Top hledané
Výsledky (0)
Podle čínského kalendáře nás v únoru opustí rok Psa. Jaký byl a co nás čeká v nadcházejícím roce Vepře?

Cover Story: Přivítejte čínský rok Vepře!

Eva Ledecká
19. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Welcome the Chinese year of the pig!

Pojďte si s námi připomenout ty nejzajímavější události, které se v roce 2018 staly v České republice a zhodnoťte si společně s námi, jak úspěšný byl rok Psa pro vás osobně! Ohlédneme se také po hlavních světových oceněních a zároveň se podíváme na zoubek roku nadcházejícímu, který se podle čínského kalendáře ponese ve znamení Vepře nebo také Zemského prasete. Víte, co od něj můžeme čekat?

Svět se nachází na prahu nové doby.

Hlavním problémem současného světa jsou klimatické změny, které mají za následek spoustu výkyvů, ať už ve společnosti, nebo v přírodě. Je však v našich silách s nimi bojovat, změnit stávající stav, protože příčiny a chyby jsou lidstvu dobře známy.

Tento rok jsme, více než kdy dříve, pozorovali změny týkající se našeho životního stylu. Více dbáme na přírodu, snažíme se omezovat plasty a zkoušíme se přibližovat stylu zero waste. Hledáme nové materiály, které by byly udržitelné (příkladem může být Piňatex nebo Malai). Společnosti a korporace omezují výrobu plastů a nahrazují produkty z nich variantou schůdnější a citlivější pro životní prostředí.

V technologii a automobilovém průmyslu jde vše cestou digitalizace a robotizace. Lidský faktor bývá čím dál častěji nahrazován roboty, vznikají samořiditelná auta i letadla. Technologie se pomalu ale jistě čím dál tím více vkrádají do našich životů a my je pomalu začínáme brát jako samozřejmost a jejich nedílnou součást. 

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Rok psa v České republice – byl opravdu přátelský?

Pes je nejlepší přítel člověka. Letošní rok se měl nést na vlně většího pochopení a solidarity. Bylo to tak opravdu?

Česká společnost se v roce 2018 ukázala jako nesourodá. Znovuzvolení Miloše Zemana jako českého prezidenta obyvatele ještě více rozdělilo. Nedávné zvolení nového pražského primátora Zdeňka Hřiba a nestabilita vlády ke spojení nikterak nepřispěla. Událo se však sousta věcí, na které bychom měli být pyšní.

Rok 2018 byl významným rokem pro naší zemi, neboť jsme oslavili sté výročí od vzniku Československa. Oslavy se konaly na všech frontách, 2 roky Armáda České republiky připravovala luxusní vojenskou přehlídku a po 3,5 letech rekonstrukcí se právě na oslavy výročí otevřely dveře překrásných nových prostor Národního muzea. Nádherná stavba se stala novou pýchou Prahy a celé České republiky!

Všechny vždy semkne vítězství a úspěch osobností naší země. Tou osobností se letos stala Ester Ledecká, která neuvěřitelně excelovala na zimních olympijských hrách konaných letos v únoru v Pchjongčchangu. Odnesla si dvě zlaté medaile: za super G lyžařek a paralelní obří slalom snowboardistek.

Karlovarský filmový festival byl opět úspěšný. Představil celou řadu skvělých filmů a přivítal herce Tima Robbinse a Roberta Pattinsona. Filmový svět se letos rozloučil s geniálním režisérem Milošem Formanem, opustila nás kromě jiných také výborná herečka Gabriela Vránová a režisér a scénárista Juraj Herz.

Důležitá světová ocenění, svatby a významné narození

Nejlepším filmem letošního roku a sošku Oscara získal film Tvář vody, který vznikl v režii Guillerma del Tora. Grammy vyhrál na plné čáře Bruno Mars.

Nobelovu cenu za mír si odnesl Denis Mukwege a Nadja Murad, kteří bojují proti znásilňování a sexuálnímu zotročování ve válečných konfliktech v Sýrii a Kongu. Nobelovu cenu za lékařství získal Američan James P. Allison a Tasuku Honjo z Japonska za vývoj speciální imunologické léčby rakoviny.

Svatba roku a narození roku se letos odehrávalo na dvoře britské královské rodiny. V dubnu se vévodkyni Kate a princi Williamovi narodil syn Louis Arthur Charles, který je veřejnosti znám jako Jeho královská Výsost princ Louis z Cambridge. Přibližně měsíc na to, v květnu 2018, se Princ Harry oženil s Američankou Meghan Markle. Celý svět obě události s nadšením sledoval.

Čínský rok Vepře oficiálně začne 5. února 2019 a končí 24. ledna 2020.

A na jaké vlně se ponese? Podle všeho na vlně štěstí a bohatství. Obecně by rok 2019 měl přát investicím, takže pokud nad nějakou přemýšlíte, počkejte, až se rok Psa přehoupne. Mějte však na paměti, že štěstí přeje těm, kteří věci pořádně promyslí. Jinak by se vám také mohly peníze pěkně rychle rozkutálet.

Čekají nás nové příležitosti a mnoho z nás naváže nové, zajímavé kontakty – a to v pracovním i osobním životě. Vzhledem k tomu, že je Vepř znamení pozitivní a činorodé, všechna znamení zvěrokruhu budou zažívat víceméně pohodový rok. Není to skvělá zpráva?

Šťastné barvy pro rok Vepře jsou: červená a bílá

Nenechte si nové příležitosti v příštím roce ujít. I ze špatných zážitků se snažte brát to pozitivní a užívejte si každou pohodovou chvilku, kterou vám rok Vepře přinese. Načerpejte sílu a navažte nová přátelství.

Přejeme vám, aby byl pro vás nadcházející rok plný optimismu a alespoň takto virtuálně vám posíláme ono pomyslné prasátko pro štěstí!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tři citronky pro Popelku
Zobrazit článek
Cover story: Rozchod na Vánoce
Zobrazit článek