Top hledané
Výsledky (0)

Příběh nové generace: Mirka a Kuba v Manželských etudách Hany Třeštíkové

Eva Ledecká
13. března 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Helena Třeštíková rozjela fenomén časosběrného dokumentárního cyklu s názvem Manželské etudy, kdy natáčela osudy manželských párů od sňatku v 80. letech po dobu šesti let. Nyní je tu její dcera Hana a po sedmi letech natáčení přináší nové příběhy zasazené do 21. století. V kinech se dokument Manželské etudy: Nová generace představí 21. března.

Láska z technoparty

On: bezstarostný kluk plný energie. Ona: bezstarostná hezká holka s dlouhýma dredama. Oba spojovaly stejné názory, koníčky a láska k technu. Kam se dostali po 7 letech společného rodinného života? To tradičně odhalí nový dokument.

Hana Třeštíková natáčela celkem 5 dvojic, z nichž Kuba a Mirka dostali prostor pro celovečerní film. Ostatních 5 filmů bude na podzim tohoto roku vysílat Česká televize ve své zkrácené hodinové verzi, stejně jako celovečerní film Manželské etudy: Nová generace.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Rozdíly mezi 80. lety a 21. stoletím

Helena a Hana Třeštíková se shodují na zásadních rozdílech mezi páry, které svůj rodinný život začínali v 80. letech a těmi, které ho začínají na začátku 21. století. Zatímco v 80. letech se brali lidé o dost mladší a především z pragmatických důvodů (manželské půjčky, byty od státu), dnes se berou v pozdějším věku, často když už mají děti a důvodem bývá hlavně ztvrzení jejich vztahu. 

Peníze, hypotéky, bydlení – hlavní problémy rodin současnosti

Za zásadními problémy, které Hana při natáčení pěti dvojic zaznamenala, stojí finance – hypotéky, bydlení. Ani Kuba a Mirka se těmto současným problémům nevyhnou a naloží si sousto větší, než dokáží unést. Vydrží jejich vztah mnohá zaškobrtnutí, nebo to přes počáteční sliby vzdají a půjde si nakonec každý svou cestou? A jak zvládla navázat Hana Třeštíková na divácky velmi úspěšnou sérii časosběrných dokumentů své maminky Heleny?

Nenechte si ujít nový dokument! V kinech od 21. března.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze