Top hledané
Výsledky (0)
Přeplněné Stromovce už odzvonilo. Znáte tenhle opomíjený park v Libni?

Přeplněné Stromovce už odzvonilo. Znáte tenhle opomíjený park v Libni?

Barbora Večeřová
22. února 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Procházka parkem pro celou rodinu

Všichni jistě známe Stromovku nebo Parukářku. Slyšeli jste už ale o Parku Pod Korábem, který se rozléhá v Libni? Pokud ne, je nejvyšší čas to napravit. Jestli vás už nebaví přeplněné pražské parky, poznejte utajenou zeleň nedaleko centra, která skrývá poklady pro děti i dospělé.

Obývací pokoj

Park najdete na severním svahu Libně. Říká se mu Pod Korábem, slyšet můžete ale i název Košinka. Druhý název vznikl od místní usedlosti Košinka. Okolní svahy byly v minulosti poseté vinicemi, v druhé polovině 19. století je odkoupil tehdejší podnikatel Grab, který si zde postavil vilu nesoucí název podle něj. 

Prodej bytu 3+kk, Praha 8 - 67m
Prodej bytu 3+kk, Praha 8 - 67m, Praha 8

Naučné stezky pro děti i dospělé

Součástí parku jsou relativně nově také dvě naučné stezky. První z nich má ekologickou tematiku a drhá se věnuje dendrologii. První okruh obsahující deset panelů seznamuje kolemjdoucí s nejdůležitějšími otázkami životního prostředí se speciálním důrazem právě na oblast Prahy 8. Na panelech tak najdete informace o chráněných oblastech Prahy 8 nebo třeba nejčastějších případech méně známých způsobů znečištění, se kterými se městská část aktuálně potýká. Druhá stezka je pak zaměřena na stromy a keře v parku. Učí poznávat rozlišovací znaky konkrétních dřevin a osahuje také různé zajímavosti spojené s flórou parku. Obě stezky mohou zejména dětem sloužit jako skvělá vzdělávací pomůcka, díky níž se seznámí s důležitými věcmi, které je dennodenně obklopují. 

Otevřít v galerii (2)
Výhledy na Prahu 8
Výhledy na Prahu 8Zdroj: Y&T Luxury Property

Něco navíc

S jednou ze stezek je spojena také geologická expozice, kterou má na svědomí místní základní škola. Kromě informací o stromech v rámci stezky tak v této části najdete zajímavé informace také o horninách. 

 

Dětské hřiště je nutností

Na své si zde přijdou také maminky s dětmi. V parku se nachází moderní dětské hřiště, kde zábavu najdou i starší děti při využití pingpongového stolu. 

 

Psi se vyřádí

Lokalita potěší i majitele psů. Nedaleko od parku se nachází rozlehlá psí louka, která opravdu překvapí svou velikostí. Dost bylo přeplněné Stromovky, kde se potkávají malé děti, lidé na bruslích či kole, kterým se mezi nohami motají psy. Tato louka je pejskům přímo určená, nemusíte se tedy bát, že byste svého čtyřnohého miláčka nemohli pustit na volno. Obzvlášť pejsci žijící v bytech potřebují mít pořádný výběh – a pokud bydlíte na Praze 8, nemusíte kvůli němu cestovat daleko do odlehlých lokalit za Prahou. 

Otevřít v galerii (2)
Spokojení zde budou i čtyřnozí společníci
Spokojení zde budou i čtyřnozí společníciZdroj: Profimedia

Oblíbená pražská lokalita, která dokáže překvapit

Libeň je velmi oblíbenou lokalitou díky mnohému, a právě tento park je něčím, co místní obyvatelé hodně oceňují. Kdo by taky nechtěl zelenou oázu klidu přímo za domem, kterou navštěvují zejména místní a nemusíte se tak bát náporu lidí? To potvrzují i místní obyvatelé. 

„Rozhodně je park jedním z míst, kam v okolí chodím nejčastěji. Zvlášť přes víkendy si užívám procházek v přírodě, odpočinu si u toho. Vyhovuje mi, že tam není tolik lidí třeba jako ve Stromovce, kam chodí hodně cizinců. Tady je to takové naše, místní. Hodně ráda chodím na psí louku, je to pro mě vlastně takové kulturní místo, kde se potkávám i s dalšími pejskaři,“ 

říká Kristýna K., která v lokalitě bydlí přes deset let. 

Tato část Prahy zkrátka dokáže překvapit. Zažijte ji na vlastní kůži i vy. 

Prodej bytu 3+kk, Praha 8 - 67m
Prodej bytu 3+kk, Praha 8 - 67m, Praha 8

Zdroje: vyletsepsem.cz, metro.cz, naucne-stezky.cz, praha.eu

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: