Top hledané
Výsledky (0)
Hřiště mají na osobnost dítěte velký vliv

Pro rodiny jako stvořené. Ve které pražské čtvrti nebudete vědět, na jaké dětské hřiště dřív?

Barbora Večeřová
14. prosince 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Pro děti jsou hřiště důležitější, než si často připouštíme

Poskytnout dětem možnost bezpečného pohybu a místo k realizaci seberozvojových aktivit je už od opravdu útlého věku důležitější, než si často připouštíme. Na dětských hřištích se děti učí fyzické zdatnosti, motorice, rozvíjí se jejich psychika a učí se navazovat první sociální vazby mimo rodinu, navíc jsou skvělou prevencí proti obezitě. Ve větších městech se na to však často zapomíná a rychlý styl života nemyslí na to, jak moc je pro děti dostatek pohybu důležitý. Proto je příjemné, když i ve větším městě najdeme místo, kde je dětských hřišť opravdu velká koncentrace. Jedno takové specifické místo najdeme i u nás v Praze. O jaké jde? 

Jejich důležitost je neopomenutelná 

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. Je důležité s ním trávit čas doma, od jistého věku je ale důležité podnikat s ním také různé aktivity venku a rozvíjet tak jeho pohybové schopnosti, ale hlavně kreativitu. A dětská hřiště jsou ideálním místem, kde tak činit. Jsou navrhována profesionály, kteří dbají na bezpečnost všech, kteří je využívají, mají také neopomenutelný význam pro všestranný rozvoj dítěte. V naší společnosti je stále více preferován sedavý způsob života, který může vést k velkým zdravotním problémům. Pokud své děti od malička budeme učit zdravému pohybu, můžeme se takovým problémům do budoucna vyhnout. Pokud si totiž na aktivní životní styl zvyknou od útlého věku, je pravděpodobné, že se jich bude držet i do budoucna. 

Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m
Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Dětské hřiště za dveřmi 

Blízkost od domova je rozhodně výhodou. Děti jsou ve svém přirozeném prostředí, které znají, vyžít se zde mohou kdykoliv ve svém volném čase, třeba po cestě ze školy. Na druhou stranu je ale také výhoda, pokud se děti setkávají i s novými impulsy a místy, které je nutí přemýšlet zase trochu jinak a hlavně navazovat nové sociální vazby. I proto je výhodné, pokud je ve vašem bydlišti dětských hřišť více a děti tak mohou čas od času místo ke hraní vyměnit. Na nových sídlištích se na tento fakt však často zapomíná. Dětské hřiště je obvykle centrální pro všechny domy a může se tak snadno stát, že po několika návštěvách vašeho potomka přestane bavit, protože si na něj snadno zvykne. A cestovat několik kilometrů kvůli hřišti také není zrovna ideální. Naštěstí stále existují čtvrtě, kde se na děti myslí. Pražské Klánovice jsou jedny z nich. 

Otevřít v galerii (3)
Děti na hřišti
Děti na hřištiZdroj: Profimedia

Hřiště všude, kam se podíváš 

Městská čtvrť Klánovice je místem jako stvořená pro rodiny s dětmi. I díky rozsáhlému lesu, který přímo vybízí k všemožným aktivitám s dětmi je zde opravdu velká koncentrace rozmanitých hřišť. Spoustu z nich je umístěno v jeho těsné blízkosti a často využívá toho, co les lidem dává. Na některých z hřišť tedy nenaleznete klasické prolézačky, ale takové, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů, mezi které patří například kmeny stromů. Nejen, že si děti pohrají, zároveň se zde také dostanou do kontaktu s přírodou, který jistě využijí v pozdějším životě. Pokud ale preferujete klasické moderní hřiště, ani to není problém. V Klánovicích zkrátka naleznete všechny možnosti. 

Otevřít v galerii (3)
Klánovice
KlánoviceZdroj: Y&T Luxury Property

A co až vyrostou?

Ať chceme nebo ne, každé dítě jednou vyroste. To s sebou nese i to, že dětská hřiště vymění za jiné aktivity. Pokud ale budou mít dobrý základ z dětství, nemusíte o ně mít strach. Z hřišť pro ty nejmenší se zkrátka jen přesunou někam, kde je to pro ně přirozené: na sportoviště. Proto je výhodou, když ve svém okolí máte místo, kde se zabaví i starší. I na to v Klánovicích mysleli. Na klánovickém víceúčelovém sportovišti si je možné zahrát téměř cokoliv od basketbalu a nohejbalu přes volejbal a florbal až po stolní tenis nebo badminton. I zde se podporuje tolik potřebná všestrannost, vybrat si tedy může opravdu každý. 

Otevřít v galerii (3)
Klánovické hřiště
Klánovické hřištěZdroj: Y&T Luxury Property

Ohled na děti jako jedno z kritérií pro výběr bydlení 

Pro rodiny je stále více důležité, aby v okolí bydliště našel to své každý člen rodiny, a to včetně dětí. Kromě infrastruktury a dopravní dostupnosti je tedy přirozené, že se rodiče zajímají o to, kde jejich dítě bude trávit volný čas. Pokud tedy přemýšlíte nad novým bydlením, určitě není od věci podívat se na mapu okolí lokality, ve které si plánujete váš budoucí domov. Co se vyžití dětí týče, Klánovice jsou ideálním místem. Dobrá infrastruktura, čisté životná prostředí, velký a klidný les a velké množství hřišť, které ocení každé dítě i rodič. Zkrátka skvělé místo pro ničím nerušený rodinný život. 

Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m
Luxusní vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Zdroje: autorský článek, praha-klanovice.cz, vlastní dotazování 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: