Top hledané
Výsledky (0)
Připravte se na zombie, draka i katastrofy.

Předpovědi věštců pro letošní rok 2021 aneb Co předpověděl Nostradamus i Baba Vanga

Barbora Mikešová
25. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Věštkyně s křišťálovou koulí

Mysleli jste si, že byl loňský rok nadmíru obtížný a jen tak ho nic nepřekoná? Pandemie koronaviru zahýbala celým světem a všichni jsme s velkými očekáváními vyhlíželi rok 2021. Prorok Nostradamus a vědma Baba Vanga měli o letošním roku jinou představu. Dle nich nás totiž čekají katastrofy i živí mrtví.

Nostradamus a jeho až mrazivě pravdivé věštby

Je tomu více než 450 let, co ve své knize Les Propheties francouzský prorok a filozof Michel de Nostradame zvaný Nostradamus předpověděl mnoho významných lidských milníků. Je zarážející i šokující, že se řada jeho temných věšteb skutečně vyplnila. Vezměme v potaz jeho děsivě přesnou předpověď francouzské revoluce, velkého požáru v Londýně, vzestupu Hitlera i druhé světové války. Říká se, že předpověděl i atentát na Johna F. Kennedyho či například teroristický útok z 11. září v New Yorku.

Otevřít v galerii (5)
Krásná dívka, věštkyně s křišťálovou koulí v ruce se dívá směle do budoucnosti
Krásná dívka, věštkyně s křišťálovou koulí v ruce se dívá směle do budoucnostiZdroj: Profimedia

Loňský rok ve znamení pandemie koronaviru

Pandemie koronaviru zahýbala lidskými osudy napříč celým světem a jestli jste si mysleli, že pro letošní rok mohou být Nostradamovy věštby optimističtější, pravděpodobně vás nemile překvapíme. A když jsme u loňského roku, celosvětovou pandemii francouzský filozof ve své knize údajně také prorokoval. Navíc nechybí ani jeho předpovědi pro současný rok 2021.

Prodej rodinného domu, Praha 10 Záběhlice
Prodej rodinného domu, Praha 10 Záběhlice, Praha 10

Nostradamova proroctví pro rok 2021

Lidé zabývající se Nostradamovými proroctvími míní, že letošní rok nebude příznivější, protože zemi potrápí sílící epidemie a také katastrofy a dokonce „živí mrtví“, mnohými interpretovaní jako zombie. Ve svém proroctví pro rok 2021 věštec dále hovoří o dešti, krvi, mléku, hladu, železu, moru a v neposlední řadě o nebeském ohni.

Otevřít v galerii (5)
Žena se zrzavými vlasy
Žena se zrzavými vlasyZdroj: Pixabay

„Po velké zkoušce pro lidstvo jest připravena ještě větší zkouška. Velký hybatel zopakuje doby dešťů, krve, mléka, hladomoru, oceli a moru. Je zřen to nebeský oheň, dlouho jiskřící,"

kdysi sepsal prorok Nostradamus.

Pokud bude jeho věštba pravdivá, pravděpodobně by nám teď pomalu a jistě měl začít přecházet mráz po zádech.

Baba Vanga aneb Bulharská mystička

Od jednoho proroka se přesuneme k dalšímu, a to konkrétně k bulhraské mystičce jménem Baba Vanga, která si pro celý svět taktéž připravila svou věštbu. Pokud jste po Nostradamově proroctví stále nepodlehli panice a doposud vám neběhá mráz po zádech, teď se to možná změní.

Konspirační teoretikové za zády s dalšími lidmi přezdívají Babu Vangu balkánským Nostradamem. Obdobně jako on i tato věštkyně prorokuje, že letošní rok bude celý svět trpět různými katastrofami.

„Vědomí lidí projde změnou. Přijdou těžké časy. Lidé budou rozdělení podle své víry. Jsme svědky ničivých událostí, které změní osud a úděl lidstva,”

prohlásila vědma.

Drak a mimozemšťané

Letošní rok Vanga dává do souvislosti s drakem. Údajně prohlásila, že planetu ovládne silný drak.

„Vidím čísla 100, 5 a mnoho nul,“

dále prorokovala Baba Vanga.

Otevřít v galerii (5)
Žena a ufo
Žena a ufoZdroj: Pixabay

Kromě zmiňovaných děsivých předpovědí prohlásila, že se lidstvo během následujících 200 let spojí se svými duchovními sourozenci z jiných světů, a že najednou bude jasné, jak se život na Zemi poprvé objevil. Nechme se překvapit.

Rok 2022 ve znamení dvojhvězdy

Ultraortodoxní rabín Yosef Berger, muž dohlížející na Hrob biblického krále Davida na hoře Sion, dříve prohlásil, že by rok 2022 mohl být rokem příchodu nového Mesiáše. Soudí tak na základě dvojhvězd KIC 9832227, které by se podle astronoma Larryho Molnara měly srazit a následně vybouchnout.

„Kniha Zohar doslova uvádí, že příchod Mesiáše bude doprovázený nebeskou podívanou. Zohar popisuje velice detailně, o kolik hvězd by se mělo jednat a jakou barvou by měly zazářit,“ tvrdí rabín.

Otevřít v galerii (5)
Galaxie, třesk
Galaxie, třeskZdroj: Pixabay

Poslední informace však hovoří o tom, že se obě hvězdy pravděpodobně nesrazí, a nezpůsobí tak nebeskou světelnou podívanou, a tak na příchod Spasitele budeme muset počkat.

Celosvětově známý přírodovědec

Věštby a proroci obyčejně stojí v kontrastu s vědou a vědeckými exaktními názory. V tomto případě je ale i věda na podobné vlně, vidí tedy naši budoucnost černě. Vlastně nejen ta daleká budoucnost, ale už i přítomnost, v níž žijeme, a velmi nesmyslně likvidujeme naši planetu.

V rámci předpovědí by byl téměř hřích nezmínit světově uznávaného přírodovědce Davida Attenborougha. Ten během loňského roku uvedl svůj nový dokumentární film s názvem David Attenborough: A Life on Our Planet. Film je jakýmsi jeho svědectvím, v němž vytváří silně znepokojivé předpovědi. Pokud podle přírodovědce lidstvo své jednání nezmění, pravděpodobně dojde v nedaleké budoucnosti k děsivým událostem – vyhynou různé druhy živočichů, změní se životní prostředí a v konečném důsledku i lidské chování. 

Otevřít v galerii (5)
Dvě ženy v pralese
Dvě ženy v praleseZdroj: Pixabay

Je jasné, že nás čekají letos i v nedaleké budoucnosti velké věci i drobné maličkosti plné radostí i strastí. Někteří změní zaměstnání, další zas najdou lásku, založí rodinu a s ústupem koronaviru všechny cestovatelské duše upustí uzdu svým cestovatelským touhám. Pevně věříme, že ani tajemné proroctví od bulharské vědmy a ani děsivé proroctví od francouzského filozofa Nostradama nikomu nezabrání žít svůj život dle svých přání a že si všichni postupnými krůčky budeme i letos plnit své sny. A na odpovědi, zda se tato proroctví vyplní, si budeme muset počkat do konce letošního roku.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze