Top hledané
Výsledky (0)
V Národním divadle včera proběhla premiéra beznadějně vyprodaného legendárního baletu Labutí jezero v choreografii slavného tvůrce Johna Cranka.

Premiéra Labutího jezera v Národním divadle: Zaostřeno na kostýmy!

Martina Šmalclová
29. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Nikola Márová, Adam Zvonař

Princ Siegfried slíbí lásku své bílé labutí princezně Odettě. Současně je ale pomocí čaroděje Rudovouse okouzlen uhrančivou černou labutí Odilií. Jak tenhle příběh dopadne? To vám neřekneme. O luxusních kostýmech umělce Josefa Jelínka vám ale prozradíme mnohé! 

Mistr kostýmů Josef Jelínek

Na svém kontě má autorství kostýmů pro více než 800 inscenací v Praze, Bratislavě, Berlíně, Monte Carlu, Buenos Aires, Santa Fé nebo třeba španělské Seville. Kostýmy vytvořil mj. pro představení Rusalka, Otello, Aida, Carmen, Manon Lescaut, Tosca, Prodaná nevěsta, Don Quichotte nebo Giselle. Za svou tvorbu získal řadu ocenění včetně prestižní ceny Thálie 2011.

Jaké luxusní kostýmy vytvořil umělec pro Labutí jezero? Pojďte se na ně s námi podívat! 

Odetta/Odilie

Obsazení: Nikola Márová, Alina Nanu, Miho Ogimoto

Spanilá princezna Odetta tančí, podobně jako soubor Baletu ND, v krásné sněhově bílé róbě plné tylu, peří a hlubokého výstřihu. Božský model dotváří něžná čelenka a u princezny Odetty navíc korunka. Máme-li vybrat nejhezčí kostým celého představení, příliš váhat nemusíme.

V případě postavy Odilie se díváme na takřka identický kostým, jen bílou nahradila ponurá černá a stříbrnou korunku zářivější zlatá. I když je černá klasikou a zlato kov nejcennější, v tomto případě to rozhodně neplatí. Odetta svým kostýmem Odilii hravě trumfla!  

Královna

Obsazení: Tereza Podařilová

Kostým královny v odstínu hnědé zdobený velkým množstvím zlatých aplikací je luxusním počinem, na který je radost pohledět. Okázalost podle našeho gusta!

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Princ Siegfried

Obsazení: Adam Zvonař, Patrik Holeček, Nikita Chetverikov

Obléct muže v baletu tak, aby neztratil nic na své atraktivitě, je úkol nadlidský, leckdy nemožný. Při úvodních aktech, kdy princ Siegfried tančí s princeznou Odettou v punčocháčích odstínu slonoviny, náš zrak trpí. Nejen, že kostým zbytečně přidává princi kila, ale navíc v něm působí jako chasník.

O poznání více to princi Siegfriedovi sluší v mužné černé a sněhové bílé. V kombinaci se zlatými aplikacemi na hrudi působí kostým luxusně a roli prince Siegfriedovi konečně věříme.

Děsivý Rudovous

Obsazení: Marek Svobodník, Danilo Lo Monaco

Děsivý kostým a negativní postava jdou ruku v ruce. Rudovous tak po dobu představení obléká temnou černou v kombinaci s pláštěm a výrazným peřím. Až potud je všechno v pořádku. Co ale Josef Jelínek zamýšlel těmi aplikacemi na nohou, které připomínají oběhovou soustavu a vrací nás do hodin biologie, zůstává záhadou...

Resumé Luxury Prague Life

V Národním divadle bylo inscenováno již 12 verzí Labutího jezera. Zamíříte i na tu 13? Rozhodně za to stojí!

Nádherné baletní představení na hudbu Petra Iljiče Čajkovského je dechberoucím zážitkem, který byste si neměli nechat ujít. Slibuje bravurní výkony sólistů a souboru baletu ND, kostýmy, nádhernou hudbu, tanec, dramatické scény ale i hluboké emocionální zážitky.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Rychlá zpověď - baletka Monika Hejduková: Dítě mi zachránilo kariéru
Zobrazit článek
Cover story: Miluji balet
Zobrazit článek
Národní divadlo
Národní 4 Praha 1
+420 224 901 111