Top hledané
Výsledky (0)
Čas je neúprosný a pokud jste si dali novoroční předsevzetí spojené se sportem a lepšími sportovními výkony, je na čase na tom začít makat!

Začněte s přípravou na Maratony!

Eva Ledecká
05. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Chcete letos zdolat půlmaraton nebo ho máte za sebou a čeká vás rovnou maraton? Run Czech už má termíny na jarní i podzimní závody. Stanovte si tréninkový plán, který je ideální dodržovat 3-4 měsíce před závodem. Rozhodně však dbejte na to, abyste se ho opravdu striktně drželi, zároveň však nepřeceňovali své síly.  

Chystáte se na půlmaraton? Trénujte alespoň 3x týdně!

Rozhodně je velmi chybné myslet si, že půlmaraton (případně maraton) zvládnete jen tak s krátkou nebo žádnou přípravou. Nejlepší je, pustit se do půlmaratonu v případě, že alespoň rok pravidelně běháte. Pokud však máte chuť zdolat si ho i bez ročního běhání, jděte do toho! S přípravou začněte hned teď.

Pokud vám stačí „pouze“ maraton uběhnout, budou vám stačit 2-3 tréninky týdně. Žádnou chybu však neuděláte, budete-li trénovat i častěji. Při tréninku 3x týdně, volte jeden vytrvalostní, jeden rychlejší a jeden regenerační běh.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Běžecké tréninky si v rámci týdne rozložte. Běhejte například v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli. Samozřejmě každý týden se snažte zvyšovat počet uběhnutých kilometrů. O volných dnech rozhodně není ideální ležet na gauči! Zajděte na procházku, jděte si zaplavat, zacvičte si jógu.

Důležité a dosti zásadní: nekuřte, zdržte se alkoholu, stravujte se výživně.

Jak poznáte, že jste ready?

Obecně byste měli být schopni ve svém tréninkovém běhu uběhnout 90-100 minut. Samozřejmě čím víc, tím líp. Pokud to zvládnete, můžete se směle pustit do závodu. Níže přikládáme výpis maratonů a půlmaratonů v roce 2018 a vám všem odvážným přejeme výdrž a držíme palce!

Maratony a půlmaratony v roce 2018:

Sportisimo 1/2Maraton Praha: 7. 4.

Juniorský maraton: 9. 4. - 6. 5.

Volkswagen Maratonský víkend: 5. 5. - 6. 5.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary: 19. 5.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice: 2. 6.

O2 Pražská štafeta: 13. 6. - 14. 6.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc: 23. 6.

Birell Grand Prix Praha: 9. 9.

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem: 15. 9.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze