Top hledané
Výsledky (0)
Národem milovaná princezna má rakovinu. Světu poslala dojemný vzkaz.

Princezna Kate musela s pravdou ven. Léčí se s rakovinou, veřejnost prosí o pochopení

Michaela Hanelová
22. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Princezna Kate v dojemném videu potvrdila, že bojuje s rakovinou.

V pátek večer obletěla svět velmi smutná zpráva. Ačkoliv se o tom velmi dlouhou dobu spekulovalo, nikdo nevěřil, že by se to mohlo stát skutečností. Zřejmě velký nátlak a neustále konspirační teorie princeznu z Walesu Kate donutily k tomu, aby šla s pravdou ven a prozradila, co jí momentálně trápí. A je to to, čeho se všichni báli, rakovina. Catherine, kněžna z Walesu, je členka britské královské rodiny. Její manžel, princ William, je následníkem britského trůnu, což z ní činí budoucí královnu manželku. Nyní se však o svou budoucí královnu bojí celá Velká Británie.

Britská princezna Kate čelí diagnóze rakoviny a momentálně se podrobuje léčbě chemoterapií. Tuto nemoc u ní lékaři diagnostikovali během plánovaného chirurgického zákroku v lednu. Ve svém video prohlášení zveřejněném v pátek to oznámila osobně čtyřiačtyřicetiletá princezna. Premiér Rishi Sunak zdůraznil, že je důležité, aby měla princezna dostatek soukromí pro své zotavování a léčebný proces.

Princezna z Walesu prozradila, že informace o její rakovině nebyly známé až do lednové operace břicha, kdy lékařské vyšetření a testy odhalily zhoubnou nemoc. „Na základě doporučení mého lékařského týmu jsem začala s preventivní chemoterapií. Aktuálně se nacházím v rané fázi léčebného procesu," sdělila Kate. „Pro všechny, kteří této chorobě v jakékoliv formě čelíte, prosím, neztrácejte víru nebo naději. Nejste sami,“ dodala.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Princezna Kate potřebuje čas a klid

Ve svém zveřejněném videu princezna Kate dále vyzvala k poskytnutí času, prostoru a soukromí pro její boj s rakovinou, aniž by specifikovala její typ. „Cítím se dobře," prohlásila. „Každým dnem, kdy se zaměřuji na aktivity, které mi pomáhají v léčbě, se cítím silnější," doplnila manželka dědice trůnu, prince Williama. 

Také zmínila, že zotavení z operace v lednu si vyžádalo určitý čas, přičemž neupřesnila důvod, a zdůraznila, že její prioritou je rodina. „William a já činíme všechna možná opatření, abychom tuto situaci zvládli soukromě, s ohledem na naši rodinu," uvedla. Kate a princ William se nebudou účastnit tradičního velikonočního setkání královské rodiny a očekává se, že se princezna nebude v blízké budoucnosti vracet ke svým oficiálním povinnostem.

Zprávu dětem oznámila dojemným způsobem

S touto zdrcující diagnózou se nejdříve musela vyrovnat ona sama, než ji sdělila své rodině. Podle informací z královské rodiny bylo nejvíce srdcervoucí sdělit tuto smutnou novinu jejich dětem. Princezna Kate a princ William jsou rodiči tří dětí: prince George, princezny Charlotte a prince Louise. Věnovala zvláštní pozornost tomu, aby je ujistila o svém uzdravení, opakovaně jim zdůrazňovala, že bude v pořádku.

„Budu v pořádku," 

kladla svým dětem neustále na srdce britská princezna. 

William, následník britského trůnu, jí byl a stále je neocenitelnou oporou. „Jak si můžete představit, všechno potřebovalo svůj čas. Po náročné operaci jsem potřebovala čas na zotavení, než jsem mohla začít s léčbou. Ale nejvíce času jsme potřebovali na to, abychom vše vysvětlili Georgovi, Charlotte a Louisovi tak, aby to pro ně bylo srozumitelné. Bylo důležité je ujistit, že budu v pořádku," podělila se Kate ve svém vyjádření.

Britové jsou v šoku, o svou princeznu se bojí

A jak se ukázalo na základě průzkumu ostatních zahraničních médií, Britové jsou z této zdrcující diagnózy v šoku a o svou princeznu mají velký strach. Královské rodině se totiž poslední dobou smůla doslova lepí na paty. Není to tak dávno, co král Karel III. světu oznámil, že i on bojuje s rakovinou. Tehdy však ještě nikdo netušil, že s touto nemocí bude bojovat i britská princezna Kate, která je pyšnou maminkou tří dětí.

Na tuto zprávu zareagoval i britský král Karel III., který princezně vyjádřil podporu a hluboký obdiv. „Jeho Veličenstvo je na Catherine a její statečnost, s jakou se rozhodla promluvit, nesmírně hrdé. Po jejím pobytu v nemocnici zůstalo Jeho Veličenstvo ve stálém kontaktu se svou milovanou snachou. Oba budou i nadále obklopovat celou rodinu láskou a podporou v této náročné době," uvedl například Daily Mail ve svém prohlášení.

Zdroje: People, CNN, The Sun, Daily Mail, autorský text

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze