Top hledané
Výsledky (0)
Sny se plní, stala se ze mě hvězda! Na vánoční večírek jsem vyrazila s novými monogramy MM...

Proměna v Marilyn Monroe: Stala jsem se sexy symbolem všech mužů!

Dominika Žejdl
27. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty čtení

Marilyn Monroe, kdo by tu sexy krásnou blondýnku s andělsky platinovými vlasy, plnými rty a neodolatelným pohledem neznal! Byla to hvězda, snili o ní všichni muži! A samozřejmě neobyčejná žena, která si podmanila svět. Každá by chtěla být jako ona. I mým snem bylo cítit se jako Marilyn Monroe!

"Nenávidím být sexy symbolem, ale mám-li být symbolem něčeho, ať je to sex!" Marilyn Monroe

Pro muže vždy byla především sexy symbolem, ale Marilyn byla hlavně herečkou. Okouzlila mě ve své nejúspěšnější a nejznámější roli ve filmu Jak si vzít milionáře. Na filmu jsou úžasně zobrazená padesátá léta v New Yorku. Marilyn hraje mladou roztomilou modelku, která si s kamarádkami pronajme byt na Manhattanu se snem, že uloví bohatého muže. A právě u tohoto bezstarostného filmu si připomínám její slova: 

"Žij každý den tak, jako bys právě v něm měl prožít celý svůj život."

Ačkoli o blondýnkách panuje jistý stereotyp, že jsou hloupé, tahle kráska ho dokonale vyvrací! Marilyn prý totiž měla velmi vysoké IQ. Nebyla tedy jen okouzlující ženou sršící půvabem, ale pyšnila se i velkou inteligencí. Právě to je na ní inspirující a výjimečné, a proto jsem se rozhodla, že se na vánoční večírek proměním právě v ní!

Chtěli byste také? Poradím vám jak! Níže najdete postup, jak vytvořit make-up a účes podle božské Marilyn od profesionálů - vizážistky Lucie Hruškové Gibodové z French Look Makeup Academy a kadeřnic ze Salonu Petry Měchurové.

Jsem připravená, takže je čas vyrazit!

Přípravy na vánoční party mi nezabraly mnoho času, což mě dost překvapilo. I tak mám ale pár minut zpoždění, ale nebyla bych přeci žena, kdybych dorazila včas. Nestačí se jen perfektně nalíčit a učesat, ale umět se jako Marilyn i tvářit, takže si to před zrcadlem ještě chvilku trénuji. Na závěr oblékám vzdušné bílé šaty, které k vizáži Marilyn neodmyslitelně patří a myslím přitom na to, co kdysi řekla:

„Vaše oblečení by mělo být natolik těsné, aby bylo vidět, že jste žena, ale natolik volné, aby bylo vidět, že jste dáma.“

Tak uvidíme, kolik mužů ze mě dnes nespustí oči!

Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Make-up podle božské Marilyn krok za krokem!

Krok 1: Na nakrémovanou pleť naneste štětcem krycí make-up pro dojem alabastrové pleti, jakou měla Marilyn.

Krok 2: Oční okolí projasněte korektorem a přepudrujte sypkým pudrem.

Krok 3: Tvářenku použijte jen o trochu hnědší, aby vytvořila dojem lehkého opálení.

Krok 4: Obočí jen trochu zvýrazněte světlejší tužkou pro blondýnky. Poté klidně prstem naneste béžový, lehce perleťový stín přes celé víčko.

Krok 5: Do záhybu přes kost očního oblouku a na spodní víčko podél linie řas naneste užším kulatým štětcem světle růžový stín.

Krok 6: Z vnějšího koutku oka směrem k vnitřnímu naneste tekutou matnou linku. Je tenčí a na vnějším konci se nápadně zvedá.

Krok 7: Na rty použijte tmavší červenou, téměř bordó rtěnku.

Krok 8: Na závěr nezapomeňte na typickou pihu krásy nad vaším levým rtem.

Vlasy natočit do dokonalých vln!

Pro Marilyn jsou samozřejmě typické krásně natočené platinově blond vlasy. Někdo tento problém musí řešit parukou, ale já mám to štěstí, že jsem také blondýnka! Úkol pro kadeřnici tedy zněl jasně: "Chci vlasy, jako má Marilyn na tomto obrázku." 

Krok 1: Začněte výraznou pěšinkou na straně pro vytvoření patky.

Krok 2: Vlasy natočíte přes kulmu tak, že všechny pramínky točíte směrem ven od obličeje.

Krok 3: Vlny rozčesejte kartáčem.

Krok 4: Pro kratší efekt v zadní části vlasy sepněte a vytvořte falešné mikádo. Oddělte pěšinku od ucha k uchu cca 7 cm vysoko od krku, oddělený pramen natupírujte, stočte a připevněte k hlavě pomocí vlásenek.

Krok 5: Natočené vlasy pročesejte směrem od obličeje dozadu.

Krok 6: Pomocí laku, dotvarujte prsty účes a vlny v hladší celek.

Krok 7: Pokud máte vlasy delší než mikádo, tak jednoduše delší prameny připevněte pomocí vlásenky k sepnuté zadní části, tak aby tvar co nejvíce připomínal mikádo, ale zároveň zůstala ostrost vln.

Krok 8: Na závěr vytáhněte pramen kolem obličeje a účes zafixujte silným lakem.

Krok 9: V tomto účesu je vhodné použít termoochranný sprej před kulmováním a sprej s pudrovým efektem před závěrečným fixováním vlasů.

Video odhalující proces líčení i tvorbu účesu ve stylu Marilyn Monroe najdete výše v článku, fotografie mojí proměny v galerii pod článkem!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
French Look Makeup Academy
Celetná 29, Praha 1, 110 00
+420 604 219 101