Top hledané
Výsledky (0)
Luxusní nekonečný bazén s výhledem na Södermalm a Baltské moře. Také byste jásali nadšením, kdybyste se mohli koupat v bazénu, který v sobě skrývá moderní alternativní řešení?

Inovace města - projekt Stockholm končící za vaší hranici představ

Mgr. Jana Höger
28. srpna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Project Stockholm - nekonečný bazén

Představení luxusního projektu a splynutí s Baltským mořem

Nevídaný projekt ve městě Stockholm se zrodil z dílny UMA, Ulf Mejergren Architects. Záměrem projektu je vyzdvihnout novým způsobem krásu města, využít městské části, veřejný prostor, přilákat zvědavé sportovní nadšence a dokázat, že je možné pracovat s moderními prvky jak v architektuře, tak i designu. A zároveň se nechat unášet výhledem na nábřeží. Södermalm je severní část stockholmské čtvrti a má jedny z nejlepších pohledů ve Stockholmu. Nerušený průhled na Baltské moře bude dozajista dělat luxusní impozantní pozadí při plavání či jiném sportu. Zkuste si představit, že stojíte na kraji bazénu a díváte se na širé moře. Pak při ponoření do vody budete mít zcela jistě pocit, že jste se v něm právě ocitli.

Návrh počítá s vytvořením několika set metrů dlouhého úzkého veřejného bazénu, který by vznikl přistavěním k vyvýšenému chodníku nad silnicí v poměrně rušné čtvrti Södermalm, zvané též "Slussen". 

Stavební základ

Nosné ložisko by mělo být vyrobeno z opakující se struktury ocelových konzolí přišroubovaných k podloží za sebou. Modul bazénu bude betonový a následně by měl být vyzvednut pomocí jeřábu na ocelové konzoly, po čemž bude následovat zajištění.

Luxusní byt Praha 7 - 570m
Luxusní byt Praha 7 - 570m, Praha 7

Stockholmský nekonečný bazén by svou bazénovou vodu čerpal z Baltského moře přes malé čistírny vod. Šatny, sprchy a sauny by byly umístěny pod bazénem, takže výhled z úrovně ulice bude bez překážek. V zimním období, kdy hladina vody poklesne, by se dala plocha použít pro bruslení. Není to luxusní nápad?

Je to ve hvězdách

Zatím ani místní samospráva ani UMA neoznámila, kdy nebo zda bude projekt schválen. Ale tento projekt a nápad zvelebení města je opravdu luxusní. Co si o tom myslíte vy?

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
UMA
+46 (0) 73 9988996