo z jeho vlastní země. Mluví o někom pocházejícím z venkova.

Kreml důsledně popírá zvěsti o Putinově špatném zdravotním stavu a diagnóze rakoviny. O zdraví hlavy Ruska se spekuluje už dlouho. Jisté zprávy dokonce hovoří o tom, že Putin už může být mrtvý a místo něho vystupuje dvojník.

Rozmístění biologických zbraní?

Ruský vůdce není sám, kdo čelí existenční hrozbě. V příštím roce bude prý Evropa vystavena teroristickému útoku islamistických extrémistů a „velká země“ bude příští rok provádět testy biologických zbraní nebo jimi zaútočí. Vanga, zvaná též „Nostradamus z Balkánu“, neřekla, kde přesně v Evropě se tyto útoky odehrají, takže pokud jejím vizím věříme, budeme muset být všichni na pozoru.

Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5

Setkání s mimozemšťany

Z vizí přesahujících náš svět lze zmínit tvrzení některých interpretátorů, že Baba Vanga předpověděla setkání s mimozemšťany nebo události související s působením mimozemských návštěvníků v budoucnosti. Tyto výklady jsou velmi kontroverzní a mají daleko k definitivnímu potvrzení mimozemského kontaktu.

Nárůst kybernetických útoků

Baba Vanga očekává nárůst kybernetických útoků provedených pokročilými hackery, které budou zaměřeny na životně důležité infrastruktury, jako jsou rozvodné sítě a zařízení na úpravu vody, což představuje hrozbu pro národní bezpečnost.

Budou vyvinuty kvantové počítače

V bouřlivě se vyvíjejícím světě technologií se v roce 2024 chystají velké věci, alespoň podle křišťálové koule Baby Vangy. Předpovídá velký průlom v oblasti kvantových počítačů, který přinese bezprecedentní technologickou revoluci. Tento pokrok má otřást různými sektory, od financí a zdravotnictví až po kybernetickou bezpečnost, to vše díky ohromujícím schopnostem kvantových počítačů.

Kvantové počítače jsou schopny řešit problémy mnohem rychleji než tradiční počítače pomocí aplikace kvantových mechanických efektů a pomocí „qubitů“ (kvantových bitů) na rozdíl od známějších „bitů“.

Je to mimořádně komplexní fenomén, která zní jako ze sféry sci-fi, ale k vývoji ve světě kvantových technologií určitě dochází. A je neuvěřitelné představit si, že Baba Vanga, mystička žijící v bulharských horách, zjevně předvídala průlom v kvantové výpočetní technice naší doby. Pokud k němu dojde v roce 2024, nutně to ještě více urychlí revoluci v AI, což ovlivní životy téměř všech lidí na Zemi.

Donald Trump onemocní záhadnou nemocí

Podle slavné věštkyně bude bývalý americký prezident Donald Trump v roce 2024 trpět záhadnou nemocí, kvůli které ohluchne a bude mít problémy s mozkem.

Příchod geneticky upravených lidí?

Hodně diskutované proroctví Baby Vangy zmiňuje lidské bytosti, které se narodí a vyrostou v laboratořích. Nebo tím myslela, že lidé mohou být „vyladěni“ na genetické úrovni, a tak mohou být navrženi podle specifikací svých rodičů? Bez ohledu na přesnou podobu toho, co vlastně mystička předpověděla, se jedná o značně dystopickou vizi a jen těžko si lze představit, že by se stala realitou už příští rok.

To neznamená, že nebudeme svědky překvapivého pokroku v oblasti genetického inženýrství nebo umělého oplodnění. Možná se ještě nechystáme vstoupit do reality, kterou vylíčil Aldous Huxley ve svém Konci civilizace (Brave New World), kde jsou lidé pěstováni v inkubátorech, ale přesto jsme pravděpodobně na pokraji převratných změn.

Úžasné objevy?

Navzdory převážně pochmurným předpovědím nabízí Vanga i záblesk naděje. Předvídá závratné medicínské objevy a nové způsoby léčby nevyléčitelných chorob, jako je Alzheimerova choroba a potenciální lék na rakovinu. Může být rok 2024 tím, kdy k tomu dojde?

Sama Baba Vanga zemřela na rakovinu a říká se, že během rozhovoru v roce 1990 uvedla přesné datum své smrti: 11. srpen 1996. Pokud by byla stejně přesná i ve svých vizích ohledně objevů v medicíně, stojíme možná na prahu mnohem světlejší budoucnosti pro lidské zdraví. Samozřejmě, pokud mezitím nevyhyneme v důsledku změny oběžné dráhy planety.

Je důležité poznamenat, že některá témata, jako je například použití biologických zbraní, léčba rakoviny nebo změna oběžné dráhy Země, se objevily už v jejích předpovědích na rok 2023. Interpretace jejích vágních slov jsou různé a přesnost a načasování předpovědí tak zůstávají nejisté.

Seznam předpovědí Baby Vangy až do roku 5079

Postavení Baby Vangy jako celosvětově uznávané jasnovidky je bezpochyby opodstatněné, protože mnohé předpovědi, které se jí připisují, se naplnily. Ale její proroctví tím nekončí; zformulovala množství předpovědí až do roku 5079.

2025 – Evropa zůstane osídlena jen řídce.

2028 – Lidé vynaleznou nový a inovativní zdroj energie (pravděpodobně řízená jaderná fúze). Bude odstraněn světový hlad a lidstvo poprvé vstoupí na Venuši.

2033 – Stoupne hladina moří v důsledku klimatických změn.

2043 – Globální ekonomika bude vzkvétat a v Evropě zvítězí Islám.

2046 – Masová dostupnost syntetických orgánů, díky nimž budou transplantace samozřejmostí.

2066 – Během obléhání islámského Říma vyvinou USA zbraň „ničitele životního prostředí“, která dokáže zmrazit vše, co jí stojí v cestě.

2076 – Kastovní sociální systém se zhroutí a ustoupí marxistickému socialismu.

2084 – Příroda projde obnovou.

2088 – Objeví se nový virus, nakažení během několika vteřin zestárnou.

2097 – Virus bude vyhuben.

2100 – Temnou stranu Země bude zahřívat umělé slunce.

2111 – Dojde k robotizaci lidí, budou podobní robotům z „Terminátora“.

2123 – Malé národy budou v neustálém konfliktu, zatímco supervelmoci odmítnou zasáhnout.

2125 – Maďarská vesmírná agentura přijme mimozemské signály z hlubokého vesmíru.

2130 – Lidé vybudují sídla pod vodou s pomocí mimozemských bytostí.

2154 - Zvířata se vyvíjejí, aby se podobala lidem.

2167 – Celosvětovou popularitu získá zcela nové náboženství.

2170 – Země začne vysychat a měnit se na poušť.

2183 - Kolonie na Marsu se stane soběstačnou, začne usilovat o samostatnost.

2187 – Úspěšná kontrola několika sopečných erupcí.

2195 – Podmořské komunity se stanou zcela autonomními ve výrobě energie a potravin.

2196 – Zaniknou evropské a asijské rasy, protože se smísí a vytvoří euroasijský genom.

2201 – Slunce se ochladí, což přinese masivní klimatické změny.

2221 – Lidstvo učiní šokující objevy při hledání mimozemského života ve vesmíru.

2256 - Raketa přinese zpět na Zemi intergalaktický virus.

2262 – Rychlé úpravy trajektorie planet vystaví Mars nebezpečí dopadu asteroidu.

2271 – Zásadní změny fyzikálních konstant způsobí nekompatibilitu se současnými fyzikálními vzorci.

2273 - Euroasijský genom se smísí s africkou rasou a vytvoří afro-euroasijskou rasu.

2279 – Vědci zjistí, že energie může být vytvořena z ničeho pomocí černých děr.

2288 – Přijde objev cestování v čase. Mimozemšťané a lidé navážou kontakt.

2291 – Slunce se výrazně ochladí, lidé se ho pokusí zahřát.

2296 – Sluneční erupce se stanou samozřejmostí. Gravitační přitažlivost se změní a způsobí pád vesmírné stanice a satelitů na Zemi.

2299 – Francie povede partyzánskou válku proti Islámskému státu.

2302 – Rozsáhlé reformy a inovace právního systému, objevení univerzálních hodnot a zákonů.

2304 - Hloubkový průzkum Měsíce lidmi.

2341 – Země bude čelit vážné hrozbě objektu z vesmíru.

2354 – Neočekávaný problém povede k vážnému nedostatku vody na Zemi.

2371 – Hladomor se opět stane velkým problémem.

2378 – Objeví se nová rasa lidí.

2480 – Srážka dvou umělých sluncí způsobí úplný výpadek elektřiny.

3005 - Anarchie a válečná vláda na Marsu. Planety projdou významnými axiálními změnami.

3010 - Asteroid se srazí s Měsícem a vytvoří obrovský prachový oblak plný obíhajících skal kolem Země.

3797 - Všechny živé bytosti na planetě zmizí. Lidé však vytvoří kolonie v nové sluneční soustavě.

3803 - Kolonie budou řídce osídleny a lidé budou mít malý kontakt. Specifické podmínky kolonií povedou ke genetickým mutacím v populaci.

3805 - Války o zdroje způsobí významný kolaps populace.

3815 – Konec válečného období.

3854 - Civilizace se přestane vyvíjet a lidstvo se vrátí do kmenového uspořádání.

3871 – Nové náboženství nově definuje morálku a rituální normy.

3874 - Nové náboženství získá masovou popularitu ve všech společenských skupinách a jeho prorok založí zcela novou církev.

3878 – Církev bude učit dávno zapomenuté vědecké principy.

4302 – Civilizace zažije renesanci díky tomu, že církev přijala vědu a technologický rozvoj.

4302 – Vědci zjistí, jak se jednotlivé nemoci projevují v lidském těle, čímž dojde k vytvoření univerzálního léku.

4304 – Bude vynalezen univerzální lék.

4308 – Vývoj mozku povede k tomu, že se lidstvo stane méně zlomyslným a sobeckým.

4509 – Lidé budou moci komunikovat s Bohem prostřednictvím svého nového mravního smyslu.

4599 – Nesmrtelnost se ve společnosti stane normou.

4674 – Lidská prosperita dosáhne svého vrcholu, 340 miliard lidí bude žít na několika planetách. Mimozemšťané a lidé se smísí, čímž vznikne humanoidně-mimozemská rasa.

5076 – Budou objeveny hranice známého vesmíru.

5078 - Lidstvo se pokusí opustit známý vesmír, ale asi 40% lidské populace odmítne odejít.

5079 – Nastane konec světa.

Je třeba podotknout, že Vanga nebyla ve svých vizích ani zdaleka neomylná. Tak například letos v roce 2023 jsme měli být svědky exploze velké jaderné elektrárny, která měla způsobit, že se nad Asií usadí toxické mraky – a mělo vzniknout nové náboženství založené na umělé inteligenci. Přesto rok 2023 ještě neskončil a s některými dalšími proroctvími byla alarmujícím způsobem blízko pravdě. Jediné, co nám zbývá, je doufat, že její vize katastrof pro zbytek letošního roku a příští rok spadnou do oněch 15 procent chybovosti.

Zdroj: History.co.uk, Jpost.com, Indy100.com,autorské dílo

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: