Top hledané
Výsledky (0)
Vyvedeme vás z omylu, že jsou Raci přecitlivělí a Lvi vládnou světu!

Předurčeni k úspěchu? Nejbohatší Češi a jejich znamení zvěrokruhu

Linda Veselá
24. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Daniel Křetínský

Zatímco vůdčí Lev se v TOP 10 nejbohatších Čechů neobjevil ani jednou, mnohdy citlivé Raky v ní najdeme hned dva. Nejvíce českých miliardářů se však trochu očekávaně narodilo ve znamení Býka, který je pověstný svou neohrožeností a tvrdohlavostí.

Býci? Spolehliví a pracovití

Možná vás nepřekvapí, že se nejvíce nejbohatších Čechů narodilo ve znamení Býka, totiž v období mezi 21. dubnem a 21. květnem. Vlastnosti, které lidi v tomto znamení nejvíce vystihují, jsou totiž spolehlivost a pracovitost. A jak jinak se dostat mezi nejbohatší Čechy než tvrdou dřinou?  

Protože jsou Býci navíc zemským znamením, mají cit pro praktično a materiální záležitosti. A co víc, práce bývá často i smyslem jejich života. Stále vás překvapuje, že se v tomto znamení narodili hned tři z desítky nejbohatších Čechů?!

Kellner, Baudiš, Tykač: Neohrožení Býci

Mezi býky patří i nejbohatší Čech a podnikatel Petr Kellner (narozený 20. května 1964), který je majoritním vlastníkem společnosti PPF a jehož majetek má hodnotu přibližně 293 miliard korun. Pravidelně se proto umisťuje také v první stovce nejbohatších lidí světa. 

Otevřít v galerii (8)
Petr Kellner
Petr KellnerZdroj: © MAFRA PETR TOPIČ / iDNES.cz / Profimedia

15. květen

Dalším významným Býkem je šestý nejbohatší Čech Pavel Baudiš (narozený 15. května 1960). Majetek spoluzakladatele a spoluvlastníka antivirové a softwarové firmy Avast je aktuálně odhadovaný na 51 miliard korun. Býk je také sedmý nejbohatší Čech Pavel Tykač (narozený 15. května 1964) se jměním 32 miliard korun, který se dlouhodobě věnuje energetice. Vlastní Sev.en Energy AG, která se zaměřuje především na těžbu uhlí. Oba muži se navíc s rozdílem 4 let narodili přesně 15. května. Náhoda?

Otevřít v galerii (8)
Pavel Tykač
Pavel TykačZdroj: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia
  

Empatičtí Raci

Když se zmíní Raci, málokoho napadne spojení "nekompromisní byznysmeni". Toto vodní znamení, narozené mezi 22. červnem a 22. červencem, totiž více než kariérní ambice vystihuje silná empatie, někdy až přecitlivělost. Na druhou stranu, jejich cit pro mezilidské vztahy jim je zajisté k užitku i v podnikání! Navíc je jim vlastní logické a analytické uvažování.  

Rakem je Daniel Křetínský i Marek Dospiva

Otevřít v galerii (8)
Daniel Křetínský
Daniel KřetínskýZdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Rakem je pak třetí nejbohatší Čech Daniel Křetínský (narozený 9. července 1975) se jměním 78 miliard korun. Kromě toho, že je spoluvlastníkem fotbalového klubu AC Sparta Praha, je především majoritním vlastníkem energetické skupiny Energetický a průmyslový holding a spolumajitelem vydavatelství Czech News Center.

Otevřít v galerii (8)
Marek Dospiva
Marek DospivaZdroj: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia

Mezi Raky spadá také devátý nejbohatší Čech podnikatel Marek Dospiva (narozený 18. července 1969), jehohož majetek je odhadovaný na 25,3 miliard korun. Dospiva je spoluzakladatelem a spolumajitelem Penta Investments.

Originální Vodnář Radovan Vítek

A co zbylí čeští nejbohatší miliardáři? Inu, mezi těmi nalezneme mix dalších znamení. Například největší český realitní magnát a druhý nejbohatší Čech Radovan Vítek se jměnm 86 miliard korun se narodil jako Vodnář (22. ledna 1971). Ti jsou známí především svou originalitou a tím, že rádi "plavou proti proudu".  

Perfekcionista Andrej Babiš

Premiér, podnikatel a čtvrtý nejbohatší Čech Andrej Babiš se narodil ve znamení Panny (2. září 1954), pro které je příznačné logické myšlení a pečlivost. A to se v byznysu hodí! Stejně tak i sklon k perfekcionismu, který je pro Panny příznačný. Možná právě to vyneslo Andreji Babišovi jmění ve výši 74 miliard korun.

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Cílevědomý kozoroh Eduard Kučera

Osmý nejbohatší Čech a spoluzakladatel zmiňovaného Avastu, Eduard Kučera (narozený 11. ledna 1953), je naopak Kozoroh. Ti se pro úspěch snad narodili! Jsou cílevědomí, ambiciózní a umí věci dotáhnout do konce. A to je vidět i na Kučerově práci - hodnota jeho majetku se odhaduje na 29 miliard korun.

Otevřít v galerii (8)
Eduard Kučera
Eduard KučeraZdroj: František Vlček / MAFRA / Profimedia

Intuitivní vodní znamení: Karel Komárek a Dušan Kunovský

Pátý nejbohatší Čech a vlastník KKCG Karel Komárek, jehož jmění dosahuje 71 miliard korun, se naopak narodil ve znamení Ryb (15. března 1969) – kromě toho, že jsou Ryby citlivé, rády se prý drží v pozadí. Umějí ale prý také využít příležitosti!

Otevřít v galerii (8)
Karel a Štěpánka Komárkovi
Karel a Štěpánka KomárkoviZdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
Otevřít v galerii (8)
Dušan Kunovský
Dušan KunovskýZdroj: MAFRA / Profimedia

Majetek desátého nejbohatšího Čecha Dušana Kunovského (narozeného 22. listopadu 1971) dosahuje 20,7 miliard korun. Napadlo by vás, že se narodil ve znamení zdánlivě pasivního a nenápadného Štíra? Nenechte se ale zmást, toto znamení je rovněž pověstné svou nezlomnou vůlí a vytrvalostí.

Takže jaké znamení zvěrokruhu, že je nejúspěšnější? I když se může zdát, že takoví býci mají v životě úspěch zaručen, pravděpodobně stejně více než na rozložení hvězd záleží na píli a odhodlanosti každého z nás... 

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Jmění je uvedeno dle magazínu Forbes říjen 2020.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze