Top hledané
Výsledky (0)
Vánoční čas je v plném proudu. Pokud vám chybí špetka inspirace, jak být na vánočním večírku za hvězdu, zde máte luxusní tipy! Buďte Audrey Hepburn!

Proměna v Audrey Hepburn: Snídaně u Tiffanyho v Praze!

Mgr. Jana Höger
20. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty čtení

Co mě pojí s Audrey? Proč právě ona?

Audrey jsem si zamilovala od doby, kdy jsem viděla luxusní film Snídaně u Tiffanyho. Postupně se k tomu přidávaly další a další její filmy, ve kterých zářila. Nezaujalo mě na ní jenom její herecké nadání, ale také její všestrannost. Balet a zpěv je příjemným zpestřením, které jde ruku v ruce s uměním. Svým jemným, sametově křehkým hlasem ve filmu Snídaně u Tiffanyho mě mile překvapila. Bylo to jako pohlazení po duši. Sentimentální, a přeci tak krásné! Škoda, že si spolu nemůžete dát duet, byl by to určitě zážitek na celý život. Myslím, že toho máme hodně společného. 

„Narodila jsem se s neuvěřitelnou touhou milovat a s vášnivou potřebou lásku rozdávat.“ Audrey Hepburn

Má oblíbená….

Je scéna z filmu Snídaně u Tiffanyho, jak Audrey vystupuje z taxíku a míří k luxusnímu domu Tiffany&Co. Vytahuje pečivo a kafe z papírového pytlíku, nedbale si kousne a prohlíží si skvostné kousky, o kterých si může nechat jen zdát. Dívá se zasněně, nejspíše touží žít život jinak..

Pro mnohé je Audrey symbolem elegance, šarmu, noblesy, výjimečnosti i charismatu. Proto jsem si jí vybrala i já! 

„S dospělostí zjistíte, že máte dvě ruce. Jednu, abyste pomáhali sobě, druhou abyste pomohli světu.“ Audrey Hepburn

Líbí se mi, že její rychle narůstající sláva neupozadila to, jaká byla ve skutečnosti. Měla velké srdce pro lidi. V posledních letech svého života se věnovala především práci pro humanitární organizace.

Chcete vypadat jako Audrey Hepburn? Poradím vám!

Já jsem se pro tuto příležitost nechala nalíčit u Lucie Hruškové Gibodové z French Look Makeup Academy a o účes se mi postarala kadeřnice ze Salonu Petry Měchurové. Luxusní drdol podle Audrey si však můžete udělat i vy!  Budete jen potřebovat hodně trpělivosti, laku, sponek a šikovnosti. A make-up? Ten zvládnete hravě! Níže najdete postup, jak si vytvořit účes i líčení podle Audrey. Připravily ho pro vás profesionálky, které dokonale zvládly mojí proměnu. Nestačí se pouze krásně obléknout, nalíčit, učesat, ale je také zapotřebí přidat k tomu elegantní způsob chování a patřičnou noblesu!

Jsem připravena vydat se do víru vánočních večírků!

Nemůžu opomenout podstatný detail Audrey – luxusní perly! Už jsou na svém místě. Se smyslným zářivým úsměvem a v černých přitažlivých šatech vyrážím oslnit svět! 

Luxusní kancelář na pronájem v Pařížské ulici
Luxusní kancelář na pronájem v Pařížské ulici, Praha 1

Luxusní líčení podle Audrey Hepburn krok za krokem:

Pro Audrey Hepburn, stejně jako pro 50. léta, je typická světlá pleť, výrazné obočí a výrazná oční linka. Audrey měla úžasný laní pohled. Jdeme na to!

Krok 1: Na nakrémovanou tvář naneste štětcem make-up tak světlý, jak vám to váš odstín pleti na krku a hrudníku dovolí.

Krok 2: Obočí vyčešte kartáčkem směrem nahoru a tužkou na obočí ho vykreslete nejdříve seshora a pak zespoda, jako kdybyste přidávali řadu chloupků kolem celého obočí – musí být širší!

Krok 3: Víčko přepudrujte a do záhybu očního oblouku naneste světle hnědý stín – to oko prohloubí.

Krok 4: Linku nanášejte z vnějšího koutku směrem k vnitřnímu. Aby vám linky obou očí končily stejně, naznačte si nejprve tužkou tečky, kde mají končit.

Krok 5: Naneste řasenku jen na horní řasy, a to v několika vrstvách. Měly by tvořit dojem umělých řas.

Krok 6: Celkový look Audrey Hepburn zakončíte krásnou červenou rtěnkou.

Návod na dokonalý účes, s kterým budete vypadat jako pravá Audrey!

Krok 1: Vlasy rozdělíme na 2 části: Část vrchní – (tzv. klobouková linie vedoucí od spánku přes temeno a vlasový vír zpět k druhému spánku). Část spodní – je část víru níže.

Krok 2: Vrchní část připevníme na vrcholu hlavy pinetou.

Krok 3: Začneme s česáním spodní části a to tak, že si oddělujeme svislé pruhy vlasů cca o šířce 3 cm, které natupírujeme. Postupujeme poté postupně k jedné straně dopředu, stejně tak i na druhé straně. Při tomto účesu průběžně lakujeme vlasy slabším lakem podle potřeby a jemnosti a hustoty vlasů.

Krok 4: Natupírované prameny začneme uhlazovat směrem odzadu kartáčem.

Krok 5: Po uhlazení jedné strany vlasy přitáhneme k hlavě a pevně je připevníme pinetkami. Připevňujeme je svisle ve středu hlavy směrem od vlasového víru ke krku.

Krok 6: Přes tuto vyhlazenou sekci vlasů přečešeme směrem dozadu i druhou stranu, kterou ve středu základny, před připevněním, stočíme kolem pinetkové základny tak, abychom zakryli pinetky a vynikl nám nahoře volný pramen. Při točení tohoto pramene používáme vlásenky, které jsou nenápadné a perfektně zachytí účes.

Krok 7: Zbylý konec pramene znovu natupírujeme, vyhladíme a připevníme k vlasovému víru.

Krok 8: Rozpustíme si kloboukovou linii vlasů, ve které si vlasy rozdělíme zprava doleva (směrem od ucha k uchu do cca 5 trojúhelníků).

Krok 9: Každý trojúhelník natupírujeme, vyhladíme a postupně stáčíme a překládáme přes vrchol hlavy. Nesmíme je zapomenout jednotlivě připevnit pinetkou nebo vlásenkou.

Krok 10: Prameny vlasů postupně odzadu dopředu překládáme a stáčíme tak, aby vyplnily vrchol účesu. Příliš je nestahujeme, účes musí být v tomto případě vyšší.

Krok 11: Poslední pramen u obličeje vyhladíme a sčešeme směrem dozadu, koneček vlasů nestačíme do účesu a neschováme jej jako ostatní prameny, ale vytáhneme ho směrem ven přes čelo.

Krok 12: Na závěr zkontrolujeme pevnost účesu a podle potřeby případně doplníme vlásenky.

Krok 13: Účes zafixujeme lakem a použijeme sprej na podporu lesku vlasů.

Video odhalující proces líčení i tvorbu účesu ve stylu Audrey Hepburn najdete výše v článku. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
French Look Makeup Academy
Celetná 29, Praha 1, 110 00
+420 604 219 101